TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Frankfurt nad Odrą: Podpisano umowę o utrzymaniu mostów
MINISTERSTWO INFRASTRUKTURY, 26.02.2008 - Opublikowano: 27.02.2008 12:40:42
Frankfurt nad Odrą: Podpisano umowę o utrzymaniu mostów
26 lutego minister infrastruktury Cezary Grabarczyk oraz minister transportu, budownictwa i rozwoju miast RFN Wolfgang Tiefensee podpisali we Frankfurcie nad Odrą Umowę między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o budowie i utrzymaniu granicznych obiektów mostowych w ciągu linii kolejowych o znaczeniu państwowym w RP i w ciągu federalnych linii kolejowych w RFN.
To pierwszy tak wysokiej rangi dokument, który reguluje zasady współpracy dwustronnej między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w specyficznym obszarze związanym z budową, odbudową i utrzymaniem mostów kolejowych na polsko-niemieckiej granicy państwowej.

Podczas uroczystości minister infrastruktury Cezary Grabarczyk powiedział, że „Umowa stanowi ważny krok ku zbliżeniu dwóch sąsiadów. Budowa mostów łączy, pozwala rozwijać związki przedsiębiorców, ożywiać gospodarki naszych krajów, a także łączyć innych partnerów w Unii Europejskiej. Dzięki tym mostom zostanie udrożniona komunikacja kolejowa prowadząca z Europy do Azji”.

Ze względu na stan techniczny istniejących mostów, pilnym zadaniem stało się stworzenie podstaw prawnych do budowy nowych kolejowych mostów granicznych zlokalizowanych na osi Wschód –Zachód:
- mostu Kunowice –Frankfurt nad Odrą w Paneuropejskim Korytarzu Nr II (Berlin –Warszawa –Mińsk –Moskwa –Niżnyjnovgorod);
- mostu Węgliniec –Horka na Nysie Łużyckiej w Paneuropejskim Korytarzu Nr III (Drezno –Wrocław –Kraków –Lwów –Kijów).

Zgodnie z podpisaną Umową wybudowanie i utrzymanie mostu na Odrze Kunowice –Frankfurt wraz z finansowaniem wszystkich związanych z tym robót jest obowiązkiem Strony Niemieckiej, natomiast wybudowanie i utrzymanie mostu na Nysie Łużyckiej Węgliniec –Horka wraz z finansowaniem robót jest obowiązkiem Strony Polskiej. Strona, która wybuduje most, przejmuje na siebie jego utrzymanie. Przyjęto zasadę, że jedna ze Stron projektuje, buduje i finansuje obiekt w całości.
Podpisana dzisiaj Umowa ułatwia rozwiązywanie problemów dotyczących zagadnień techniczno-projektowych w trakcie budowy mostów. Wprowadza także uproszczone zasady rozliczania podatków związanych z realizowanymi na jej podstawie przedsięwzięciami, co poprawi współpracę w tym zakresie pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec.
Umowa będzie miała wpływ na generowanie nowych inwestycji, które sprzyjać będą rozwojowi międzynarodowego transportu kolejowego i intermodalnego między obu państwami oraz tranzytu w ramach Euroazjatyckiej współpracy transportowej.

W uroczystości podpisania Umowy uczestniczyli również podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Maciej Jankowski, koordynator niemieckiego rządu ds. współpracy z Polską Gesine Schwan, Ambasador RP w RFN dr Marek Prawda, a także przedstawiciele kierownictw Deutsche Bahn oraz PKP PLK.

Po podpisaniu Umowy ministrowie udali się na miejsce, w którym zostanie w sposób symboliczny rozpoczęta budowa mostu we Frankfurcie nad Odrą. Termin zakończenia budowy tego mostu zaplanowany jest na 2008 rok, natomiast mostu na Nysie Łużyckiej w 2011 r.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Polska
Niemcy
DB
PKP
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....