TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Dwie osoby zginęły w zderzeniu auta z szynobusem
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 19.12.2018 17:39:26
Dwie osoby zginęły w zderzeniu auta z szynobusem (foto: Policja)

Dwie osoby zginęły, a trzecia po reanimacji trafiła do szpitala po tym, jak osobowy volkswagen wjechał na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rzeszowie pod szynobus.

Dk nr 9 jest już przejezdna – podała podkom. Ewelina Wrona z zespołu prasowego podkarpackiej policji. Nadal wstrzymany jest natomiast ruch pociągów z Rzeszowa w kierunku Głogowa Małopolskiego.

Do wypadku doszło w środę przed godz. 15 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rzeszowie na ul. Warszawskiej. Jak podaje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, jest to przejazd kolejowo-drogowy z działającą sygnalizacją świetlną.

Samochód wjechał pod pociąg relacji Rzeszów - Stalowa Wola.

Rzecznik podkarpackich strażaków mł. bryg. Marcin Betleja podał, że samochodem podróżowały trzy osoby, z których jedna zginęła na miejscu, a druga zmarła w drodze do szpitala. Trzecia po reanimacji na miejscu wypadku trafiła do szpitala.

"Uderzenie było tak silne, że samochód został przepchnięty przez pociąg na odległość około 150 metrów" – mówił Betleja. Dodał, że strażacy, aby ewakuować poszkodowanych z wraku samochodu, musieli rozcinać karoserię.

Podkom. Wrona poinformowała, że szynobusem podróżowało 58 osób, nikt nie został ranny. "Policjanci ustalili, że zarówno maszynista, jak i kierownik pociągu byli trzeźwi" – dodała.

Jakubowski podał w komunikacie, że w związku z wypadkiem ruch pociągów z Rzeszowa w kierunku Głogowa Małopolskiego został wstrzymany.

"Przewoźnik Przewozy Regionalne uruchamia zastępczą komunikację autobusową na odcinku Rzeszów - Stalowa Wola. Informacje o zmianach w komunikacji są na bieżąco przekazywane na stacjach i przystankach" - poinformował.

Przypomniał o zachowaniu ostrożności podczas przekraczania torów kolejowych na przejazdach, szczególnie przy złej pogodzie.

Na miejscu zdarzenia pracuje pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Okoliczności wypadku wyjaśni specjalna komisja.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Rzeszów
 • Sebbastian Pioro – 19.12.2018

  Szynobusy, tramwaje i pociągi pojawiają się nagle, nie wiadomo skąd... Zazwyczaj wyprzedzają na trzeciego i dlatego ich nie widać 😂😂😂😂 a jeśli dorzucić notoryczna jazdę bez świateł i nieużywanie sygnału dźwiękowego przed każdym niestrzeżonym przejazdem - to po z sumowaniu faktycznie trudno nie zauważyć tak nieprzewidywalnych pojazdów szynowych....

 • Piotr Chamczyk – 19.12.2018

  Nie ma przejazdów niestrzeżonych.

 • Krzysztof Kantor – 19.12.2018

  Janusz :D

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....