TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

InnoTrans 2014: Newag pokazał trzy pojazdy
INFORAIL - Opublikowano: 26.09.2014 16:20:28 14 komentarzy
InnoTrans 2014: Newag pokazał trzy pojazdy
W ostatnich dniach na łamach InfoRail szeroko opisywaliśmy ekspozycję bydgoskiej PESY z targów InnoTrans. Dziś pora na kolejnego polskiego producenta, który w tym roku nie zaskoczył żadną taborową nowością a memorandum o współpracy z Bombardierem. O porozumieniu podpisanym przez obie firmy informowaliśmy tutaj. Wracając do taboru, jaki Newag pokazuje w Berlinie wspomnieć należy, iż są to trzy dobrze znane pojazdy: 222M w barwach Kolei Mazowieckich, Dragon z Lotos Kolei i Impuls. W przypadku tego ostatniego składu mieliśmy małą niespodziankę, ponieważ na InnoTrans pojawił się ostatecznie pojazd w barwach Kolei Dolnośląskich, a nie, jak pierwotnie informował nas producent, województwa podkarpackiego. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć taboru, prezentowanego przez nowosądecką firmę w Berlinie. Wszystkie jednostki szeroko opisywaliśmy już na naszych łamach.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
Impuls
Dragon
222M
InnoTrans
 • Nixo – 26.09.2014

  Mnie mimo wszystko dziwi fakt, że nie pokazali Griffina, a Dragona, który jest nieco starszy.

 • sphinx – 26.09.2014

  Griffin był na poprzednich targach.

 • Tomek_Bydgoszcz – 27.09.2014

  Ciekawe ile Newag zebrał zagranicznych zamówień po Innotransie :P i czemu nie pokazał tramwaju, którym tak bardzo się chwalił... Czyżby był aż tak zły, że wstyd go godziekolwiek pokazać?

 • PPP – 27.09.2014

  Oto wstęp, który od razu ustawia percepcję czytelnika: "Dziś pora na kolejnego polskiego producenta, który w tym roku nie zaskoczył żadną taborową nowością a memorandum o współpracy z Bombardierem". Może napiszcie od razu, ze jesteście tubą medialną PESY...

 • Kobold – 27.09.2014

  No ale nie ma tu chyba kłamstwa, PESA faktycznie pokazała autentyczne nowości... Nie odczułem jakiejś "dyskryminacji" Newagu, po prostu pokazali co mieli- może za rok będzie jakaś premiera...

 • Mikol – 27.09.2014

  Taaa, Dragon jest z Nowego Sącza. Widzę tutaj małe braki w wiedzy.

 • – 28.09.2014

  A skąd niby? Z Bydgoszczy? Twoja wiedza jest chyba mała.

 • sphinx – 28.09.2014

  Dragon jest z Newagu, w artykule nikt nie wspomina o Nowym Sączu. @Tomek_Bydgoszcz, tyle samo co Pesa czyli zero (umowa z DB jest do zdobytego wcześniej kontraktu). Wbrew pozorom targi służą bardziej do zawiązywania biznesowych znajomości bo w branży kolejowej zdobywanie zamówień to wieloetapowy, długi i skomplikowany proces.

 • duzy – 28.09.2014

  Nie przesadzaj z tym długim wieloetapowym procesem. Faktycznie newag ma chwilowa stagnacjie. Trochę się miotaja w przeciwieństwie do pesy która idzie jak walec. Newag potrzebuje sukcesów nowych kontraktów i nowego typu asortymentu a najbardziej wejścia w tramwaje.

 • sphinx – 29.09.2014

  To jest długi wieloetapowy proces, szczególnie w Niemczech. Wejście w tramwaje jest najtrudniejsze bo to bardzo szczelny rynek. Coś tam knują z Bombardierem i może w końcu im się uda.

 • Mikol – 01.10.2014

  Do Anonim: Newag ma obecnie 3 "jednostki". E4MSU i E6ACT są produkcji Gliwic. Zespoły, spalinówki i tramwaje są z Sącza. Więc jednak chyba są pewne braki. Prawda?

 • mały – 01.10.2014

  Pokazali Dragona ponieważ ten przedstawiony wcześniej był prototypem, teraz dali seryjnego z który ma wiele zmian i poprawek w porównaniu do 001.

 • KW – 01.10.2014

  Strasznie mały kombinujesz. Dragon jest produkcji Newagu. Newag ma siedzibę w Nowym Sączu. Czy o Flirtach powiesz, że są produkcji Siedleckiej tylko dlatego, że Stadler ma tam fabrykę?

 • sphinx – 01.10.2014

  Dragon jest produkcji Newagu Gliwice, wcześniej ZNLE Gliwice. Obecnie Gliwice i Nowy Sącz są w trakcie łączenia (czyli de facto NS przejmuje wszystko).

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....