TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Gorzów Wielkopolski Wschodni od 20 kwietnia
PKP PLK InfoRail.pl - Opublikowano: 27.03.2017 15:03:35 1 komentarz
Gorzów Wielkopolski Wschodni od 20 kwietnia (foto: PKP PLK)

Za miesiąc kolejny etap modernizacji gorzowskiej estakady. Nowy przystanek Gorzów Wielkopolski Wschodni przejmie obsługę pasażerów.

Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych przejazd koleją przez miasto będzie sprawniejszy. Podróżni zyskają wygodniejszą obsługę także na stacji Gorzów Wielkopolski. Projekt współfinansowany z UE wart jest 111 mln zł.

Odnowiona dwukilometrowa estakada z przebudowanym torem w 2018 r. usprawni podróż na głównej trasie kolejowej Tczew ? Kostrzyn, biegnącej przez Gorzów Wielkopolski. Poprawi się też wizerunek miasta, gdyż budowla jest ważnym obiektem bulwarów nad Wartą.

Nowy Gorzów Wielkopolski Wschodni

Nowy przystanek Gorzów Wielkopolski Wschodni przy ul. Teatralnej stanie się ważnym elementem układu komunikacyjnego miasta. Od 20 kwietnia, przez dwa lata ? w trakcie modernizacji gorzowskiej estakady, przejmie obsługę pasażerów wszystkich pociągów dla kierunku wschodniego z /do/ Krzyża.

Na peronie montowana jest wiata. Jej lekko pofalowana konstrukcja, z przeszkloną ścianą, staje się ciekawym elementem architektonicznym, nawiązującym do łukowych przęseł i sklepień estakady. Wiata, wraz z przeszkloną ścianą, będzie także pełnić funkcję ekranu akustycznego. Odpowiednio wysoki peron ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Przewidziano również pochylnie umożliwiające dostęp do peronów osobom o ograniczonej mobilności. Na peronie montowane są płyty z wyznaczonym pasem bezpieczeństwa o fakturze wyczuwalnej dla osób niewidomych. Obsługę podróżnych ułatwi czytelne oznakowanie i tablice z rozkładami jazdy.

Prace na estakadzie

Prace obejmą wzmocnienie i zabezpieczenie konstrukcji. Uwzględniono także odnowę wnętrz ponad 50 nisz. Na estakadzie będzie nowy tor z nawierzchnią bezpodsypkową. Konstrukcja estakady zostanie na tyle wzmocniona, aby w przyszłości możliwe było położenie drugiego toru. Dzięki modernizacji poprawi się stan 5 wiaduktów stalowych i przejścia pod torami. Aby ograniczyć zmiany w ruchu drogowym, nie przywiduje się całkowitego zamknięcia ulic, będą jedynie zamknięcia "połówkowe". Przebudowa rozpocznie się od wiaduktu nad ul. Bolesława Chrobrego i będzie postępować w obu kierunkach.

Gorzów Wielkopolski ? będzie wygodniej dla pasażerów

Polskie Linie Kolejowe w Gorzowie Wielkopolskim przebudują również nieczynny peron nr 2. Efektem prac będzie lepsza obsługa pasażerów. Obiekt, oprócz nowej nawierzchni, zostanie wyposażony w nowe oświetlenie, ławki i oznakowanie. Gruntowną renowację przejdzie wiata. Wygodniejsze podróże zapewni nowy system informacji pasażerskiej. Odnowiony zostanie tunel stacyjny i przejście doprowadzające na peron. Zabudowa windy ułatwi dostęp do peronu osobom o ograniczonej możliwości poruszania się i podróżnym z cięższym bagażem. Poziom bezpieczeństwa podniesie wprowadzenie monitoringu.

Po przebudowie peron nr 2 będzie służyć do obsługi podróżnych pociągów w kierunku Krzyża i dalej w kierunku Piły lub Poznania ? Warszawy oraz w kierunku Kostrzyna. Peron, wraz z przebudowanym przyległym torem, zwiększy możliwości obsługi pociągów pasażerskich i ułatwi manewry na gorzowskiej stacji.

Modernizacja gorzowskiej estakady potrwa 2 lata. Zakończenie prac przewidziano w 2018 roku. Wartość umowy wynosi ponad 111 mln zł (brutto). Umowa realizowana w ramach projektu POIiŚ 5.2-12.1 " Poprawa stanu technicznego obiektów inżynieryjnych etap I - Modernizacja estakady kolejowej w Gorzowie Wielkopolskim", współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w perspektywie finansowej 2014-2020.

Ciekawostka

Gorzowska estakada kolejowa została wpisana w roku 2009 do rejestru zabytków. Ma 2116 m długości i należy do najdłuższych tego typu obiektów w Polsce. Stanowi główny szlak kolejowy przecinający miasto. Powstała w latach 1905-1914. Zabytkowy obiekt jest częścią najważniejszej dla miasta linii kolejowej nr 203 Tczew ? Kostrzyn. Remont estakady prowadzony jest pod nadzorem konserwatora zabytków, co gwarantuje zachowanie i wyeksponowanie historycznego charakteru obiektu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
stacja
Gorzów Wielkopolski
  • RiderS – 27.03.2017

    Ciekawy kiedy nastąpi elektryfikacja Lini Krzyż-Gorzów

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....