TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Jaki tabor do obsługi CPK? Poznaliśmy nieco szczegółów
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.09.2019 11:36:09 2 komentarze
Jaki tabor do obsługi CPK? Poznaliśmy nieco szczegółów (źródło: Siemens)

Próbę odpowiedzi m.in. na pytanie jaki tabor będzie obsługiwał CPK podjęli uczestnicy konferencji Zakup taboru na potrzeby Komponentu Kolejowego CPK.

Jak powiedział przedstawiciel NCBiR Kamil Grotnik liczy się prędkość, wielosystemowość i zagadnienia innowacyjne. Takie kryteria może spełnić i ezt, ale i skład wagonowy z lokomotywą. Nowością ma być za to automatyczna odprawa bagażu.

Tabor ma wpisywać się w najbardziej efektywny system transportowy w Polsce – powiedział pełnomocnik rządu Patryk Wild. Ma być to tabor wygodny, z wygodnymi siedzeniami, wygodniejszymi niż w autobusie, samochodzie czy samolocie, około 20 calowe – wyjaśniał. Jest to komfort niespotykany w autobusach. Takie rozwiązanie wymusza szerokość pudła na około 3 m. Pociąg powinien odznaczać się także niewielką odległością między krawędzią peronu. Ważne będzie też skrócenie członów, które według Wilda nie mogą mieć ponad 20 m a około 17 m. Tabor ma być ekonomiczny i lekki – tłumaczył dalej Wild. Trzeba zastosować odpowiednie rozwiązania dotyczące wózków i ich posadowienia plus rozwiązania materiałowe. Wejścia muszą być na wysokości około 780 mm pgs, aby wymiana pasażerska była szybka. To trudne rozwiązania ale są możliwe do zrealizowania – mówił Wild.

Dodał też, że zamawiana seria będzie to bardzo duże zamówienie. Liczba składów potrzebnych do obsługi systemu to 150 do ruchu, 180 do obsługi całego systemu. Zamówienie zatem obejmie około 150-160 sztuk, bo PKP Intercity mają 20 składów ED250, które mogą jeździć do CPK.

To, że do obsługi CPK potrzebna będzie długa seria pociągów wpłynie na powtarzalność części i niższą cenę niż przy krótkich zamówieniach. Będziemy mogli liczyć na modułowość części – zapewniał Wild.

Pewne jest także to, że kryteriów takiego taboru nie spełnia żaden z istniejących pojazdów, ale są pojazdy, które spełniają dużą ich część. Na ich bazie można przygotować pojazd dla CPK – podkreślił Wild.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
CPK
tabor
  • sphinx – 25.09.2019

    "Ważne będzie też skrócenie członów". Bo? Wygląda to na głupotę, krótsze człony to więcej wózków i cięższy skład. Dziwny ten wymóg.Ciekawe jaka Vmax? Bo niskopodłogowych składów na 250km/h chyba jeszcze nikt nie robił i nie wiem czy ktoś by chciał.

  • jatal – 25.09.2019

    ^^^ Bo jeśli mają być szerokie i z wejściami blisko peronów to spełnienie takiej skrajni w łukach wymaga krótkich członów.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....