TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Jest odwołanie do KIO w sprawie informacji z otwarcia ofert TŚ
InfoTram.pl - Opublikowano: 05.10.2017 11:05:37 8 komentarzy
Jest odwołanie do KIO w sprawie informacji z otwarcia ofert TŚ (foto: UM Poznań)

We wrześniu Tramwaje Śląskie opublikowały informację z otwarcia ofert w przetargu na dostawę 10 jednoczłonowych wagonów. Dziś wiemy, że rozstrzygnięcie opóźni się, bo jeden z oferentów złożył odwołanie do KIO.

Przypomnijmy, że w przetargu wpłynęły dwie oferty: Modertransu i Fabryki Pojazdów Szynowych. Oferta Modertrans jest tańsza. Cena zaproponowana przez producenta to 35.301.000,00 zł brutto. Długość niskiej podłogi 30,4%. Oferent nie zaproponował dodatkowych strumieni drzwi dla pasażera ponad wymagane minimum.

Cegielski natomiast oferuje pojazdy z 61,98% niskiej podłogi i 2 dodatkowymi strumieniami drzwi dla pasażera. Oferta jest jednak droższa. Cena zaproponowana przez firmę to 45.006.930,00 zł brutto.

Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (zamówienie podstawowe + prawo opcji): 39.050.000,00 zł netto; 48.031.500,00 zł brutto, w tym dla zamówienia podstawowego 26.550.000,00 zł netto, 32.656.500,00 zł brutto.

Tymczasem FPS łożyły odwołanie do KIO. Jak informują Tramwaje Śląskie chodzi o opublikowaną informację dotyczącą szczegółów ofert złożonych przez dostawców. Zdaniem Cegielskiego jest ona nieprecyzyjna, ponieważ zawiera informacje o dwóch dodatkowych strumieniach drzwi, podczas gdy w przypadku tramwajów dwukierunkowych ta liczba jest dwukrotnie większa. Czekamy zatem na stanowisko KIO, do tematu będziemy wracać.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie. FPS
Modertrans
przetarg
 • anw – 05.10.2017

  To cudo na fotografii to Puma z włodarzem Poznania za sterami?

 • jatal – 05.10.2017

  Grają na unieważnienie przetargu z powodu błędów niemożliwych do poprawienia.Nie bez podstaw i nie bez szansy.

 • zibi – 05.10.2017

  Pytam po co były konsultacje, wszystko wskazuje iż wykonawca w pierwszym podejściu nie zostanie wybrany.Jaśkowiak będąc w Pumie miał zamiar doprowadzić do połączenia biznesu FPS i MT ale wody i ognia nie da się pogodzić.FPS to Skarb Państwa a MT to Skarb dosłownie Miasta Poznania .Ciekawe do jakiego skarbu przypiszą firmę znad Brdy.Wracając do Jaśkowiaka to doskonały biznesmen bokser odnosi same sukcesy jako prezydent mając wielu wrogów w partii rządzącej doskonalę umie znaleźć sposób znając doskonale prawo na wszelakie kontrole,ale działa zgodnie z prawem.

 • ciekawski – 07.10.2017

  Zastanawia mnie co FPS jeszcze ma do gadania w tym przetargu? Dawno powinni z niego wylecieć za brak wymaganego doświadczenia w wyprodukowaniu i dostarczeniu tramwajów.

 • GOPOWIEC – 07.10.2017

  Modetrans ma teraz silną konkurencję. Cegielski ma spore doświadczenie w budowie tramwajów dla Warszawy i prototypową Pumę, więc nie można pisać, że brak mu doświadczenia. Wcale nie jest przesądzone, że w tym przetargu wygra Modetrans.

 • lol – 07.10.2017

  Jeśli wyprodukowanie pojedynczej serii kilkunastu pojazdów dla Warszawy można nazwać sporym doświadczenie, to ja jestem Putinem...

 • ciekawski – 08.10.2017

  Zacznijmy od tego, że SIWZ wymaga wyprodukowania i dostarczenia minimum 5 sztuk fabrycznie nowych wagonów tramwajowych o udziale niskiej podłogi min. 20% w okresie ostatnich 3 lat. Czyli pojazdy dla Warszawy się nie liczą, bo raz są wysokopodłogowe, a dwa dostarczane były 10 lat temu. W przeciągu ostatnich 3 lat FPS nie dostarczył żadnych tramwajów więc w tym momencie zapis ten eliminuje ich na starcie.

 • pyrlander – 08.10.2017

  @GOPOWIEC - FPS żadnego doświadczenia już nie ma, a prototypowa Puma od co najmniej sześciu lat 'kwitnie' w zakamarkach hali produkcyjnej nie uruchomiona po poważnej awarii systemu sterowania. Tramwaje dla Warszawy, czyli tzw. hipolity, to były wysokopodłogowe wariacje na temat 105N.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....