TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

II Forum Wizja Rozwoju, Gdynia
- Opublikowano: 24.06.2019 13:29:57

Kolej gondolowa, autonomiczne autobusy. Jaka jest przyszłość polskiego transportu?

Czy w Polsce możliwe jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań transportowych? Jak rysuje się przyszłość tego segmentu rynku w naszym kraju? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci w czasie paneli poświęconych transportowi podczas II Forum Wizja Rozwoju.

Transport jest strategicznym elementem rozwoju polskiej gospodarki, wpływa on na inne gałęzie krajowego rynku. Rozbudowa infrastruktury to również kluczowy czynnik determinujący najważniejsze decyzje inwestycyjne w kraju. Przyszłość przewozu tworzą najnowsze technologie i innowacyjne rozwiązania. Podczas II edycji Forum Wizja Rozwoju eksperci przedstawią najnowsze koncepcje modernizacji transportu w Polsce.

- Wszystkie rozwiązania komunikacyjne związane z transportem lotniczym, kolejowym oraz drogowym, które omówione zostaną podczas wydarzenia to projekty na wielką skalę pochłaniające wiele czasu i duże zasoby finansowe. Przypomnijmy, że obecna strategia transportu dla Polski wiąże się przede wszystkim z realizacją zaplanowanych inwestycji, takich jak: Centralny Port Komunikacyjny, Via Carpatia, Via Baltica oraz z rozbudową polskich portów morskich - mówi Andrzej Michalak, Prezes Zarządu Fundacji Wizja Rozwoju.

Specjaliści wskażą także przyszłość transportu miejskiego w Polsce. W trakcie dyskusji przedstawione zostaną przewidywania dotyczące nowych środków transportu, takich jak kolej gondolowa, która wykorzystywana jest już w innych państwach, a także kwestia autonomicznego transportu publicznego. Podczas Forum przeanalizowane zostaną również inwestycje transportowe w Polsce południowej i zachodniej oraz takie, które będą miały wpływ na połączenia z innymi państwami, co jest bardzo istotne dla rozwoju polskiej gospodarki.

Korzystanie z aplikacji w transporcie publicznym jest kwestią wzbudzającą wiele emocji. Na rynku pojawiają się kolejne narzędzia, które mają ułatwiać życie podróżnym i operatorom. Eksperci porozmawiają też o innej ważnej kwestii - identyfikacji towarów i osób. Tradycyjnie wykorzystywane są do tego kody kreskowe, jednak coraz częściej używa się sygnałów radiowych. Dyskusje mają określić, czy w niedalekiej przyszłości wszystkie towary i osoby będą indentyfikowane właśnie w ten sposób.

W panelach wezmą udział przedstawiciele ministerstw i biznesu. Do rozmowy zostali zaproszeni eksperci reprezentujący firmy zainteresowane rozwojem infrastruktury oraz realizujące inwestycje transportowe w Polsce i za granicą. Nie zabraknie także członków środowiska akademickiego.

II Forum Wizja Rozwoju jest największym wydarzeniem gospodarczym w północnej Polsce. Odbędzie się w gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej w dniach 24-25 czerwca 2019 r. W harmonogramie znalazło się sto debat upamiętniających stulecie odzyskania niepodległości.

Partnerami merytorycznymi Forum jest już osiem ministerstw. Powiększa się również grono partnerów biznesowych. Partnerem głównym Forum jest Totalizator Sportowy, Partnerem+ Bank PKO BP. Pozostali partnerzy to: DGT sp. z o.o., Agencja Rozwoju Przemysłu i Jastrzębska Spółka Węglowa, a partnerami kolejowymi są PKP S.A. i POLREGIO. Udział w wydarzeniu weźmie także Partner instytucjonalny Forum - Klaster Logistyczno Transportowy Północ–Południe, jeden z dziewięciu kluczowych klastrów w Polsce.

Patronat honorowy nad II Forum Wizja Rozwoju objął Premier Mateusz Morawiecki.

Więcej na: https://wizjarozwoju.pl/


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....