TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Dworca w Wodzisławiu nie dało się kupić za złotówkę
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.05.2017 12:26:15 1 komentarz
Dworca w Wodzisławiu nie dało kupić się za złotówkę (źródło: Wikipedia)

Przez ostatnie 2 lata dworce były zamykane – powiedział dziś Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

Wodzisław Śląski przejął od PKP dworzec. Ironiczne określony przez Prezydenta jako luksusowy, w bardzo dobrym stanie. Nie dało się go przejąć za złotówkę, trzeba było go zakupić – podkreślał Kieca. Udało się. Z korzyścią dla pasażerów. Teraz realizowana będzie rewitalizacja dworca, powstanie centrum komunikacyjne.

Mieczysław Kieca podał także przykład Czech, gdzie komunikacja kolejowa jest bardzo dobrze i rozwinięta i zorganizowana. Nieporównywalne są też ceny biletów. Mieszkańcy Wodzisławia często jeżdżą do Bohumina samochodem, gdzie przesiadają się do pociągów jednego z czeskich operatorów. Wodzisław jako miasto położone przy granicy z Czechami obserwuje doświadczenia naszych południowych sąsiadów w organizowaniu transportu kolejowego.

W Polsce potrzebne są zmiany formy organizacji – zaznaczył Kieca. Samorządy miejskie nie mają wpływu na to, co dzieje się na szczeblu ponad wojewódzkim – dodał.

Prezydent Wodzisławia Śląskiego zaznaczył, że trwają ustalenia z Kolejami Śląskimi w sprawie szybkiej kolei miejskiej. Dziś 12 km z Wodzisławia do Rybnika jedzie się 30-40 min. Rozkładowo ma to być 16 minut. Ale potrzebna jest też infrastruktura, m.in. zrewitalizowane dworce. Liczymy na odbudowę potoków pasażerskich na tej trasie – mówił Kieca. Komunikacja miejska ma dowieźć pasażerów do centrum przesiadkowego - dodał. I podkreślił, że jeżeli pojawi się szybka kolej na trasie Wodzisław - Rybnik komunikacja autobusowa straci tu rację bytu.

Kieca dodał też, że pojawienie się w Wodzisławiu trzech połączeń PKP Intercity do Warszawy pozytywnie wpływa na potoki pasażerskie, które odbudowują się. Celem jest również odbudowanie potoków pasażerskich na trasach regionalnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Wodzisław Śląski
Koleje Śląskie
  • dddbb – 12.05.2017

    "Dziś 12 km z Wodzisławia do Rybnika jedzie się 30-40 min." Czym? Rowerem?? Pociągi zatrzymujące się na wszystkich stacjach jadą już teraz 17-18 minut

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....