TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Drożej w 1. klasie, co w zamian?
InfoRail - Opublikowano: 10.12.2015 14:47:52 5 komentarzy
Drożej w 1. klasie, co w zamian? (foto: PKP IC)

W związku z wysokim popytem na bilety w 1. klasie EIP i EIC oraz ze względu na podwyższenie standardu, ceny na przejazdy na tych miejscach w pociągach ekspresowych ulegną zmianie. Średnia cena biletu w klasie 1. Pociągu EIP zostanie podwyższona o ok. 19%, natomiast w pociągu EIC o 10%.

Co w zamian? Posiłek, obsługa stewarda, codzienna prasa czy pakiet odświeżający - o te elementy wzbogaci się serwis pokładowy 1. klasy pociągów Express InterCity Premium. Z pakietu udogodnień podróżni będą mogli skorzystać już 13 grudnia br. To ma być nowa odsłona 1. klasy w składach Pendolino ? zapowiadają PKP Intercity. I, jak wspomnieliśmy na wstępie, podnoszą ceny biletów.

Przewoźnik podnosi jednak także komfort podróży w 1. klasie pociągów Express InterCity Premium (EIP). Wybierający podróż na takim miejscu, poza napojami i słodką przekąską, pasażerowie otrzymają posiłek z dedykowanego im menu, dostęp do prasy codziennej czy chusteczkę odświeżającą. Do dyspozycji będzie także dodatkowy personel pokładowy, który pomoże m.in. we wsiadaniu/wysiadaniu z pociągu, lokowaniu bagażu czy znalezieniu odpowiedniego miejsca.

Nowy standard usług w 1. klasie to odpowiedź na potrzeby naszych pasażerów. Nie mamy tu na myśli wyłącznie osób podróżujących w celach służbowych. Podróżni wybierający 1. klasę oczekują niestandardowej oferty i serwisu na najwyższym poziomie - mówi Jacek Leonkiewicz, prezes zarządu PKP Intercity. Pracując nad nową propozycją bazowaliśmy na codziennych spotkaniach z podróżnymi czy wynikach badań satysfakcji. Podpatrywaliśmy także rozwiązania dostępne za granicą - dodaje.

Na potrzeby pasażerów nowej 1. klasy pociągów EIP powstało specjalne menu. Przygotowano ofertę śniadaniową (serwowaną do godz. 12:00) oraz obiadową. W tej ostatniej pasażer będzie miał do wyboru jedno z trzech dań. Menu poszczególnych zestawów będzie się zmieniać co 2 tygodnie.

W pierwszej odsłonie menu śniadaniowego pojawią się rogaliki francuskie podawane na ciepło z konfiturą wiśniową lub jajecznica z kurkami. W ramach obiadu obsługa zaoferuje schab saute z duszonymi kurkami, makaron penne ze szpinakiem, suszonymi pomidorami, oliwkami i serkiem mascarpone lub sałatkę z kaczką i sosem musztardowo-miodowym. Wszystkie posiłki będą podawane na porcelanowej zastawie.

Nowa oferta pojawi się także w 1 klasie. pociągów Express InterCity (EIC). Dla podróżujących pociągami EIC przygotowano, poza standardowym poczęstunkiem (napój + słodka przekąska), dodatkowo wytrawną przekąskę. W ofercie znajdzie się tortilla z kurczakiem, tortilla z jajecznicą lub sałata z kurczakiem i grzankami.

Przewoźnik zapowiada także rozszerzenie oferty Bilet Taniomiastowy o kolejne trasy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intecity
EIP
EIC
bilet
 • z Podlasia – 10.12.2015

  "... pasażerowie otrzymają posiłek z dedykowanego im menu, dostęp do prasy codziennej czy chusteczkę odświeżającą. Do dyspozycji będzie także dodatkowy personel pokładowy, który pomoże m.in. we wsiadaniu/wysiadaniu z pociągu, lokowaniu bagażu czy znalezieniu odpowiedniego miejsca."Po prostu rewelacja, ta chusteczka odświeżająca. A u nas na Podlasiu "personel pokładowy" bardzo często pomaga we wsiadaniu lub wysiadaniu tudzież wniesieniu bagażu i to bez dodatkowej opłaty i w TLK!

 • MichalK – 10.12.2015

  Standardowe działanie monopolisty, wykończyli INTER REGIO to teraz mogą dyktować ceny jakie im się żywnie podoba. A i tak ceny w stosunku do naszych zarobków są horrendalne. To jest chore żeby podróż 300 km w obie strony kosztowała 1/5 przeciętnej pensji.

 • 60E1 – 10.12.2015

  Debilizm...dostaniesz niekoniecznie chciany poczestunek,podrapanie w doopę,może jeszcze "słowo Boże".....a za wszystko zapłacisz,bo nic nie ma za darmo,wszak ceny biletów wzrosną....o iles tam %.Krewni i znajomi "królika" zarobia na cateringu i "usługach" a ty naiwniaku za te usługi gratis ...zapłacisz,

 • Zofia – 11.12.2015

  Nareszcie oferta godna klasy Premium. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce, już w niedziele jedziemy EIP do Krakowa.

 • Jedrek pasazer – 13.12.2015

  A kto na trasie Gdańsk - Warszawa na czas 2 :35 kupuje bilet w 1 klasie?! Trzeba mieć coś z głowa żeby przepłacać aż 50% dopłaty do klasy która nie jest 1 kl. Skoro jest to pociag PREMIUM to fotele powinen naprawdę byc w klasie PREMIUM czyli bardziej komfortowe z automatyczna, wysuwajaca sie podpórką pod nogi jak w klasie biznes. A po co mi jakaś tam wyżerka z która muszę dodatkowo dopłacić 19% czyli około 35 zł. Jak będę chciał skorzystać z posiłku to sobie na własny koszt w Warsie zamówie. Pewnie Wars nie wiele zarabia wiec należy wspomóc po przez podwyższenie ceny biletu o 19 % tylko pytanie. Czy pasazerowiesobie tego życzą? Ja myśle, ze przez taka politykę podwyższanie cen biletów za jakaś wyżerka i jakieś tam dodatkowe usługi typu udzielenia pomocy wejścia do składu pociagu czy pomoc w wniesieniu przez obsługę bagażu osobie starszej czy z większym bagażem powinna byc bezplatnaa nie odpłatne. To raczej podróżni w 1 kl przejdą do drugiej klasy. Często podróżuje eic czy eip i jakoś w kl1 raczej swieci pustkami chyba ze bilet był w promocyjnej cenie. Nie dobry to pomysł .

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....