TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

InterPanter na testach
INFORAIL - Opublikowano: 25.06.2015 12:15:59 5 komentarzy
InterPanter na testach

Podczas gdy w Żmigrodzie PESA testuje swojego Darta, a Stadler z Newagiem Flirta3, na torze w czeskim Velimiu pojawił się najnowszy produkt Skody ? InterPanter. Czeskie Koleje zamówiły w ubiegłym roku łącznie 14 takich nowoczesnych pociągów, przeznaczonych do obsługi ruchu międzyregionalnego i dalekobieżnego. Pociągi będą trzy i czteroczłonowe.

"Klienci oczekują dziś od kolei wygodnej i szybkiej podróży. Pociągi muszą być przystosowane dla osób niepełnosprawnych, klimatyzowane, a pasażer chce w czasie jazdy naładować laptopa lub inne urządzenia elektroniczne. Chce także mieć możliwość połączenia się z Internetem za pośrednictwem WiFi. Podróżny oczekuje szybkiej i kompleksowej informacji o ruchu pociągów. Oczekuje także wysokiego bezpieczeństwa podróży koleją. Dzięki pociągom InterPanter na połączeniach dłuższych, międzyregionalnych będziemy mogli zaoferować pasażerom nową jakość podróżowania i spełnić ich wysokie oczekiwania? ? powiedział Pavel Krtek, dyrektor generalny i prezes Kolei Czeskich.

"Cieszę się, że udało nam się w pełni rozwinąć i wyprodukować czeskie, dalekobieżne pociągi. Po zestawach CityElefant i RegioPanter wkrótce zostaną przekazane do eksploatacji z pasażerami nowe i nowoczesne jednostki InterPanter. Te pociągi są wypadkową długiej produkcji ezt-ów, które kursują dziś nie tylko w Czechach, ale także na Litwie, Ukrainie, Słowacji, a wkrótce także w Niemczech? ? mówi Thomas Ignačák, Prezes Zarządu Škoda Transportation.

InterPanter został zbudowany na bazie RegioPanterów, przeznaczonych do ruchu regionalnego. Podstawowe wymiary i kolory obu projektów są identyczne, różne są natomiast rozwiązania techniczne, a przede wszystkim liczba drzwi. Wnętrze jest zaprojektowane i przystosowane do podróżowania na długich dystansach.

Pociągi są przystosowane do kursowania po sieciach 25 kV, 50 Hz i 3 kV z maksymalną prędkości 160 km/h. Konstrukcja pudła zbudowana jest z lekkich i dużych profili aluminiowych. Szybkie wsiadanie i wysiadania pasażerów umożliwiają duże, podwójne drzwi wejściowe. Zmniejszona została masa całkowita pojazdu.

Jak informuje producent pociągi są wygodne, przyjazne i w pełni klimatyzowane we wnętrzu. Wyposażone w dostępne dla niepełnosprawnych toalety, gniazdka o napięciu 230 V i oczywiście Wi-Fi. Nie zabrakło także systemu rezerwacji miejsc. Siedziska są wyściełane i regulowane. W jednostkach pojawiły się oddzielne pomieszczenia dla pasażerów z dziećmi do lat 10, miejsce do przewożenia rowerów, wózków dziecięcych i innych wielkogabarytowych bagaży, a także nowoczesne systemy informacji pasażerskiej. Pociągi są również przystosowane do przewozu wózków inwalidzkich.

Nazwa nowego pociągu ? InterPanter ? została wybrana w konkursie, w którym wpłynęło 5097 pomysłów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
Ceske drahy
InterPanter
 • wos71 – 25.06.2015

  Inter PANTER !

 • hmmm – 25.06.2015

  Dart lepszy...znacznie lepszy

 • Marcin MZ – 26.06.2015

  Wydaje się, że koncepcja dalekobieżnego EZT INTER zrobionego z regionalnego REGIO poprzez wyeliminowanie połowy drzwi i inną aranżację wnętrza jest chyba nieco zbyt "budżetowa" - w pociągu na dłuższe trasy więcej się chodzi wewnątrz niż wsiada więc podłoga powinna być płaska, bez progów, nawet jeśli oznacza to większy wymiar nad pgs. Z drugiej strony widać w nim przestrzeń, no i te stoły (bo to już nie są stoliki). Natomiast na podstawie paru zdjęć i zdawkowych informacji trudno powiedzieć, że któryś z nich jest lepszy (z całym szacunkiem dla zmasowanej kampanii PRowej Pesy wokół Darta).

 • 123 – 26.06.2015

  To jest ta sama droga. PESA zbudowała Darta na Elfie a Skoda IP na RP. Tyle, że PESA zmieniła design. Ale ważne jest to, że narodowi przewoźnicy kupują u swoich producentów a nie u alstomów i innych cwaniaczków.

 • #$% – 28.06.2015

  Wygląda sympatycznie

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....