TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Jak na wakacje, to tylko koleją – kto preferuje podróż z PKP Intercity
- Opublikowano: 27.09.2019 15:44:55
Jak na wakacje, to tylko koleją – kto preferuje podróż z PKP Intercity (foto: PKP IC)

Grupą lub indywidualnie, młodsi, starsi, a nawet całe rodziny.  W czerwcu, lipcu i sierpniu ponad 14 milionów Polaków ruszyło w drogę z PKP Intercity. Najwięcej pasażerów podróżowało między Warszawą a Krakowem. Coraz popularniejsze staje się także Trójmiasto.

W tym roku na wakacje planowało wybrać się aż 65% Polaków, czyli ponad 20 mln osób. Z tej grupy ponad połowa deklarowała wypoczynek bez wyjeżdżania z kraju . Gdzie? Najczęściej nad Bałtykiem (15%), w polskich górach (11%) lub nad jeziorem (9%) . Wielu z nich na upragniony urlop dostało się z PKP Intercity.

Lato na torach

Podróż z narodowym przewoźnikiem w czerwcu, lipcu i sierpniu wybrało ponad 14,2 milionów osób – to o ponad 670 tysięcy więcej niż w 2018 r. i aż o 1,2 mln więcej niż dwa lata temu. Gorącym okresem był zwłaszcza sierpień, gdy na pokładzie pociągów PKP Intercity podróżowało łącznie ponad 5,1 mln osób – 212 tysięcy tylko jednego dnia, w niedzielę 18 sierpnia.

Co roku rosnąca liczba pasażerów w okresie wakacyjnym to dla nas powód do satysfakcji, a przy tym świetny prognostyk, gdy myślimy o kolejnym rekordowym roku pod względem obsłużonych podróżnych. Pasażerowie widzą jak zmienia się kolej i chętnie do nas wracają. Te zmiany widać zwłaszcza pod względem nowego i modernizowanego taboru – mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Przeróżni podróżni

Sezon letni to czas, gdy w podróż pociągami rusza niemal każdy. Jedni do pracy, inni na długo wyczekiwany wypoczynek. W tym roku w składach PKP Intercity dominowali studenci. Przedstawiciele wyższych uczelni stanowili aż 11% wszystkich podróżnych i było ich 1,6 mln. Co ciekawe, to aż o 400 tys. więcej niż wszystkich obecnie studiujących w Polsce . Równie liczną grupę stanowiły w pociągach rodziny, których było 1,5 mln – o 100 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Pociągi chętnie wybierali również  seniorzy, których było aż 1,1 mln. Warto pamiętać, że osoby, które ukończyły 60. rok życia mogą skorzystać z Biletu dla Seniora, czyli specjalnej, stałej zniżki na bilety w pociągach 1. i 2. klasy PKP Intercity.

Trójmiasto goni Warszawę i Kraków

Choć na wakacje najczęściej wybieramy się nad morze, w góry, czy nad jezioro, w czasie letnich miesięcy chętnie odwiedzamy także największe miasta. Podobnie jak w ubiegłym roku, największą popularnością wśród podróżujących pociągami PKP Intercity cieszyły się podróże między Warszawą a Krakowem. Tę relację wybrało ponad 700 tys. osób. Na mapie letnich wyjazdów rośnie znaczenie Trójmiasta – podróż między Warszawą, a Gdańskiem, Gdynią i Sopotem odbyło ponad 650 tys. pasażerów. Niemal milion osób podróżowało pociągami na trasach łączących stolicę z Katowicami, Poznaniem, Wrocławiem i Białymstokiem.

Większą grupą – nad Bałtyk

Podczas wakacji dużą popularnością cieszyły się przejazdy zorganizowane, zwłaszcza w kierunku Kołobrzegu, Świnoujścia i na Hel. Tych destynacji dotyczyło ok. 60% wszystkich przejazdów grupowych zrealizowanych w tym okresie. Jak co roku PKP Intercity realizowało przejazdy kolonijne – w wakacje 2019 r. przewoźnik uruchomił 5 takich pociągów dla blisko 1400 osób.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....