TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Drugie perony na stacjach Opoczno Południe i Włoszczowa Południe
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.05.2017 08:54:50 4 komentarze
Drugie perony na stacjach Opoczno Południe i Włoszczowa Południe (foto: PKP PLK)

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę wartą blisko 55 mln zł na rozbudowę stacji Opoczno Południe. Podróżni będą korzystać z dwóch peronów. Spółka poinformowała też, że nowa nastawnia i nowoczesne urządzenia pozwolą na szybszy i sprawniejszy przejazd pociągów.

Obecnie stacja Opoczno Południe zapewnia nie tylko dobre połączenia krajowe, ale również międzynarodowe - można z niej bezpośrednio dojechać do Pragi i Wiednia. Wygodniejszą obsługę podróżnych zapewni nowy, drugi peron. Będzie wyposażony w wiaty, ławki, tablice informacyjne, funkcjonalne oświetlenie oraz antypoślizgową nawierzchnię. Zgodnie ze standardami będzie również dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Komunikację miedzy peronami i dojście na parkingi zapewni przejście podziemne.

W ramach inwestycji PLK wymienią tory oraz sieć trakcyjną. Nowa nastawnia i urządzenia sterowania ruchem kolejowym zapewnią sprawny przejazd i większą przepustowość stacji, na której równocześnie będą mogły zatrzymywać się dwa pociągi. Wzrośnie poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Przez stację Opoczno Południe składy będą mogły jechać nawet ponad 160 km/h.

Inwestycja pn. "Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na stacji Opoczno Płd." realizowana jest w ramach projektu pn. "Modernizacja linii kolejowej nr 4 - Centralna Magistrala Kolejowa etap II". Prace prowadzone będą w formule projektuj i buduj. Wykonawcą podpisanej 16.05.2017 r. umowy za blisko 55 mln zł jest firma Porr Polska Construcion S.A. Realizacja prac projektowych i robotów budowlanych zaplanowana jest w latach 2017- 2019.

Wygodniej dla pasażerów w Opocznie i Włoszczowie

PKP PLK informują, że Opoczno Południe i Włoszczowa Północ – stacje znajdujące się na Centralnej Magistrali Kolejowej – zapewniają dobre połączenia regionalne i międzyregionalne. Uruchomiona w grudniu 2014 r. stacja Opoczno Południe zapewnia lepszy dostęp do kolei nie tylko mieszkańcom Opoczna, ale także podróżnym z pobliskich miejscowości. To dogodne, bezpośrednie połączenia krajowe z Warszawą, Krakowem, Katowicami, Szczecinem, Olsztynem, a także międzynarodowe z Pragą i Wiedniem. W Opocznie zatrzymuje się ponad 30 pociągów na dobę.

Do końca maja 2018 r. powstanie również drugi peron na stacji Włoszczowa Północ (pierwszy powstał w 2006 r.). Obecnie trwają prace przy rozbudowie stacji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
stacja
peron
Opoczno
Włoszczowa
 • kolejFAN – 17.05.2017

  To się nazywa marnotrawstwo. Zamiast gonić robote na 8 ce od Radomia do Wawy, ładują miliony w przystanki pośrodku niczego, wśród łąk i pól. Chory beton!!!

 • asdf – 17.05.2017

  @kolejFAN - do wydania w tej perspektywie jest 67 mld zł. Naprawde ładowanie milionów jest baaaardzo potrzebne bo kasa jest. To nie kasa jest problemem. co ma piernik do wiatraka?

 • Gall – 17.05.2017

  @KolejFAN tak się składa, że na stacji Opoczno Południe jest spory ruch pasażerski. Nawet jeśli wydaje Ci się, że jest ona pośrodku niczego to ludzie dojeżdżają nawet 30 km do stacji aby złapać szybkie połączenie do Wawy@Redakcja - zmieńcie w tytule z "Włoszczowa Południe" na "Włoszczowa Północ"

 • ŁDZ – 17.05.2017

  Opoczno jeszcze "ujdzie", bo to prawie 25 tysięcy ludzi plus dobre drugie tyle dojeżdżające z powiatu, a nawet dalszych rejonów (Tomaszów Maz np.), ale Włoszczowa z swoimi 10 tysiącami to już jednak zbyt wielki pipidów na najlepsze połączenia w Polsce...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....