TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

InnoTrans 2014: PESA prezentuje Linka i podpisuje kolejną umowę z DB
INFORAIL Karol Wach - Opublikowano: 24.09.2014 15:24:51 4 komentarze
InnoTrans 2014: PESA prezentuje Linka i podpisuje kolejną umowę z DB
To najważniejsze wydarzenie tych targów dla PESY a mam także nadzieję, że i dla Deutsche Bahn –powiedział Tomasz Zabolklicki, szef bydgoskiego producenta podczas prezentacji Linka. Skład w efektowny sposób została przedstawiony drugiego dnia targów InnoTrans przez zarządy obu firm. Link jest efektem współpracy PESY i DB. Nasze wspólne doświadczenia zaowocowały stworzeniem tego pojazdu –mówił podczas prezentacji Tomasz Zaboklicki. Kiedy dwa lata temu podpisywaliśmy kontrakt ramowy na dostawy do 470 składów wielu mówiło, że to nie może być prawda. Dziś prezentujemy pierwszy pojazd –dodał. Chcemy dostać pociągi najwyższej jakości –powiedziała natomiast dr Heike Hanagarth, dyrektor Deutsche Bahn. Wierzymy, że PESA takie pociągi nam dostarczy –dodała. Jak przypomniała przedstawicielka DB zainteresowanie niemieckiego przewoźnika produktami polskiego producenta ma ponad 10 letnią historię. Zaczęło się od wagonów towarowych, ale to dopiero kontrakt na dostawę Linków pozwolił obu firmom nawiązać bliższą współpracę. Prezentowany na InnoTrans pojazd jest jednoczłonową wersją Linka. W ofercie PESY są także składy dwu i trzyczłonowe. Takie też pojazdy trafią do Niemiec. Pociągi oferują w zależności od wyposażenia od 50 do 160 miejsc i mogą kursować z maksymalną prędkością do 140 kilometrów na godzinę. Linki spełniają też najnowszą europejską normę emisji III b.Przy okazji prezentacji PESA podpisała z DB Regio kolejną umowę, w ramach kontraktu, tym razem na dostawę 26 składów dla Bawarii. Od grudnia 2017 roku polskie pociągi zaczną wozić pasażerów w regionie Allgäu. Dzięki dostawom nowych jednostek będziemy mogli zaoferować naszym pasażerom w tym regionie komfort i bezpieczeństwo –powiedział dr Manfred Rudhart, prezes DB Regio AG. Jak wspomnieliśmy nowy kontrakt DB z polską firmą oparty jest na podpisanej w 2012 roku umowie ramowej na dostawę do 470 DMU o wartości 1,2 mld euro, ważnej do 2018 roku. DB i PESA zawarły wcześniej już dwa kontrakty na dostawę pojazdów dla sieci Sauerland i Dreieich. Pierwsze zamówienie na 36 pociągów podpisano w listopadzie 2013 w regionie Sauerland. Pojazdy mają być wprowadzone do ruchu od 2016 roku.         
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Link
Deutsche Bahn
Innotrans
 • benhur – 26.09.2014

  Gratulacje, oby współpraca trwała jak najdłużej i kontraktów w Niemczech było jak najwięcej. Spełnianie niemieckich norm to swoisty znak jakości.

 • VolferPR743 – 27.09.2014

  "nowy kontrakt DB z polską firmą oparty jest na podpisanej w 2012 roku umowie ramowej na dostawę do 470 DMU" Skoro tak to czemu na Targach nie zaprezentowali tegoż DMU?! Prezentowany Link DMU nie jest!

 • InfoRail – 28.09.2014

  A czym jest? Według producenta to DMU. Nie wiedzą co robią?

 • VolferPR743 – 29.09.2014

  Najwyraźniej... nie wiedzą. Diesel Multiple Unit - Dieslowska Jednostka Wieloczłonowa. Bardzo wieloczłonowy ten Link skoro ma... jeden(!).

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....