TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Dwa Feniksy już w Przewozach Regionlanych, pozostałe 18 do wzięcia
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.06.2017 12:27:00 5 komentarzy
Dwa Feniksy już w Przewozach Regionlanych, pozostałe 18 do wzięcia

Dwa zmodernizowane przez poznańskie zakłady H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych elektryczne zespoły trakcyjne EN57 – FPS (FENIKS 57), których właścicielem jest Polski Tabor Szynowy wyjadą na tory.

Dzięki porozumieniu, podpisanemu dziś pomiędzy: H. Cegielskim – Fabryką Pojazdów Szynowych, Polskim Taborem Szynowym i Przewozami Regionalnymi, największy krajowy przewoźnik kolejowy rozpocznie ich próbną eksploatację. FENIKSY 57 zasilą tabor przewoźnika w Wielkopolsce, ale nowa oferta Polskiego Taboru Szynowego, skierowana jest również do innych kolejowych przewoźników.

Podpisaniu porozumienia towarzyszyła konferencja z udziałem przedstawicieli Przewozów Regionalnych, Polskiego Taboru Szynowego, H. Cegielski – FPS oraz Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., w której nadzorze właścicielskim znajdują się sygnatariusze porozumienia.

Jednym z priorytetów ARP S.A. jest wspieranie procesów restrukturyzacji i rozwoju polskich przedsiębiorstw. Nasza aktywność na tym polu przynosi rezultaty, czego modelowym przykładem są skutecznie odbudowujące swoją pozycję rynkową Przewozy Regionalne, a kolejnym - nowa oferta Polskiego Taboru Szynowego w postaci Feniksów 57, których modernizację przeprowadzono w zakładach H. Cegielskiego. Chcemy, aby w Poznaniu były realizowane kolejne projekty tak ważne dla branży kolejowej. Jestem przekonany, że zmodernizowane przez zakłady Cegielskiego nowoczesne pojazdy już wkrótce będą jeździć nie tylko w Wielkopolsce, ale i w pozostałych regionach Polski. A ich nabywcami będą również inni przewoźnicy kolejowi – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

FENIKS 57 to kompleksowo zmodernizowane przez H. Cegielskiego – Fabrykę Pojazdów Szynowych pociągi elektryczne, które gwarantują wysoki komfort podróżowania. Pojazdy charakteryzują się nowoczesnym wnętrzem i wieloma udogodnieniami dla pasażerów oraz maszynistów. Posiadają m.in. zintegrowany system informacji pasażerskiej, klimatyzację oraz monitoring przestrzeni. Zespół trakcyjny zapewnia również komfortowe warunki przejazdu dla osób niepełnosprawnych – każdy z pojazdów wyposażony jest w pomosty, po których swobodnie może wjechać wózek inwalidzki.

FENIKS 57 to pojazd wygodny i przyjazny podróżnemu, wierzę, że pasażerowie POLREGIO będą mieli okazję się o tym już wkrótce przekonać i ocenić efekt modernizacji dokonanej w Fabryce Pojazdów Szynowych H. Cegielski. Szczególnie, że jest to najbardziej zaawansowana przebudowa pojazdów, których korzenie sięgają lat 60-tych – dodał Hubert Stępniewicz, Prezes Zarządu H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych.

Obecnie gotowe są wszystkie z 20 zmodernizowanych w poznańskim H. Cegielski – FPS elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57, które zostały zakupione przez Polski Tabor Szynowy w 2015 roku. Polski Tabor Szynowy oferuje zmodernizowane Feniksy polskim przewoźnikom w formie sprzedaży, ale również dzierżawy.

W imieniu Polskiego Taboru Szynowego mam zaszczyt przekazać dwa pierwsze pojazdy FENIKS 57. Nazwa nie jest przypadkowa. Z racji skali przeprowadzonych prac nawiązuje do odradzającego się z popiołów mitycznego feniksa, bo standard pojazdów i wysoka jakość modernizacji sprawiają, że w żaden sposób nie przypominają one pierwowzoru. Dwa pierwsze składy, które wyruszają dziś w barwach POLREGIO są dla nas symbolicznym otwarciem na współpracę z szeroko pojętym rynkiem. Zakładamy nie tylko możliwość sprzedaży elektrycznych jednostek, ale także w zależności od zapotrzebowania leasing długo- lub krótkoterminowy. Jestem pewien, że Feniksy spełnią nie tylko oczekiwania pasażerów, ale także stworzą nową, konkurencyjną wartość na polskim rynku przewozów pasażerskich – powiedział Adam Laskowski, Prezes Zarządu Polskiego Taboru Szynowego.

Dzięki podpisanemu porozumieniu Przewozy Regionalne przeprowadzą próbną eksploatację dwóch pojazdów tego typu. Pociągi już wkrótce wyruszą na obsługiwane przez przewoźnika trasy w województwie wielkopolskim. Dla przewoźnika istotne będą zarówno opinie podróżnych, jak i pracowników odpowiedzialnych za prowadzenie oraz serwisowanie składów.

Jako największy podmiot na rynku pasażerskich przewozów kolejowych, którego celem jest zapewnienie mobilności każdego dnia tysiącom mieszkańcom Polski, jesteśmy zadowoleni, że wspólnie z Polskim Taborem Szynowym oraz Fabryką Pojazdów Szynowych H. Cegielskiego będziemy mogli przetestować, jak kompleksowo zmodernizowany pojazd EN57, tzw. FENIKS 57, sprawdzi się w codziennych warunkach ruchu pasażerskiego. Zebrane w czasie kilkumiesięcznej eksploatacji próbnej informacje pozwolą naszym pracownikom podnieść kompetencje w zakresie obsługi i bieżącej kontroli stanu technicznego tego typu pojazdów. Jestem przekonany, że z fachowej wiedzy i unikatowych umiejętności pracowników POLREGIO skorzystają także nasi partnerzy. Podpisanie dzisiejszego porozumienia tu, w "Cegielskim", jest dla nas symboliczne. Składy zostały zmodernizowane w tych zakładach, a na co dzień będą kursować po wielkopolskich torach – mówi Krzysztof Zgorzelski, Prezes Zarządu Przewozów Regionalnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
FPS
Cegielski
Feniks
EN57
modernizacja
 • dk – 27.06.2017

  Może KD wzięlo by coś dla siebie? Nawet po dostawie 11 Impulsów, z racji przejęcia nowych tras wciąż tego taboru będą mieli zbyt mało w stosunku do potrzeb. Później są takie kuriozalne sytuację, że pojazdy idą na przegląd i trzeba kombinować czym je zastąpić by całkowicie nie likwidować połączeń...

 • aaa – 27.06.2017

  Chyba najbardziej zaawansowana kopia już jeżdżących zmodernizowanych EN57...

 • stary kolejor – 28.06.2017

  dawac je na pomorze -gdanskie , bo nie ma czym jezdzić. , bo będe arrivą jezdził .

 • ... – 28.06.2017

  Pomorski PR ma dostać latem ponoć 3 szt. Feniksów

 • Prezes ma miski – 28.06.2017

  Brawo PR. W takim tempie odnowicie tabor w 2117 roku.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....