TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Huawei zmodernizował sieć WAN w PKP PLK
HUAWEI - Opublikowano: 21.10.2015 13:04:55
Huawei zmodernizował sieć WAN w PKP PLK

Sieć WAN PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. została zmodernizowana dzięki zastosowaniu rozwiązań Huawei takich, jak routery AR2240, Huawei Dynamic Smart VPN oraz system eSight, zapewniającymi łatwiejsze zarządzanie urządzeniami sieciowymi. Projekt objął zasięgiem aż 4000 pracowników firmy.

Od kilku lat priorytetem PKP PLK jest działalność inwestycyjna, mająca na celu modernizację i odtworzenie infrastruktury kolejowej. Nadrzędnym celem przeprowadzanych projektów jest zwiększenie dostępności i poprawa jakości transportu kolejowego, a także utworzenie zintegrowanego systemu transportu kolejowego w ramach Unii Europejskiej. Dobiegają końca ogromne inwestycje o znaczeniu ogólnopolskim i regionalnym, współfinansowane z funduszy UE i budżetu państwa oraz planowane są kolejne na lata 2014-2020. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest zarządcą narodowej sieci linii kolejowych, która liczy ponad 18,5 tys. kilometrów i jest odpowiedzialna za synchronizację ruchu ponad 6000 pociągów pasażerskich i towarowych uruchamianych każdego dnia, przez 82 przewoźników kolejowych. W ciągu roku daje to aż 2,3 mln przejazdów. PKP PLK S.A. odpowiada także za opracowanie i aktualizowanie rozkładu jazdy pociągów w całej Polsce.

Modernizacja infrastruktury należącej do PLK objęła sieć rozległą (WAN) należącą do spółki. W tym roku dokonano wymiany routerów, które zostały włączone do sieci WAN narodowego zarządcy infrastruktury kolejowej jeszcze w 2006 roku. ?Były to już bardzo stare rozwiązania, które coraz częściej się psuły. To był jeden z powodów ich wymiany? ? wspomina Tomasz Wanot, Project Manager w Biurze Informatyki PLK. ?Chcieliśmy także zapewnić w jednostkach terenowych wysoką dostępność do systemów centralnych, z których one korzystają i udostępnić nowe funkcje? ? dodaje. Projekt zakończono w czerwcu 2015 r.

Docelowo wymieniono 80 spośród 300 routerów funkcjonujących w sieci PLK ?Te 80 routerów obsługuje jednak aż 4000 z ok. 6000 pracowników firmy, dla których dostęp do sieci WAN jest kluczowy. Muszą oni bowiem mieć stałą łączność z systemami centralnymi Polskich Linii Kolejowych. Odcięcie od sieci wstrzymałoby pracę oddziałów? ? wyjaśnia Tomasz Wanot. Pozostałe 220 routerów znajduje się w mniejszych lokalizacjach, w których pracuje od 5 do 10 pracowników. Poszukując nowych routerów, przedstawiciele PLK skupili się na urządzeniach, które oferują możliwość uruchomienia w przyszłości mechanizmów VoIP, co zagwarantowały właśnie routery Huawei AR2240. Warto również wspomnieć, że zaawansowane routery Huawei klasy Enterprise posiadają architekturę przełączającą o wydajności 80 Gb/s, co w przypadku wielu oddziałów firm umożliwia rezygnację ze stosowania dodatkowych przełączników LAN i zastąpienie ich pojedynczym zintegrowanym urządzeniem.

Aby zapewnić łatwiejsze zarządzanie urządzeniami sieciowymi Huawei, w Polskich Liniach Kolejowych wdrożono także system Huawei eSight. Monitoruje on i zarządza wszystkimi routerami tego producenta, ale umożliwia także monitoring urządzeń innych producentów, w tym 3Com, Cisco i HP. ?Jest to kompleksowe oprogramowanie pozwalające na zarządzanie i monitorowanie nie tylko routerów, ale i innych urządzeń sieciowych bez konieczności - w przeciwieństwie do innych producentów - stosowania dodatkowych narzędzi. eSight pozwala m.in. na automatyczne konfigurowanie urządzeń, definiowanie zadań, obsługę alarmów i monitoring? ? mówią przedstawiciele PLK.

Warte podkreślenia jest połączenie wykorzystywanej w Polskich Liniach Kolejowych technologii Cisco DMVPN z technologią Huawei DSVPN (Dynamic Smart VPN). Oba rozwiązania bazują na otwartych standardach NHRP i mGRE, w związku z czym można było zrealizować topologię, w której obecne routery Cisco ASR1000 stanowią węzły centralne, nowe routery Huawei AR2240 większe węzły oddziałowe, a posiadane routery Cisco ISR mniejsze węzły oddziałowe. Rozwiązania Huawei i Cisco bez problemu ze sobą współpracują, dzięki czemu można np. tworzyć tunele pomiędzy routerami obu firm. ?Stosujemy to rozwiązanie, ponieważ - ze względu na liczbę prawie 300 lokalizacji w całym kraju - najbardziej efektywny jest właśnie dynamiczny VPN? ? mówi Tomasz Wanot.

?Technologie IT są najlepszym katalizatorem zmian i optymalizacji. Już dzisiaj w działaniu naszych kluczowych procesów biznesowych, takich jak konstrukcja rozkładu jazdy czy zarządzanie ruchem kolejowym, technologie informatyczne mają niebagatelne znaczenie i dają wielki potencjał do rozwoju usług oraz wprowadzania zmian w całej organizacji? ? mówi Rafał Zbiróg, dyrektor Biura Informatyki w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A. ?Wsparcie IT dla procesów rozwojowych firmy będzie na pewno jeszcze większe. Biznesowe usługi IT (np. zaawansowane rozwiązania zarządzania ruchem) stają się krytyczne dla działania kluczowych procesów w organizacji. Stąd też konieczność zapewnienia podstawowych usług infrastrukturalnych takich jak sieć teleinformatyczna na najwyższym poziomie? ? dodaje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Huawei
PKP PLK
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....