TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

EN Moskwa - Paryż po raz 500.
INFORAIL/PKP IC - Opublikowano: 18.07.2014 14:58:55 2 komentarze
EN Moskwa - Paryż po raz 500.
20 lipca br., już po raz 500., wyruszy na szlak pociąg EuroNight z Moskwy do Paryża. Skład jest uruchamiany przez Koleje Rosyjskie we współpracy z PKP Intercity. To jedno z dwóch bezpośrednich połączeń, którym polscy podróżni mogą dojechać do Francji.Bezpośredni pociąg z Moskwy do Paryża wyruszył w swój pierwszy kurs 12 grudnia 2011r. i już w ciągu pierwszego roku kursowania przewiózł ponad 35 tys. podróżnych. Pokonanie całej trasy, która liczy 3217 km zajmuje obecnie 38 godzin 48 minut w relacji Moskwa - Paryż  oraz 37 godzin 30 minut w relacji powrotnej. Pociąg kursuje cały rok. W okresie letnim pięć razy w tygodniu, a w zimowym trzy. Skład jedzie przez: Białoruś, Polskę i Niemcy. W Polsce zatrzymuje się w: Terespolu, Warszawie, Poznaniu i Rzepinie.Pociąg jest zestawiony z 7 nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów sypialnych (3 wagony Lux, 2 wagony 1. klasy, 2 wagony 2. klasy) i wagonu restauracyjnego. W dwuosobowych przedziałach kategorii Lux znajduje się toaleta, prysznic, telewizor i odtwarzacz DVD.PKP Intercity wspólnie ze swoimi zagranicznymi partnerami, uruchamia połączenia do: Berlina, Wiednia, Amsterdamu, Pragi, Lwowa czy Moskwy. Dzięki współpracy z przewoźnikiem rosyjskim podróżni z Polski mogą bez konieczności przesiadania się dojechać także do Paryża. –mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity.Opłata za bilet zależy od rodzaju miejsca oraz terminu zakupu biletu. Ceny biletów do Paryża, w klasie drugiej zaczynają się od 242 euro z Warszawy i 230 euro z Poznania. Natomiast w najbardziej luksusowej wersji za taki sam bilet zapłacimy odpowiednio 943 euro i 903.  Podróżnym oferowane są atrakcyjne taryfy - zniżki dla młodzieży, rodzin, seniorów oraz zorganizowanych grup. Bilety można nabyć w międzynarodowych kasach, w 60 dniowej przedsprzedaży.Pociąg relacji Moskwa-Berlin-Paryż jest uruchamiany przez przewoźnika rosyjskiego FPK S.A. (Federalna Kompania Pasażerska) we współpracy z PKP Intercity. W pierwszym półroczu 2014 r. z połączenia skorzystało blisko 18 tys. podróżnych.Poniżej rozkład jazdy EN Moskwa-Paryż:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Moskwa
Paryż
RŻD
  • DarekP – 21.07.2014

    A dlaczego zabrakło informacji, że obsługę gastronomiczną na trasie z Polski do Francji zapewnia PKP Intercity za pośrednictwem WARS? Coś się w tej kwestii zmieniło? Jest to o tyle istotne, że dzięki temu PKP Intercity ma aż 4 wagony restauracyjne przystosowane do kursowania z prędkością 200km/h.

  • qwerty – 22.07.2014

    Może to mało istotna informacja, dlatego jej nie ma

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....