TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Drożej w 1. klasie, co w zamian?
InfoRail - Opublikowano: 10.12.2015 14:47:52 5 komentarzy
Drożej w 1. klasie, co w zamian? (foto: PKP IC)

W związku z wysokim popytem na bilety w 1. klasie EIP i EIC oraz ze względu na podwyższenie standardu, ceny na przejazdy na tych miejscach w pociągach ekspresowych ulegną zmianie. Średnia cena biletu w klasie 1. Pociągu EIP zostanie podwyższona o ok. 19%, natomiast w pociągu EIC o 10%.

Co w zamian? Posiłek, obsługa stewarda, codzienna prasa czy pakiet odświeżający - o te elementy wzbogaci się serwis pokładowy 1. klasy pociągów Express InterCity Premium. Z pakietu udogodnień podróżni będą mogli skorzystać już 13 grudnia br. To ma być nowa odsłona 1. klasy w składach Pendolino ? zapowiadają PKP Intercity. I, jak wspomnieliśmy na wstępie, podnoszą ceny biletów.

Przewoźnik podnosi jednak także komfort podróży w 1. klasie pociągów Express InterCity Premium (EIP). Wybierający podróż na takim miejscu, poza napojami i słodką przekąską, pasażerowie otrzymają posiłek z dedykowanego im menu, dostęp do prasy codziennej czy chusteczkę odświeżającą. Do dyspozycji będzie także dodatkowy personel pokładowy, który pomoże m.in. we wsiadaniu/wysiadaniu z pociągu, lokowaniu bagażu czy znalezieniu odpowiedniego miejsca.

Nowy standard usług w 1. klasie to odpowiedź na potrzeby naszych pasażerów. Nie mamy tu na myśli wyłącznie osób podróżujących w celach służbowych. Podróżni wybierający 1. klasę oczekują niestandardowej oferty i serwisu na najwyższym poziomie - mówi Jacek Leonkiewicz, prezes zarządu PKP Intercity. Pracując nad nową propozycją bazowaliśmy na codziennych spotkaniach z podróżnymi czy wynikach badań satysfakcji. Podpatrywaliśmy także rozwiązania dostępne za granicą - dodaje.

Na potrzeby pasażerów nowej 1. klasy pociągów EIP powstało specjalne menu. Przygotowano ofertę śniadaniową (serwowaną do godz. 12:00) oraz obiadową. W tej ostatniej pasażer będzie miał do wyboru jedno z trzech dań. Menu poszczególnych zestawów będzie się zmieniać co 2 tygodnie.

W pierwszej odsłonie menu śniadaniowego pojawią się rogaliki francuskie podawane na ciepło z konfiturą wiśniową lub jajecznica z kurkami. W ramach obiadu obsługa zaoferuje schab saute z duszonymi kurkami, makaron penne ze szpinakiem, suszonymi pomidorami, oliwkami i serkiem mascarpone lub sałatkę z kaczką i sosem musztardowo-miodowym. Wszystkie posiłki będą podawane na porcelanowej zastawie.

Nowa oferta pojawi się także w 1 klasie. pociągów Express InterCity (EIC). Dla podróżujących pociągami EIC przygotowano, poza standardowym poczęstunkiem (napój + słodka przekąska), dodatkowo wytrawną przekąskę. W ofercie znajdzie się tortilla z kurczakiem, tortilla z jajecznicą lub sałata z kurczakiem i grzankami.

Przewoźnik zapowiada także rozszerzenie oferty Bilet Taniomiastowy o kolejne trasy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intecity
EIP
EIC
bilet
 • z Podlasia – 10.12.2015

  "... pasażerowie otrzymają posiłek z dedykowanego im menu, dostęp do prasy codziennej czy chusteczkę odświeżającą. Do dyspozycji będzie także dodatkowy personel pokładowy, który pomoże m.in. we wsiadaniu/wysiadaniu z pociągu, lokowaniu bagażu czy znalezieniu odpowiedniego miejsca."Po prostu rewelacja, ta chusteczka odświeżająca. A u nas na Podlasiu "personel pokładowy" bardzo często pomaga we wsiadaniu lub wysiadaniu tudzież wniesieniu bagażu i to bez dodatkowej opłaty i w TLK!

 • MichalK – 10.12.2015

  Standardowe działanie monopolisty, wykończyli INTER REGIO to teraz mogą dyktować ceny jakie im się żywnie podoba. A i tak ceny w stosunku do naszych zarobków są horrendalne. To jest chore żeby podróż 300 km w obie strony kosztowała 1/5 przeciętnej pensji.

 • 60E1 – 10.12.2015

  Debilizm...dostaniesz niekoniecznie chciany poczestunek,podrapanie w doopę,może jeszcze "słowo Boże".....a za wszystko zapłacisz,bo nic nie ma za darmo,wszak ceny biletów wzrosną....o iles tam %.Krewni i znajomi "królika" zarobia na cateringu i "usługach" a ty naiwniaku za te usługi gratis ...zapłacisz,

 • Zofia – 11.12.2015

  Nareszcie oferta godna klasy Premium. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce, już w niedziele jedziemy EIP do Krakowa.

 • Jedrek pasazer – 13.12.2015

  A kto na trasie Gdańsk - Warszawa na czas 2 :35 kupuje bilet w 1 klasie?! Trzeba mieć coś z głowa żeby przepłacać aż 50% dopłaty do klasy która nie jest 1 kl. Skoro jest to pociag PREMIUM to fotele powinen naprawdę byc w klasie PREMIUM czyli bardziej komfortowe z automatyczna, wysuwajaca sie podpórką pod nogi jak w klasie biznes. A po co mi jakaś tam wyżerka z która muszę dodatkowo dopłacić 19% czyli około 35 zł. Jak będę chciał skorzystać z posiłku to sobie na własny koszt w Warsie zamówie. Pewnie Wars nie wiele zarabia wiec należy wspomóc po przez podwyższenie ceny biletu o 19 % tylko pytanie. Czy pasazerowiesobie tego życzą? Ja myśle, ze przez taka politykę podwyższanie cen biletów za jakaś wyżerka i jakieś tam dodatkowe usługi typu udzielenia pomocy wejścia do składu pociagu czy pomoc w wniesieniu przez obsługę bagażu osobie starszej czy z większym bagażem powinna byc bezplatnaa nie odpłatne. To raczej podróżni w 1 kl przejdą do drugiej klasy. Często podróżuje eic czy eip i jakoś w kl1 raczej swieci pustkami chyba ze bilet był w promocyjnej cenie. Nie dobry to pomysł .

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....