TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Impulsy ruszają do Skierniewic
INFORAIL - Opublikowano: 08.06.2015 13:49:42 1 komentarz
Impulsy ruszają do Skierniewic

Dziś, 8 czerwca, w godzinach popołudniowych, mazowieckie Impulsy wyruszą w swój pierwszy kurs do Skierniewic. Na razie Newag dostarczył trzy jednostki 45WE. Do końca listopada ma zostać zrealizowane całe zamówienie. Te pociągi to nie ostatnie słowo Kolei Mazowieckich ? mówi Artur Radwan, Prezes mazowieckiego przewoźnika. Jeszcze w tym roku odbierzemy dwie lokomotywy i 22 wagony piętrowe. Kupujemy kolejne szynobusy, a to także nie koniec ? dodał.

Impulsy to najdłuższe pociągi we flocie Kolei Mazowickich. Mają pięć członów i mogą zabrać na swój pokład 206 pasażerów na miejscach siedzących i kolejnych 325 na stojąco. To bardzo trafiony wybór ? mówi Zbigniew Konieczek, Prezes Newagu. Pociągi te mają o 80 miejsc więcej niż jednostki czteroczłonowe, a zużywają tyle samo energii ? dodaje. Zaznacza także, że pięcioczłonowe Impulsy w trakcji podwójnej spokojnie zmieszczą się w peronach, podczas gdy trzy jednostki czteroczłonowe miałyby z tym problem. Jak dalej mówi Konieczek Impuls to pociąg na europejskim poziomie. Koleje Mazowieckie jako pierwsze zdecydowały się na zakup pojazdów pięcioczłonowych. Każdy z nich spełnia rygorystyczne normy TSI. Składy będą mogły kursować z prędkością do 160 km/h. Coraz więcej województw może wykorzystywać możliwości nowo zakupionych pociągów. W piątek informowaliśmy, że właśnie z taką prędkością Impulsy kursują ze Szczecina do Międzyzdrojów. Teraz także Mazowsze dołącza do grupy odbiorców Impulsów. A to nie koniec współpracy obu stron. Już na początku przyszłego roku drugi z mazowieckich przewoźników ? WKD ? ma odebrać pociągi dostarczone przez Newag. Firma z Nowego Sącza wygrała także przetarg na dostawę pojazdu 222M, strony już niebawem podpiszą umowę na jego dostarczenie.

Dobre wrażenie robi także wnętrze pojazdu. Jest inne niż to w Elfach, bardziej chyba zbliżonego do znanego z Flirtów. Pociągi są komfortowe, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażone w Wi-Fi i oczywiście klimatyzowane. Są także gniazda elektryczne, system informacji pasażerskiej czy intercom.

Wartość umowy to 257 mln zł brutto, z czego 82 mln zł to dofinansowanie unijne. Dziś na dworcu Warszawa Wschodnia odbyła się oficjalna prezentacja pociągów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
Impuls
Koleje Mazowieckie
  • szparag – 08.06.2015

    Gdzie ze Szczecina do Międzyzdrojów Impulsy jadą 160 km/h?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....