TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Gdańsk: LOTOS Kolej kupuje lokomotywy TRAXX
WWW.LOTOS.PL - Opublikowano: 16.10.2009 14:26:26
Gdańsk: LOTOS Kolej kupuje lokomotywy TRAXX

Spółka LOTOS Kolej i Bombardier Transportation zawarły porozumienie w sprawie dostawy 6 spalinowo-elektrycznych lokomotyw Bombardier TRAXX. Wartość umowy szacowana jest na ok. 18,6 milionów euro. Dostawy rozpoczną się w połowie 2011 roku. Umowa obejmuje opcję na dostawę dodatkowych czterech lokomotyw.
Lokomotywy spalinowo-elektryczne TRAXX wyposażone są w silniki o mocy 2400 kW, spełniające najnowsze europejskie standardy w zakresie limitów emisji spalin poziomu IIIA. Siła pociągowa przy rozruchu lokomotywy wynosi 300 kN. Najnowsza generacja lokomotyw spalinowo-elektrycznych, przeznaczonych do eksploatacji w Polsce, należy do rodziny lokomotyw TRAXX. Ich modułowa konstrukcja zapewnia wysoki poziom niezawodności i dostępności pojazdów, co pozwala na ich długotrwałą eksploatację.
Spółka LOTOS Kolej Sp. z o.o., należąca do Grupy LOTOS S.A., będzie wykorzystywać nowe lokomotywy do obsługi ruchu towarowego w Polsce.
–Inwestycja w nowe lokomotywy jest częścią naszej strategii dynamicznego rozwoju w ramach Programu 10+. Cieszę się, że LOTOS Kolej jest pierwszym operatorem w Polsce, który będzie wykorzystywać najnowsze lokomotywy spalinowo-elektryczne Bombardier TRAXX DE –powiedział Henryk Gruca, Prezes Zarządu LOTOS Kolej.
–Lokomotywy TRAXX, produkowane przez Bombardiera, mają optymalne parametry z punktu widzenia rosnących potrzeb przewozowych LOTOS Kolej. Pozyskanie lokomotyw stanowi jeden z ważnych elementów przygotowań spółki do obsługi zwiększonego wolumenu przewozów –dodaje Mirosław Łosiński, Dyrektor ds. Operacyjnych, Pełnomocnik Zarządu LOTOS Kolej.
Ake Wennberg, Prezes Dywizji Lokomotyw i Wyposażenia w Bombardier Transportation, skomentował to wydarzenie w sposób następujący. –Jestem dumny, że firma LOTOS Kolej wybrała platformę lokomotyw TRAXX i że posłużą one jako znaczący element realizacji strategii rozszerzenia działalności naszego partnera w sektorze transportu towarowego. Cieszę się na długotrwałą i owocną współpracę pomiędzy naszymi firmami.
–Jest to pierwszy zakup nowych lokomotyw spalinowych w Polsce od stosunkowo długiego czasu. Bardzo cieszymy się, że właśnie firma Bombardier otrzymała zamówienie na nowoczesne lokomotywy z rodziny TRAXX. Nasz zakład we Wrocławiu wyprodukuje nadwozia lokomotyw oraz w istotny sposób zaangażowany będzie w realizację tego projektu dodał –Janusz Kućmin, Generalny Przedstawiciel Bombardier Transportation na Polskę.
Finalny montaż lokomotyw TRAXX będzie miał miejsce w zakładach Bombardiera w Kassel, a wózki wyprodukowane zostaną w Siegen w Niemczech.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lotos
Lotos Kolej
Bombardier
Traxx
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....