TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Gorzowska estakada prawie wyremontowana. Pociągi pojadą nią w marcu
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 10.11.2018 11:28:04
Gorzowska estakada prawie wyremontowana. Pociągi pojadą nią w marcu (foto: PKP PLK)

Zakończyły się główne prace związane z modernizacją zabytkowej estakady kolejowej w Gorzowie Wlkp. To jedna z większych inwestycji PKP PLK w tej części kraju.

Jej wykonawca zadeklarował, że pierwsze pociągi mają pojechać estakadą w marcu przyszłego roku, kilka miesięcy później niż planowano. Jak poinformował rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec, opóźnienie wynika z konieczności wykonania wielu dodatkowych robót, których nie dało się przewidzieć na etapie planowania inwestycji o tak szerokim zakresie, a do tego na budowli zabytkowej.

"Modernizacja zabytkowej estakady, to wymagające pod względem inżynierskim i technicznym przedsięwzięcie w centrum miasta. Podczas rekonstrukcji konieczne były dodatkowe, wymagające czasu roboty, których nie można było wcześniej przewidzieć. Budowlańcy natrafili na wiele nieprzewidzianych trudności, m.in. dodatkowo należało wzmocnić nisze i przyczółki wiaduktów. Większego zakresu robót wymagały także mury oporowe, instalacje kablowe i kanalizacja" – wyjaśnił rzecznik.

Dodał, że kolejnym problemem był brak dostępu – mimo prawomocnego pozwolenia – na działkę sąsiadującą z estakadą przy ul. Herberta, a także nieprzewidziana wcześniej konieczność rozbiórki garaży.

Rzecznik zapowiedział, że w grudniu br. pociągi dojadą do Gorzowa Wschodniego. Obecnie między tym przystankiem a Santokiem funkcjonuje komunikacja zastępcza z uwagi na modernizację torowiska. Od grudnia do marca 2019 r. między przystankiem przy ul. Teatralnej a stacją Gorzów będzie funkcjonowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Rzecznik zapewnił, że odnowiona estakada będzie bardziej wytrzymała, a pociągi dzięki zastosowaniu specjalnych mat pojadą ciszej.

W ramach przedsięwzięcia na stacji Gorzów kończy się także gruntowana modernizacja dwóch peronów i innej infrastruktury.

"Po zakończeniu tych prac znacząco poprawi się komfort obsługi podróżnych" – zaznaczył Siemieniec.

Gorzowska estakada kolejowa należy do najdłuższych tego typu obiektów w kraju – mierzy ponad 2 km. Powstała w latach 1905–1914. Wpisana jest do rejestru zabytków. Ma istotne znaczenie dla sprawnej komunikacji kolejowej między Tczewem a Kostrzynem nad Odrą (linia nr 203).

Modernizacja estakady to ogromne przedsięwzięcie. Inwestycja rozpoczęła się w listopadzie 2016 r. Zadanie obejmuje gruntowne przebudowanie estakady z zachowaniem jej historycznego charakteru i nowych standardów obsługi podróżnych.

Zakres zasadniczych prac objął remont 50 nisz, modernizację mostu, pięciu wiaduktów stalowych, murów oporowych i wymianę ok. 3 km toru. W przyszłości będzie także możliwe dobudowanie na estakadzie drugiego toru oraz założenie trakcji elektrycznej. Przebudowa prowadzona jest pod nadzorem konserwatora zabytków.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu "Poprawa stanu technicznego obiektów inżynieryjnych etap I – Modernizacja estakady kolejowej w Gorzowie Wielkopolskim". Wartość całego projektu wynosi 95 mln zł netto, z czego ok. 81 mln zł netto stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Gorzów Wielkopolski
estakada

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....