TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Gdańsk: Lotos zelektryfikuje swoje bocznice
GRUPA LOTOS S.A., 01.04.2008 - Opublikowano: 02.04.2008 13:04:15
Gdańsk: Lotos zelektryfikuje swoje bocznice
LOTOS Kolej, spółka zależna Grupy LOTOS S.A., zelektryfikuje szlak kolejowy zlokalizowany między stacją zakładową firmy a Gdańskiem Olszynką. W kwietniu br. ma zostać opracowany projekt budowlano-wykonawczy tego przedsięwzięcia.
- Kolejnym krokiem będzie otrzymanie zezwolenia na budowę i wyłonienie w drodze przetargu wykonawcy –mówi Henryk Gruca, prezes LOTOS Kolej. –W tym roku planujemy zrealizować elektryfikację toru szlakowego nr 100 łączącego stację zakładową LOTOS Kolei ze stacją Gdańsk Olszynka oraz głowicę torów wyjazdowych stacji zakładowej. Na przyszły rok założyliśmy dokończenie pozostałej część prac związanych z elektryfikacją. Termin zakończenia inwestycji przewidujemy w trzecim kwartale 2009 roku.
Przewidziano budowę sieci trakcyjnej o łącznej długości ok. 6200 mb Głównym celem elektryfikacji szlaku jest z jednej strony obniżenie kosztów logistyki kolejowej w Grupie LOTOS, z drugiej zaś ochrona środowiska, co wiąże się bezpośrednio z ograniczenie eksploatacji lokomotyw spalinowych przez LOTOS Kolej.
- Warto zaznaczyć, iż elektryfikacja szlaku kolejowego oraz związane z nią wprowadzenie na większą skalę do eksploatacji lokomotyw elektrycznych wpłynie na ograniczenie emisji drgań oraz hałasu - podkreśla prezes Gruca.
LOTOS na przestrzeni kilku najbliższych lat planuje zwiększyć wolumen przewożonych koleją produktów ropopochodnych o co najmniej 1,5- 2 mln ton. Wynika to m.in. z realizacji Programu 10+ - wartego 5,6 mld zł projektu inwestycyjnego zakładającego przede wszystkim wzrost zdolności przerobowych rafinerii Gdańskiej o 4,5 mln ton rocznie i zwiększenie tym samym ilości wytwarzanych w Gdańsku paliw, asfaltów i olejów.
LOTOS Kolej należy do czołowej trójki prywatnych przewoźników kolejowych w kraju. Spółka posiada ponad 16% udziału w rynku przewoźników prywatnych. Głównym zadaniem firmy jest kompleksowa kolejowa obsługa spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej LOTOS, w tym wykonywanie przewozów produktów ropopochodnych. Liczba przewozów wykonywanych przez LOTOS Kolej wzrosła w latach 2003-2007 ponad 20-krotnie z 177 tys. ton do ponad 3,5 mln ton. Plany spółki na 2008 r. zakładają ilość przewozów sięgającą ponad 5 mln ton. LOTOS Kolej realizuje przewozy m.in. na trasach Gdańsk –Czechowice i Gdańsk –Jasło, najdłuższa z nich liczy 860 km. We współpracy z przewoźnikami zagranicznymi spółka dostarcza produkowane w rafinerii gdańskiej asfalty oraz gacze parafinowe do Rumunii, Słowacji i Węgier oraz sprowadza z Niemiec i Holandii gazy oraz półprodukty do produkcji paliw. LOTOS Kolej eksploatuje kilkadziesiąt lokomotyw spalinowych i elektrycznych oraz ponad 2 tys. cystern kolejowych.
Od 2005 r. spółka posiada certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania w zakresie zarządzania środowiskowego, jakością i BHP. LOTOS Kolej dwukrotnie –za lata 2006 i 2005 - wyróżniono tytułem 'Gazela Biznesu', przyznawanym przez redakcję 'Pulsu Biznesu' i firmę Coface Poland najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lotos
Gdańsk
Lotos Kolej

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....