TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Frankfurt nad Odrą: Podpisano umowę o utrzymaniu mostów
MINISTERSTWO INFRASTRUKTURY, 26.02.2008 - Opublikowano: 27.02.2008 12:40:42
Frankfurt nad Odrą: Podpisano umowę o utrzymaniu mostów
26 lutego minister infrastruktury Cezary Grabarczyk oraz minister transportu, budownictwa i rozwoju miast RFN Wolfgang Tiefensee podpisali we Frankfurcie nad Odrą Umowę między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o budowie i utrzymaniu granicznych obiektów mostowych w ciągu linii kolejowych o znaczeniu państwowym w RP i w ciągu federalnych linii kolejowych w RFN.
To pierwszy tak wysokiej rangi dokument, który reguluje zasady współpracy dwustronnej między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w specyficznym obszarze związanym z budową, odbudową i utrzymaniem mostów kolejowych na polsko-niemieckiej granicy państwowej.

Podczas uroczystości minister infrastruktury Cezary Grabarczyk powiedział, że „Umowa stanowi ważny krok ku zbliżeniu dwóch sąsiadów. Budowa mostów łączy, pozwala rozwijać związki przedsiębiorców, ożywiać gospodarki naszych krajów, a także łączyć innych partnerów w Unii Europejskiej. Dzięki tym mostom zostanie udrożniona komunikacja kolejowa prowadząca z Europy do Azji”.

Ze względu na stan techniczny istniejących mostów, pilnym zadaniem stało się stworzenie podstaw prawnych do budowy nowych kolejowych mostów granicznych zlokalizowanych na osi Wschód –Zachód:
- mostu Kunowice –Frankfurt nad Odrą w Paneuropejskim Korytarzu Nr II (Berlin –Warszawa –Mińsk –Moskwa –Niżnyjnovgorod);
- mostu Węgliniec –Horka na Nysie Łużyckiej w Paneuropejskim Korytarzu Nr III (Drezno –Wrocław –Kraków –Lwów –Kijów).

Zgodnie z podpisaną Umową wybudowanie i utrzymanie mostu na Odrze Kunowice –Frankfurt wraz z finansowaniem wszystkich związanych z tym robót jest obowiązkiem Strony Niemieckiej, natomiast wybudowanie i utrzymanie mostu na Nysie Łużyckiej Węgliniec –Horka wraz z finansowaniem robót jest obowiązkiem Strony Polskiej. Strona, która wybuduje most, przejmuje na siebie jego utrzymanie. Przyjęto zasadę, że jedna ze Stron projektuje, buduje i finansuje obiekt w całości.
Podpisana dzisiaj Umowa ułatwia rozwiązywanie problemów dotyczących zagadnień techniczno-projektowych w trakcie budowy mostów. Wprowadza także uproszczone zasady rozliczania podatków związanych z realizowanymi na jej podstawie przedsięwzięciami, co poprawi współpracę w tym zakresie pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec.
Umowa będzie miała wpływ na generowanie nowych inwestycji, które sprzyjać będą rozwojowi międzynarodowego transportu kolejowego i intermodalnego między obu państwami oraz tranzytu w ramach Euroazjatyckiej współpracy transportowej.

W uroczystości podpisania Umowy uczestniczyli również podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Maciej Jankowski, koordynator niemieckiego rządu ds. współpracy z Polską Gesine Schwan, Ambasador RP w RFN dr Marek Prawda, a także przedstawiciele kierownictw Deutsche Bahn oraz PKP PLK.

Po podpisaniu Umowy ministrowie udali się na miejsce, w którym zostanie w sposób symboliczny rozpoczęta budowa mostu we Frankfurcie nad Odrą. Termin zakończenia budowy tego mostu zaplanowany jest na 2008 rok, natomiast mostu na Nysie Łużyckiej w 2011 r.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Polska
Niemcy
DB
PKP

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....