TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

InnoTrans 2012: Dzień PESY – dwa nowe pojazdy zaprezentowane
INFORAIL Karol Wach - Opublikowano: 19.09.2012 07:49:47 3 komentarze
InnoTrans 2012: Dzień PESY – dwa nowe pojazdy zaprezentowane

Pierwszy dzień targów InnoTrans niewątpliwie należał do bydgoskiej PESY. Dwie premiery i kolejna umowa na dostawę pociągów to trzy najważniejsze wtorkowe wydarzenia.

Link na rynek niemiecki

Pierwszym zaprezentowanym przez PESĘ pojazdem był Link dla niemieckiego przewoźnika Oberpfaltzbahn. W prezentacji udział wzięli m.in. Gerhard Knöbel –prezes Regentalbahn AG i Robert Świechowicz –członek zarządu PESY. Co ciekawe pokazany na InnoTrans pojazd w barwach niemieckiego przewoźnika wcale nie trafi docelowo do Oberpfaltzbahn a najprawdopodobniej do województwa zachodniopomorskiego. Pierwszy pojazd dla Niemców ma być gotowy w październiku. Przypomnijmy, że Linki trafią także do Kolei Czeskich. Nasi południowi sąsiedzi otrzymają 31 takich pojazdów. Dla Niemców PESA dostarczy 12 składów do czerwca 2014 roku. Jeszcze raz dziękuję za zaufanie, jakim Niemcy nas obdarzyli –powiedział podczas prezentacji Robert Świechowicz. To będzie pojazd konkurencyjny, bezpieczny, niezawodny –dodał. Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek przygody polskiego producenta z rynkiem niemieckim. 19 września, a więc drugiego dnia Innotrans, ma zostać podpisana umowa na dostawę nawet 470 Linków dla DB. Szczegóły umowy nie są na razie znane. Wiadomo, że PESA wygrała dwa z trzech postępowań przetargowych organizowanych przez niemieckie koleje. Wartość kontraktu to 5 mld złotych.

Gama zaprezentowana

Drugim ważnym wydarzeniem była premiera lokomotywy z rodziny GAMA. Wszystko odbyło się przy dźwiękach bębnów. Pierwszy egzemplarz został wyprodukowany przy współpracy z LOTOS-em. Lokomotywa Maraton została wyposażona w dodatkowy silnik spalinowy, co pozwoli jej na podjęcie pracy także na odcinkach niezelektryfikowanych. Zasięg maszyny na silniku spalinowym to około 40 kilometrów –wyjaśnił Janusz Gimiński, szef działu lokomotyw w PESIE. Maksymalna prędkość, z jaką będzie mogła poruszać się nowa lokomotywa to 190 km/h. W ruchu towarowym prędkość ta będzie mniejsza, bo 140 km/h. Gama Maraton wzbudziła duże zainteresowanie, także wśród konkurencji. PESA jest kolejnym producentem, który będzie budował lokomotywy. Na pewno nie jest bez szans na sukces. Już dziś pojawiły się głosy zainteresowania nowym produktem PESY wśród przewoźników. Nieoficjalnie mówi się, że LOTOS nie poprzestanie na tym jednym egzemplarzu. Gama ma być rodziną pojazdów, w skład której wejdą lokomotywy spalinowe o mocy 2.200 kW i prędkości 140 km/godz., lokomotywy elektryczne wielonapięciowe i zasilane napięciem 3 kV DC.

3 składy dla Litwy                

I wreszcie na koniec tego udanego dnia PESA podpisała umowę na dostawę trzech spalinowych dwuczłonowych pojazdów 630M dla Kolei Litewskich. W latach 2008-2011 producent dostarczył już narodowemu przewoźnikowi Litwy 10 jednoczłonowych pojazdów 620M osiągających prędkość 120 km/h. Obecnie zamawiane przez naszych litewskich partnerów dwuczłonowe 630 M będą się wyróżniały nowym designem (zwłaszcza w części czołowej) i przystosowane zostaną do prędkość 140 km/h. Takie pojazdy dostarcza już PESA na Ukrainę i do Kazachstanu. Umowa przewiduje dostawę pierwszego pojazdu w maju 2013 roku, a ostatniego w grudniu tego roku. Jak już wspominaliśmy to pierwsza, ale nie ostatnia umowa na dostawę taboru podpisana przez PESĘ na InnoTrans. Ta umowa to kolejny krok na północny-wschód –powiedział Robert Świechowicz. Cieszy kontynuacja współpracy z Kolejami Litewskimi –dodał.    
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PESA
Innotrans
umowa
Gama
Link
 • MB – 20.09.2012

  Skoro dwa postępowania przetargowe DB Regio dotyczyły SZT, to trzecie musiało dotyczyć EZT. Kto je wygrał i ile sztuk dostarczy?

 • zygzak – 20.09.2012

  A jak tam newaG. Pokazał coś nowego???

 • sphinx – 21.09.2012

  Newag pokazał Griffina, Impulsa i 16D.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....