TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Dolnośląski Marszałek obiecuje Przewozom Regionalnym umowę na 10 lat
- Opublikowano: 06.02.2019 15:59:18 2 komentarze
Dolnośląski Marszałek obiecuje Przewozom Regionalnym umowę na 10 lat

We wtorek 5 lutego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego członek zarządu Tymoteusz Myrda, spotkał się z przedstawicielami Organizacji Związków Zawodowych działających przy Oddziale Dolnośląskim "Przewozy Regionalne" we Wrocławiu.

W spotkaniu udział wzięła również Monika Boryczka Dyrektor Oddziału Dolnośląskiego spółki "Przewozy Regionalne" oraz przedstawiciele Departamentu Infrastruktury UMWD.

Podczas spotkania członek zarządu Tymoteusz Myrda przedstawił zebranym wymagania, jakich od przewoźników kolejowych oczekuje i oczekiwał będzie Organizator przewozów kolejowych, którym na terenie Dolnego Śląska jest Województwo Dolnośląskie. Na podstawie obowiązujących umów o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego, a po ich zakończeniu, w ramach planowanego do roku 2030 powierzenia wykonywania wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich, oczekuje się dalszego podnoszenia jakości i usług oraz standardów bezpieczeństwa przewozów.

Jak informuje ratusz Województwo Dolnośląskie ma nadzieję, że dobra współpraca ze spółkami: "Przewozy Regionalne" sp. z o.o. oraz Kolejami Dolnośląskimi S.A., pozwoli na dalszy rozwój komunikacji zbiorowej dla dobra mieszkańców naszego Regionu, w tym na likwidację obszarów obecnie wykluczonych komunikacyjnie.

Urząd Marszałkowski podał także, że przedstawiciele Związków Zawodowych z aprobatą przyjęli zapowiedź o planowanym powierzeniu spółce "Przewozy Regionalne" realizacji na kolejne 10 lat wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich. Wyrazili swoje poparcie dla inicjatywy Województwa Dolnośląskiego, która mają nadzieję będzie satysfakcjonująca dla obu stron, a przede wszystkim mieszkańców Dolnego Śląska.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dolnośląskie
Przewozy Regionalne
  • bystrzak2000 – 08.02.2019

    I bardzo dobrze! Koleje Dolnośląskie chciałyby przejąć wszystkie linie, a taboru nie mają nawet tyle żeby obsłużyć to co teraz mają. I głupie gadki byłego prezesa typu "żadna firma transportowa nie może utrzymywać dużej rezerwy", podczas gdy pasażerowie marzną na peronach, bo jakiś pociąg nie przyjechał z powodu awarii albo nie zmieścili się do środka. Ciekawe skąd KD miałyby autobusy na swoją nagminną komunikację zastępczą gdyby PKS-y nie miały dużych rezerw taborowych? W ten sposób swoją nieudolnością Koleje Dolnośląskie prawie całkowicie wygasiły frekwencję na linii do Lwówka Śląskiego (linia uważana bez żadnej przesady za jedną z najpiękniejszych w Polsce) i teraz marszałek nie widzi potrzeby jej remontu, bo "frekwencja była słaba". Ten sam los ma spotkać inne linie?

  • AndrzejSosna – 12.02.2019

    Teraz to samo KD robią na linii Wałbrzych-Kłodzko, tj.wygaszają frekwencję permanentną KKA. A szynobusy zamiast na liniach spalinowych wożą powietrze po Wrocławiu albo robią za kolejkę aglomeracyjną na liniach pod drutem. Tam nie odwołają pociągu bo zaraz wrocławskie media by się rozwrzeszczały, a linie leżące dalej na Dolnym Śląsku już mają w d... I taka jest prawda o spółeczce, która dobra jest tylko w propagandzie siermiężnej jak ruski czołg.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....