TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Jest odpowiedź na pytania o liczbę wagonów w pociągach do Terespola i Łodzi
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.11.2017 19:30:12 1 komentarz
Jest odpowiedź na pytania o liczbę wagonów w pociągach do Terespola i Łodzi

Mamy odpowiedź na zapytanie w sprawie pociągów do Terespola i Łodzi. Andrzej Bittel odnosi się do kwestii liczby wagonów w składach. Nie jest to odpowiedź zaskakująca.

Wiceminister informuje, że zestawienia składów pociągów na liniach komunikacyjnych Łódź – Warszawa, Kraków - Warszawa oraz Warszawa – Terespol podlegają znacznemu zróżnicowaniu z uwagi na dysproporcje w występujących potokach pasażerskich. Warszawa, Kraków oraz Łódź należą do najczęściej wybieranych kierunków podróży. Na podstawie danych PKP Intercity Bittel wyjaśnia, że w okresie styczeń – wrzesień br. pomiędzy Warszawą a Terespolem zrealizowano:

około czternastokrotnie mniej przejazdów w porównaniu do odcinka Warszawa – Łódź;

około dwudziestotrzykrotnie mniej przejazdów w porównaniu do odcinka Warszawa – Kraków.

Biorąc pod uwagę powyższe należy uznać, że tak znacząca różnica w liczbie przewożonych podróżnych jednoznacznie determinuje również odmienne zestawienia pociągów – twierdzi Bittel. Wiceminister MIB odnosi się także do kwestii poprawy warunków podróży na trasie do Terespola, która rzekomo zniechęca do wyboru kolei, jako szybkiego i wygodnego środka transportu.

Należy zauważyć, że zarówno Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, jak i PKP IC zdają sobie sprawę ze stanu technicznego taboru, w tym również używania przez przewoźnika wagonów o znacznym stopniu wyeksploatowania – stwierdza Bittel. Niemniej jednak kwestia poprawy jakościowej w skali całego parku taborowego PKP IC, związana jest z działaniami o charakterze średnio i długoterminowym, obejmującymi perspektywę około 15 lat. Przewoźnik, coraz więcej inwestuje w zakup oraz modernizację swojego taboru. Ostatnie lata pokazały, że pasażerowie chcą wybierać kolej jako środek transportu, jednakże ich wymagania jako klientów znacząco wzrosły. Należy podkreślić, że opiewająca obecnie na ok. 2,5 mld złotych Strategia taborowa PKP IC w znaczącej większości skupia się na inwestycjach w ten właśnie segment rynku – podaje wiceminister.

Zaznacza, że czas potrzebny na realizację programu taborowego związany jest z możliwościami finansowymi przewoźnika, zdolnościami rynku produkcji i modernizacji taboru kolejowego oraz uwarunkowaniami dotyczącymi rozszerzenia rozkładu jazdy w ramach kolejnych edycji rozkładów rocznych.

Bittel informuję również, że PKP IC w ramach rozkładu jazdy 2017/2018 zaplanowało uruchomienie pociągu IC (11009/128; 127/11018) "Skaryna" relacji Warszawa Zachodnia – Brest-Centralny – Warszawa Zachodnia (dalej skomunikowanego z pociągiem kolei białoruskich do i z Mińska). Wskazany pociąg IC "Skaryna" zestawiony będzie z wagonów o standardzie adekwatnym do kategorii handlowej IC, tj. o podwyższonym standardzie i wyposażonych m.in. w klimatyzację.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Terespol
PKP Intercity
IC
wagon
  • mrówka – 17.11.2017

    Ciekawe jak szybko w tej "Skarynie" przemytnicy zdewastują wagony.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....