TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Jak pojedziemy z Mazur do CPK? Możliwe warianty
InfoRail - Opublikowano: 10.09.2018 11:16:46
Jak pojedziemy z Mazur do CPK? Możliwe warianty

Odpowiadając na interpelację posła Lecha Kołakowskiego w sprawie rozbudowy sieci kolejowej na linii Warszawa – Ostrołęka – Łomża – Kolno – Pisz – Orzysz – Giżycko w ramach budowy siatki połączeń z Centralnym Portem Komunikacyjnym wiceminister Andrzej Bittel przedstawił możliwe warianty takiego połączenia.

I tak powyższa inwestycja zawarta jest w "Koncepcji przygotowania i realizacji inwestycji Port "Solidarność" – Centralny Port Komunikacyjny dla Rzeczypospolitej Polskiej" i analizowana jest w ramach posiedzeń Komitetu Sterującego CPK Kolej. Relacja prowadząca w kierunku Pisza, Orzysza i Giżycka ma za zadanie skomunikowanie Mazur, jak również Ostrołęki oraz Łomży z Warszawą i Centralnym Portem Komunikacyjnym, a za pośrednictwem CPK ze wszystkimi regionami Polski. Obecnie rozważane są dwa przebiegi nowej linii kolejowej.

W pierwszym wariancie trasa w kierunku Mazur biegłaby przez Ostrołękę i Kolno do Pisza i dalej w korytarzu zlikwidowanej w 1945 roku linii kolejowej Pisz – Orzysz - Giżycko. W tym wariancie bezpośrednie skomunikowanie Łomży realizowane byłoby z CPK i Warszawą pociągami jadącymi zmodernizowanymi i zelektryfikowanymi liniami kolejowymi przez Ostrołękę oraz Śniadowo (linie kolejowe nr 29, 36, 49) kończącymi trasę w Łomży; natomiast skomunikowanie Mazur nastąpiłoby nową linią przez Kolno. Rozwidlenie tych relacji miałoby następować w Ostrołęce.

W drugim wariancie trasa nowej relacji byłaby jedna i biegłaby przez Łomżę i dalej do Kolna, a następnie tak, jak w wariancie pierwszym. Ten wariant zakłada dłuższy przebieg nowej trasy oraz dłuższy czas przejazdu na Mazury, ale prawdopodobnie pozwoliłoby to na uzyskanie lepszego efektu sieciowego inwestycji, jak również na obsłużenie większej populacji.

O wyborze wariantu realizacyjnego zdecydują Studium Wykonalności oraz uwarunkowania środowiskowe związane z obszarami Natura 2000, których przecięcie będzie konieczne w obydwu wariantach trasy nowej linii. Zlecenie opracowania dokumentacji dla budowy nowej linii, w tym Studium Wykonalności, planowane jest w pierwszym kwartale 2019 r.

Otwarcie nowej linii oraz wykonanie niezbędnych robót modernizacyjnych na liniach istniejących (w szczególności na linii kolejowej nr 29 Tłuszcz – Ostrołęka niezbędnej w obydwu wariantach trasy) i uruchomienie przewozów planowane jest w IV kwartale 2026 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
CPK
Ostrołęka
Łomża
 • Marek Stelmasik – 10.09.2018

  Wcale. CPK to zwykły przekręt

 • Grażyna Banak – 10.09.2018

  Będziemy jeździć przez różne rejony Polski w poszukiwaniu CPK. Będzie taki specjalny EkspressCPK

 • Marian Gosik – 11.09.2018

  Kiełbasa wyborcza nadziana gwoździami do trumny wyborczej 😎 😏 👌

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....