TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Gigantyczna poduszka wypełnia pustki na Fabrycznym
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.10.2018 12:58:34 1 komentarz
Gigantyczna poduszka wypełnia pustki na Fabrycznym (foto: UMŁ)

"Poduszka" - to nowa instalacja artystyczna na dworcu Łódź Fabryczna. 400 kg i 25 mkw. - tyle waży i zajmuje przestrzeni.

Jest ogromna, przeskalowana, o wymiarach 5x5 metrów i została ustawiona na terenie dworca Łódź Fabryczna. To nowa instalacja artystyczna, która powstała w ramach projektu "Przecieki sztuki" organizowanego przez Łódzkie Centrum Wydarzeń.

Można oglądać ją, i nie tylko, przy kasach biletowych (wejście od ul. Kilińskiego). Została ona zrealizowana z myślą o interakcji z odbiorcą, a przechodnie mogą z niej korzystać jak ze zwykłej poduszki w oczekiwaniu na pociąg lub autobus. Autorką instalacji jest Aleksandra Mitrenga, studentka III roku na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Celem tego projektu było stworzenie miejsca do relaksu, o który ciężko w środku dużego miasta. Mam nadzieję, że zwiedzający moją instalację będą mogli nie tylko zakosztować odrobiny sztuki, ale również odpocząć od miejskiego zgiełku czy trudów podróży – mówi Aleksandra Mitrenga o swojej instalacji.

Zachęcamy wszystkich obecnych na dworcu do swobodnego korzystania z instalacji, położenia się na niej i spędzenia tu chwili. Instalacja ta, podobnie jak ustawiona ponad rok temu rzeźba pt. "Ciężar niewłaściwy", ma na celu humanizację przestrzeni dworca oraz ożywienie jej w artystycznym sensie – dodaje Michał Bieżyński, kurator projektu z Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

"Poduszka" to realizacja artystyczna, która powstała w ramach III edycji "Przecieków sztuki" - projektu artystycznego organizowanego przez Łódzkie Centrum Wydarzeń. Jego celem jest umożliwienie młodym, nieznanym szerzej artystom tworzenia obiektów lub wydarzeń artystycznych umiejscowionych bezpośrednio w łódzkiej przestrzeni publicznej.

Projekt ma na celu rozwinięcie wyobraźni plastycznej na temat sposobu myślenia o elementach przestrzeni publicznej jako medium dla działań artystycznych. Dzięki niemu twórcy mogą wykazać się kreatywnością na rozmaitych polach: przygotować instalacje artystyczne, rzeźby, happeningi, realizacje site-specific etc. – mówi Aleksandra Ignasiak, kurator projektu z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

"Przecieki sztuki" nie są organizowane na zasadzie festiwalu, który odbywa się w określonym czasie. Funkcjonują one jako program sztuki miejskiej w Łodzi, w ramach którego poszczególne realizacje tworzone są w różnych miesiącach. Do tej pory, w ramach "Przecieków sztuki", udało się zrealizować m.in. "Skate" – instalacja Jana Markiewicza przymocowana do budynku przy ul. Piotrowskiej 97, "8m³ Ciszy" – instalacja Borysa Kosmynki ustawiona w Manufakturze, "True/Fake" – instalacja francuskiego artysty Baptiste Loprieno w parku Staromiejskim czy happening Anny Pacholik w parku Sienkiewicza. W ubiegłym roku Tomasz Kajszczarek prezentując w przestrzeni pasażu Rubinsteina rzeźbę "Beothuk", obronił swój dyplom na Akademii Sztuki w Szczecinie.

Ekspozycja "Poduszki" przewidziana jest do końca tego roku. W listopadzie planowana jest kolejna instalacja na jednym z łódzkich przystanków tramwajowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Łódź
Łódź Fabryczna
PKP SA
 • Krzysztof Kasperski – 10.10.2018

  To po jaki ch... wyrzucono tam 2 miliardy ??? Nie ma miejsc w Polsce gdzie przydałyby się bardziej ???

 • Adrian Strąkowski – 10.10.2018

  Halo Biedronka kiedy będziecie tam w Fabrycznym?

 • kolejFAN – 10.10.2018

  nabudowali Kosmodrom - widmo nie wiadomo na co, no to teraz poduszki kładą. Takie paranoje tylko w Polsce. Te środki powinny zostac wtopione w dworzec POZNAŃ GŁÓWNY i jeszcze by zostało na inne. A na Fabrycznym wystarczyłoby po prostu 4-5 krawędzi dworca jednopoziomowego, jakiś budynek dworcowy niezbyt wielki, przykryć to halą peronową. no ale zbudowano MISIA

 • Kondziu Papiernik – 10.10.2018

  Lepszy był by fortepian na Fabrycznym😁

 • Roksana Czerwińska – 10.10.2018

  Kiedy McDonald's? 😆😆

 • Andrzej Kaźmirowski – 10.10.2018

  Ja bym podniósł czynsze za kasy. :-)

 • Adam Sosna – 15.10.2018

  To prototyp CPK dla baranów :):):)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....