TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Jakie prace na stacji Ełk?
InfoRail - Opublikowano: 29.08.2016 12:02:38
Jakie prace na stacji Ełk? (źródło: Wikipedia/Szczecinolog, lic. CC BY-SA 4.0)

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przedstawiło planowany zakres rzeczowy prac budowlanych na stacji Ełk.

I tak na obiekcie mają zostać wykonane:

- modernizacja oraz wydłużenie peronów do długości 400 m wraz z podniesieniem wysokości krawędzi peronowej do 0,76 m nad główką szyny;

- wymiana oświetlenia;

- zabudowa wiat, ławek oraz tablic z nazwą stacji i rozkładem jazdy;

- budowa pochylni prowadzącej na peron z przejścia w poziomie toru oraz pasa dotykowego wzdłuż pasa bezpieczeństwa na płycie peronu.

Jak poinformował Jerzy Szmit, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, przebudowa peronów na stacji Ełk ujęta jest w zakresie rzeczowym projektu pn.: ?Prace na linii kolejowej E 75 na odcinku Białystok ? Suwałki ? Trakiszki (granica państwa)?. Przedmiotowy projekt znajduje się na liście projektów rezerwowych w ?Krajowym Programie Kolejowym do 2023 roku?. Jednocześnie informuję, że PKP PLK SA planuje złożyć wniosek o dofinansowanie projektu w ramach III konkursu instrumentu CEF (?Łącząc Europę?).

W trakcie prac nad aktualizacją KPK Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przyjęło systemowe podejścia do projektów przewidzianych do dofinansowania w ramach III konkursu instrumentu CEF ? wszystkie projekty planowane do finansowania ze środków III konkursu CEF znajdują się na liście rezerwowej ? poinformował Szmit. Działanie to podyktowane jest przyjęciem przejrzystego i jednolitego podejścia do projektów zgłaszanych do CEF w trybie konkursowym. Decyzje o realizacji projektów w ramach CEF zapadają bowiem na poziomie Komisji Europejskiej, a nie na krajowym, tak jak przy projektach finansowanych w ramach np. Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Pozwoli to na większą elastyczność działań podejmowanych w zakresie ich wsparcia z instrumentu CEF. Projekty, które decyzją Komisji Europejskiej otrzymają dofinansowanie w ramach trzeciego konkursu CEF, zostaną przesunięte na listę podstawową KPK.

Obecnie projekt ?Prace na linii kolejowej E 75 na odcinku Białystok ? Suwałki ? Trakiszki (granica państwa)? znajduje się na etapie prac studialnych. Zakończenie prac nad Studium Wykonalności planowane jest w IV kwartale br. W przypadku pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej odnośnie wsparcia projektu, podpisanie umowy z Wykonawcą prac w trybie ?Projektuj i Buduj? byłoby możliwe w III kwartale 2018 roku, natomiast rozpoczęcie prac na stacji Ełk w IV kwartale 2019 roku.

W tym miejscu warto dodać, że PKP PLK SA na bieżąco prowadzą prace związane z poprawą stanu technicznego peronów w przedmiotowej lokalizacji. W 2015 roku dokonano wymiany poręczy i montażu platform przyschodowych, wymiany oznakowania na peronach i w tunelu, montażu monitoringu w tunelu prowadzącym na perony i budowy ścieżki w tunelu dla osób niewidomych i niedowidzących. Natomiast w 2016 roku planowany jest montaż wiat na peronach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ełk
stacja
PKP PLK
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....