TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Griffiny mogą jeździć po całej sieci w Polsce
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.02.2018 12:22:43
Griffiny mogą jeździć po całej sieci w Polsce (foto: Newag)

Newag przedstawia oświadczenie dotyczące Griffinów, które nie trafiły do LOTOS Kolej. Jak już pisaliśmy na łamach InfoRail.pl trzy z nich pozyskał Orlen KolTrans. Dwa czekają na nowego użytkownika.

W przesłanym oświadczeniu Newag stwierdza, że lokomotywy Griffin E4DCUd są lokomotywami dopuszczonymi do eksploatacji na całej sieci kolejowej Rzeczypospolitej Polskiej, jako lokomotywy zgodne z technicznymi specyfikacjami interoperacyjności (TSI), na podstawie zezwoleń wydanych przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.

Zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji określonego pojazdu kolejowego, w tym lokomotywy, może określać warunki użytkowania pojazdu, których treść wynika ze specyfikacji technicznej pojazdu i odnosi się do parametrów technicznych infrastruktury, po której może poruszać się pojazd.

Lokomotywy Griffin nie zostały wyposażone w systemy ERTMS/ETCS, ponieważ pierwotny klient nie zamówił tego rodzaju systemów, co stanowiło świadomą decyzję biznesową klienta. Wobec takiej specyfikacji technicznej lokomotyw, zakres ich możliwości eksploatacyjnej nie obejmuje infrastruktury kolejowej, która łącznie spełnia następujące warunki:

1. Infrastruktura spełnia przesłanki sieci bazowej, co zostanie potwierdzone w przewidzianym prawem trybie;

2. Jedynym systemem bezpieczeństwa eksploatowanym na infrastrukturze będzie system ERTMS, co oznacza, że infrastruktura sieci bazowej pozbawiona zostanie polskiego systemu bezpieczeństwa klasy B.

Z faktu, że infrastruktura sieci bazowej w Polsce znajduje się w początkowej fazie budowy a system bezpieczeństwa klasy B zabudowany jest na całej sieci kolejowej zarządzanej przez PKP PLK jednoznacznie wynika, iż infrastruktura kolejowa na terenie Polski obecnie wskazanych warunków nie spełnia.

W związku z powyższym, lokomotywy Griffin E4DCUd mogą być eksploatowane na całej infrastrukturze sieci kolejowej w Polsce zarządzanej przez PKP PLK. Wypada przy tym zaznaczyć, iż lokomotywy Griffin są w pełni przystosowane do montażu systemów ETCS/ERTMS, co sprawia, iż w razie zmiany parametrów technicznych infrastruktury w przyszłości lub preferencji danego klienta, mogą zostać w przedmiotowe systemy wyposażone – stwierdza Newag.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
lokomotywa
Griffin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....