TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Francuski rząd kupi TGV żeby ratować fabrykę Alstomu
PAP - Opublikowano: 05.10.2016 08:59:20 9 komentarzy
Francuski rząd kupi TGV żeby ratować fabrykę Alstomu (foto: SNCF)

Francuski rząd ogłosił we wtorek zamówienie na 21 pociągów o dużej prędkości (TGV), w większości dla tras, na których nie mogą szybko jeździć, w ramach przedwyborczych starań o utrzymanie zatrudnienia w ich wytwórni w mieście Belfort - poinformował Reuters.

Powołując się na źródło bliskie sprawie, podał, że wartość złożonego w spółce przemysłu maszynowego Alstom zamówienia wynosi co najmniej 630 mln euro. Informację o tym przedstawiono już związkom zawodowym i lokalnym władzom, a jej oficjalne opublikowanie oczekiwane jest jeszcze we wtorek.

W obliczu przyszłorocznych wyborów prezydenckich i parlamentarnych rząd prezydenta Francoisa Hollande'a obiecał utrzymanie produkcji pociągów i miejsc pracy w fabryce w Belfort, która według zarządu Alstom nie ma szans na przetrwanie z powodu braku zamówień.

W ubiegłym tygodniu spółka wywołała polityczną burzę zapowiedzią, że przeniesie 400 spośród łącznie 480 miejsc pracy w Belfort gdzie indziej, przekształcając wytwórnię w zakład remontowy.

Plan wsparcia fabryki przedstawił we wtorek na mityngu w Belfort minister przemysłu Christophe Sirugue. Powiedział on zebranym, że rząd złoży bezpośrednie zamówienie na 15 pociągów TGV dla obsługi połączeń na południu kraju - podało cytowane przez Reutera źródło zaznajomione ze sprawą. Według niego państwowe koleje SNCF potwierdzą również zamówienie na sześć dodatkowych pociągów kursujących trasą o dużej prędkości z Paryża do Mediolanu i Turynu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
TGV
Francja
 • Tomek – 05.10.2016

  można dbać o własny przemysł? można, tylko w głowie trzeba mieć coś więcej niż neoliberalne dogmaty jakimi tłuczono polskie społeczeństwo przez ostatnie ćwierć wieku, dogmaty które jak pokazują ostatnie lata nie działają w starciu z rzeczywistością.

 • kolejarz – 05.10.2016

  Liberałowie by powiedzieli, że wolny rynek wszystko wyreguluje :-)

 • Marcin – 05.10.2016

  Ludzie litości, Tomek twierdzi, że Francja dba o własny przemysł? przecież Francja właśnie niszczy swój przemysł i ogołaca go z pieniędzy. Z dobrze prosperujących firm zabierze za pomocą podatków 630 mln EUR i da zakładowi, który nie ma racji bytu, żeby sobie istniał... zamówią pociągi, które są im niepotrzebne i ich nie wykorzystają. Co się we Francji rozwija? Jaka wielka firma powstała tam w ciągu ostatnich 15 lat? NIC. Wszystko po kolei upada, albo się wyprzedaje za granicę. To, że są tak daleko przed nami świadczy tylko o tym jak bardzo bogaci kiedyś musieli być, skoro jeszcze mają co trwonić w tak bezmyślny sposób.

 • advisor – 05.10.2016

  @MarcinW samo sedno - co to za zakład, który nie umie się utrzymać na rynku. No ale socjalistyczne pasożytnictwo niektórzy mają we krwi. U nas sztandarowym przykładem firmy-pasożyta jest LOT.

 • www – 05.10.2016

  @advisor Gorzej, bo nasz przewoźnik nie produkuje samolotów i nie daje dzięki temu nowych miejsc pracy. Ale mają ambicje zwiększenia floty. Znowu kupią samoloty amerykańskie?

 • LK – 05.10.2016

  A polski rząd miał w nosie fabrykę w Gliwicach :(

 • Zdenek smetana – 05.10.2016

  O adwisor spec nawet od samolotów. Niczym Adi F z toru

 • POzamiatane – 05.10.2016

  Jacy nieporadni ci Francuzi! Tuż obok mają prezydenta Europy, który zna, bo w przeszłości sam stosował, genialne rozwiązania np. w odniesieniu do polskich stoczni. Z pewnością zapytany, chętnie się podzieli swoją wiedzą co zrobić z takimi firmami. Jak je ratować znajdując odpowiednich inwestorów, np. z Kataru. Zainwestowaliby oni korzystnie -dla Francuzów- w Alstomie i wszystko by grało jak w zegarku. Podobnie jak gra w naszych stoczniach.

 • Mikey – 06.10.2016

  Chore socjalistyczne pomysły, skoro nie potrafią sprzedać swoich pociągów na wolnym rynku to muszą upaść.Z podatków to trzeba więcej zabrać niż 630 mln, bo przecież jeszcze trzeba opłacić urzędników. Szkoda Francji, taki piękny kraj.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....