TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Gyor: Rozbudowa kolei GySEV/ROeEE
Roland von Bagratuni - Opublikowano: 09.02.2009 13:14:19
Gyor: Rozbudowa kolei GySEV/ROeEE

 

Jak informuje radio Gazdasági Rádió, telewizja informacyjna EchoTV, agencja MTI, oraz dzienniki Népszava i Magyar Nemzet - na sobotniej konferencji prasowej dyrektor generalny węgiersko - austriackich kolei Győr - Sopron - Ebenfurthi Vasút/Raaberbahnen/Raab - Oedenburg - Ebenfurther Eisebahnen (GySEV/ROeEE) Csaba Székely oznajmił, że rząd węgierski zatwierdził już projekt o wartości 50 mld forintów (ok. 178,6 mln euro) kompleksowej modernizacji węgierskiego odcinka linii kolejowej Wiedeń –Ebenfurth –Sopron/Oedenburg –Szombathely –Szentgotthárd –Graz i obecnie czekają na decyzję Brukseli w sprawie przyznania na ten cel subwencji unijnej.
Według gotowego już szczegółowego projektu, po przebudowie na tej linii pociągi poruszać się mają z szybkością 120 km/h. Jest to linia niezmiernie ważna nie tylko dla Węgier, ale również dla Austrii, bo pozwoli na skierowanie tędy część pociągów kursujących uciążliwą trasą ÖBB nr 500-501 przez Semmering. Modernizacja tej linii gotowa ma być do 2011 r.
W ramach tej inwestycji całkowicie zmodernizowana, przebudowana na dwutorową i zelektryfikowana zostanie 54-kilometrowa linia GySEV/ROeEE nr 21 Szentgotthárd –Körmend –Szombathely, na której zamiast obecnej szybkości 80 km/h, pociągi popędzą 120 km/h. W podobny sposób przebudują 62-kilometrową linię GySEV/ROeEE nr 15 Sopron –Bük –Szombathely. Częścią tego projektu jest zakup czterech dwusystemowych (15 kV 16,7Hz AC i 25 kV 50Hz AC) składów elektrycznych, na które jeszcze w tym roku rozpiszą przetarg publiczny.
W Sopron i w Szombathely zbudowane zostaną wiadukty i podziemne przejścia dla pieszych w celu oddzielenia trasy od ruchu pieszego i kołowego. Na 115-kilometrowej trasie Sopron-Szentgotthárd najmniej o pół godziny skrócony zostanie czas przejazdu pociągów. Inwestycja realizowana zostanie w ten sposób, ażeby nie było żadnych przeszkód w kursowaniu zarówno węgierskich jak i austriackich pociągów.
Od lutego tego roku również GySEV/ROeEE nie ominie reorganizacja: przewozy pasażerskie organizowane będą w zupełnie nowej spółce-córce, która ściśle współpracować będzie z sekcją pasażerską austriackich kolei Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) oraz węgierskimi kolejami pasażerskimi MÁV Start.
W podobny sposób przewozy towarowe GySEV/ROeEE znajdą się w samodzielnej spółce-córce i dzięki temu zostaną znacznie umocnione w myśl życzeń europejskiego urzędu konkurencyjnego. W ten sposób według życzenia Brukseli, koleje towarowe GySEV/ROeEE stworzą poważną konkurencję dla MÁV Cargo, sprzedanej spółce z grupy ÖBB –Rail Cargo Austria (RCA).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Węgry
Austria
GySEV
ROeEE
MAV Start
MAV Cargo
OBB
RCA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....