TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Eko PKP Intercity. Naczynia, toalety i segregacja śmieci
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.01.2020 13:45:30
Eko PKP Intercity. Naczynia, toalety i segregacja śmieci

Wiceminister Infrastruktury Andrzej Bittel, w odpowiedzi na interpelację posłanki Pauliny Matysiak, przedstawił informację w sprawie działań PKP Intercity na rzecz ochrony środowiska. A wśród nich mamy segregowanie śmieci, toalety z zamkniętym obiegiem i porcelanowe naczynia.

Przechodząc do szczegółów.

Segregowanie śmieci

Jak podał Andrzej Bittel w ramach obecnie obowiązujących umów na utrzymanie w czystości taboru kolejowego, PKP Intercity wymaga od wykonawców postępowania z odpadami z pociągów w sposób zgodny z powszechnie obowiązującymi przepisami, w szczególności, z ustawą o odpadach oraz ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. W przypadku wprowadzenia do eksploatacji nowego taboru wyposażonego w pojemniki na selektywną zbiórkę odpadów, Spółka wprowadzi stosowne zapisy nakładające na wykonawców obowiązek segregacji śmieci.

Porcelanowe naczynia i własne kubki pasażerów

Dalej wiceminister podał, że działania przewoźnika dążą do wprowadzenia takich rozwiązań. Pilotaż naczyń ekologicznych w wagonach gastronomicznych podczas szczytu klimatycznego w Katowicach pomógł zweryfikować dostępność oferty rynkowej, a także funkcjonalność poszczególnych elementów. Wypracowane standardy ekologiczne w ramach oferty gastronomicznej są wprowadzane sukcesywnie.

W wagonach gastronomicznych w pociągach kategorii EIP, EIC oraz IC (w składach zespolonych ED-160 i ED-161) posiłki serwowane są w naczyniach wielokrotnego użytku (porcelanowe talerze oraz metalowe sztućce). W ofercie "na wynos" spożywanej poza wagonem gastronomicznym posiłki wydawane są w pojemnikach wykonanych z trzciny cukrowej. Od grudnia 2019 r. w wagonach gastronomicznych została wprowadzona możliwość zakupu napojów gorących do własnych kubków podróżnych. Od połowy 2020 r. planowana jest wymiana naczyń (kubków z pokrywkami, mieszadełek) stosowanych w poczęstunkach dla podróżnych na biodegradowalne. W zakresie automatów vendindowych przeznaczonych do wagonów Combo, PKP Intercity bada rynek pod kątem dostępności różnych rozwiązań funkcjonalnych oraz ekologicznych możliwych do zastosowania w wagonach. W przypadku gdy będzie możliwa do zastosowania w automatach vendingowych opcja przygotowania napoju do kubków własnych podróżnych, Spółka uwzględni ją w zapytaniu ofertowym.

Toalety z obiegiem zamkniętym

Zgodnie z realizowaną przez PKP Intercity strategią taborową prowadzony jest proces modernizacji toalet w wagonach pasażerskich na toalety z zamkniętym obiegiem, pozwalające wyeliminować zrzut ścieków na torowisko w czasie drogi pociągu. Zakończenie procesu modernizacji taboru w tym zakresie planowane jest do końca 2023 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
ED160
ED161
wagon
tabor
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....