TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Jakie będą fotele w nowych małopolskich Elfach2? Wybiorą uczniowie
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.12.2019 10:45:39
Jakie będą fotele w nowych małopolskich Elfach2? Wybiorą uczniowie (foto: UMWM)

Województwo Małopolskie zamówiło kolejne cztery nowoczesne pociągi. Obecnie trwają uzgodnienia z dostawcą pojazdów dotyczące m.in. kwestii technicznych czy wizualnych. Uczniowie Technikum Komunikacyjnego nr 25 w Krakowie mają okazję uczestniczyć w tworzeniu nowego taboru dla Kolei Małopolskich. Sami wybiorą fotele do czterech pociągów.

W auli Zespołu Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie z uczniami Technikum Komunikacyjnego nr 25 spotkał się wicemarszałek Łukasz Smółka.

Systematycznie inwestujemy w transport kolejowy, który w przyszłości ma zmniejszyć natężenie ruchu drogowego. W 2020 roku planujemy ogłosić kolejne postępowanie na pociągi. Chcemy stworzyć nowoczesną regionalną kolej na miarę XXI wieku. Dlatego stawiamy na młodych ludzi, przyszłych techników transportu kolejowego, którzy będą odgrywać ogromną rolę w budowaniu strategii transportu zintegrowanego w Małopolsce - mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Jak będą wyglądały nowe pociągi?

Zamówione pojazdy typu Elf2 będą ekonomiczne i komfortowe oraz przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi (m.in. winda automatyczna i rozkładana rampa umożliwiające wejście i wyjście osób o ograniczonej zdolności poruszania się, przewijak dla niemowląt, pętla indukcyjna dla osób z dysfunkcją słuchu.) Zakup jest współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość projektu to ok. 109 mln zł.

Aktualnie uzgodniono rozmieszczenie wnętrza pojazdu i zatwierdzono kolory elektronicznych tablic informacyjnych. Teraz przyszedł czas na wybór foteli. I tu Zarząd Województwa Małopolskiego postanowił zapytać o opinię młodych ekspertów w tej dziedzinie – uczniów Technikum Komunikacyjnego nr 25 w Krakowie.

Trzy fotele do wyboru

Do wyboru są trzy fotele: Ster Apollo, Growag Visio oraz Growag Xeon Alto. Wszystkie są ergonomiczne – z profilowaną tapicerką siedzenia, oparcia i zagłówka z dwoma podłokietnikami. Ważny jest kształt fotela i komfort siedzenia, natomiast kolorystyka obicia będzie analogiczna jak w aktualnym taborze.

To bardzo cenne spotkanie dla uczniów naszej szkoły. Na co dzień uczą się w teorii tego, co mogli dzisiaj poznać w praktyce. Na dodatek to duże wyróżnienie, że mogli wziąć udział w prezentacji nowych foteli, a później w głosowaniu wybrać te, które będą w przyszłości służyły mieszkańcom Małopolski w nowych pociągach - powiedziała Pani Beata Śliwa, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Krakowie.

Pociągi z wybranymi fotelami wyjadą na małopolskie tory w drugiej połowie 2021 roku. Będą mogły jeździć z maksymalną prędkością 160 km/h. Każdy z nich posiada 200 miejsc siedzących, a dodatkowo wyposażono je m.in. w klimatyzację, WiFi, monitoring, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Małopolska
Ster
Growag
Elf2

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....