TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

InterPanter na testach
INFORAIL - Opublikowano: 25.06.2015 12:15:59 5 komentarzy
InterPanter na testach

Podczas gdy w Żmigrodzie PESA testuje swojego Darta, a Stadler z Newagiem Flirta3, na torze w czeskim Velimiu pojawił się najnowszy produkt Skody ? InterPanter. Czeskie Koleje zamówiły w ubiegłym roku łącznie 14 takich nowoczesnych pociągów, przeznaczonych do obsługi ruchu międzyregionalnego i dalekobieżnego. Pociągi będą trzy i czteroczłonowe.

"Klienci oczekują dziś od kolei wygodnej i szybkiej podróży. Pociągi muszą być przystosowane dla osób niepełnosprawnych, klimatyzowane, a pasażer chce w czasie jazdy naładować laptopa lub inne urządzenia elektroniczne. Chce także mieć możliwość połączenia się z Internetem za pośrednictwem WiFi. Podróżny oczekuje szybkiej i kompleksowej informacji o ruchu pociągów. Oczekuje także wysokiego bezpieczeństwa podróży koleją. Dzięki pociągom InterPanter na połączeniach dłuższych, międzyregionalnych będziemy mogli zaoferować pasażerom nową jakość podróżowania i spełnić ich wysokie oczekiwania? ? powiedział Pavel Krtek, dyrektor generalny i prezes Kolei Czeskich.

"Cieszę się, że udało nam się w pełni rozwinąć i wyprodukować czeskie, dalekobieżne pociągi. Po zestawach CityElefant i RegioPanter wkrótce zostaną przekazane do eksploatacji z pasażerami nowe i nowoczesne jednostki InterPanter. Te pociągi są wypadkową długiej produkcji ezt-ów, które kursują dziś nie tylko w Czechach, ale także na Litwie, Ukrainie, Słowacji, a wkrótce także w Niemczech? ? mówi Thomas Ignačák, Prezes Zarządu Škoda Transportation.

InterPanter został zbudowany na bazie RegioPanterów, przeznaczonych do ruchu regionalnego. Podstawowe wymiary i kolory obu projektów są identyczne, różne są natomiast rozwiązania techniczne, a przede wszystkim liczba drzwi. Wnętrze jest zaprojektowane i przystosowane do podróżowania na długich dystansach.

Pociągi są przystosowane do kursowania po sieciach 25 kV, 50 Hz i 3 kV z maksymalną prędkości 160 km/h. Konstrukcja pudła zbudowana jest z lekkich i dużych profili aluminiowych. Szybkie wsiadanie i wysiadania pasażerów umożliwiają duże, podwójne drzwi wejściowe. Zmniejszona została masa całkowita pojazdu.

Jak informuje producent pociągi są wygodne, przyjazne i w pełni klimatyzowane we wnętrzu. Wyposażone w dostępne dla niepełnosprawnych toalety, gniazdka o napięciu 230 V i oczywiście Wi-Fi. Nie zabrakło także systemu rezerwacji miejsc. Siedziska są wyściełane i regulowane. W jednostkach pojawiły się oddzielne pomieszczenia dla pasażerów z dziećmi do lat 10, miejsce do przewożenia rowerów, wózków dziecięcych i innych wielkogabarytowych bagaży, a także nowoczesne systemy informacji pasażerskiej. Pociągi są również przystosowane do przewozu wózków inwalidzkich.

Nazwa nowego pociągu ? InterPanter ? została wybrana w konkursie, w którym wpłynęło 5097 pomysłów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
Ceske drahy
InterPanter
 • wos71 – 25.06.2015

  Inter PANTER !

 • hmmm – 25.06.2015

  Dart lepszy...znacznie lepszy

 • Marcin MZ – 26.06.2015

  Wydaje się, że koncepcja dalekobieżnego EZT INTER zrobionego z regionalnego REGIO poprzez wyeliminowanie połowy drzwi i inną aranżację wnętrza jest chyba nieco zbyt "budżetowa" - w pociągu na dłuższe trasy więcej się chodzi wewnątrz niż wsiada więc podłoga powinna być płaska, bez progów, nawet jeśli oznacza to większy wymiar nad pgs. Z drugiej strony widać w nim przestrzeń, no i te stoły (bo to już nie są stoliki). Natomiast na podstawie paru zdjęć i zdawkowych informacji trudno powiedzieć, że któryś z nich jest lepszy (z całym szacunkiem dla zmasowanej kampanii PRowej Pesy wokół Darta).

 • 123 – 26.06.2015

  To jest ta sama droga. PESA zbudowała Darta na Elfie a Skoda IP na RP. Tyle, że PESA zmieniła design. Ale ważne jest to, że narodowi przewoźnicy kupują u swoich producentów a nie u alstomów i innych cwaniaczków.

 • #$% – 28.06.2015

  Wygląda sympatycznie

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....