TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Jak PKP PLK wydatkowały unijne środki?
PAP - Opublikowano: 26.11.2014 09:39:08
Jak PKP PLK wydatkowały unijne środki?
Polskie Linie Kolejowe wykorzystały na inwestycje blisko 95 proc. środków UE zaplanowanych do wydatkowania w tym roku - poinformował we wtorek posłów zastępca dyrektora departamentu transportu kolejowego Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Maciej Gładyga. Posłowie sejmowej podkomisji ds. monitorowania wykorzystania funduszy Unii Europejskiej w zakresie infrastruktury wysłuchali we wtorek informacji w sprawie wykorzystania tych środków do realizacji inwestycji kolejowych w 2014 r. Jak poinformował Maciej Gładyga obecne inwestycje dotyczące infrastruktury kolejowej realizowane są zgodnie z przyjętym 5 listopada 2013 roku przez Radę Ministrów \'Wieloletnim Programem Inwestycji Kolejowych do roku 2015 r.\'. Program obejmuje 140 zadań inwestycyjnych w ramach obecnej perspektywy finansowej (lata 2007-2013) z tego 62 inwestycje realizowane są w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (PO IiŚ) a 29 w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO). \'Zgodnie z założonym planem wydatków w ramach unijnych programów PO IiŚ i RPO, do końca tego roku PLK miała wydać ok. 6 mld zł. Na koniec trzeciego kwartału tego roku wykonanie tego zadania oscylowało w granicach 95 proc.\' - zaznaczył wicedyrektor. Jak dodał, do 30 września br. PKP PLK zapłaciło za faktury dotyczące wykonanych robót w tym roku na ponad 3,3 mld zł. Z tego PLK otrzymała do 30 wrześnie br. refundacje z środków UE na ponad 2,1 mld zł. Gładyga poinformował też, że od początku tej perspektywy unijnej do 30 wrześnie 2014 roku Polskie Linie Kolejowe podpisały w sumie 53 umowy o dofinansowanie z UE inwestycji na łączną kwotę 26 mld zł. Zaś do końca tego roku PKP PLK planuje podpisanie kolejnych trzech umów o dofinansowanie na ponad 1,7 mld zł. W ramach PO IiŚ, PKP realizuje pięć inwestycji dworcowych. Gładyga poinformował, że dla dwóch z nich zostały podpisane już umowy o dofinasowanie. Chodzi tu o budowę zintegrowanego z miejskim systemem transportowym dworca kolejowego Kraków Główny i budowę zintegrowanego centrum komunikacyjnego w Bygdoszczy. W przypadku kolejnej inwestycji - przebudowy kompleksu dworcowego w Gliwicach - Gładyga powiedział, że w maju br. złożony został wniosek o dofinansowanie tej inwestycji i obecnie trwa jego ocena. Z kolei dla przebudowy budynku dworca w Szczecinie Głównym i budowy systemu bezpieczeństwa publicznego na dworcach kolejowych Warszawskiego Węzła Kolejowego przygotowywane są wnioski o dofinansowanie. Gładyga dodał, że PKP Intercity realizuje 10 projektów taborowych z udziałem środków unijnych. We wszystkich zostały już podpisane umowy o dofinansowanie na łączną kwotę 4,4 mld zł.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Unia Europejska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....