TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Jest śledztwo ws. wykolejenia pociągu we Wronkach
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 15.05.2018 13:13:29
Jest śledztwo ws. wykolejenia pociągu we Wronkach (foto: PAP)

Prokuratura Rejonowa w Szamotułach prowadzi śledztwo w sprawie wykolejenia pociągu we Wronkach. Zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek, do tej pory trwa usuwanie skutków wykolejenia.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus poinformowała we wtorek, że postępowanie dotyczy sprowadzenia nieumyślnie katastrofy w komunikacji, która zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Ewentualnym winnym popełnienia przestępstwa grozi nawet pięcioletnie więzienie.

Do wykolejenia pociągu towarowego relacji Łaziska Średnie-Police Chemia doszło 10 maja we Wronkach; skład z 29 wagonami był załadowany węglem. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Ruch pociągów jadących trasą Poznań-Krzyż-Szczecin przez stację Wronki wznowiono po jednym torze w minioną sobotę. Maszynista posiadał stosowne uprawnienia do prowadzenia pociągu i był trzeźwy.

"Przed wjazdem na wiadukt kolejowy maszynista zauważył na wskaźniku manometru spadek ciśnienia i natychmiast włączył hamowanie. Lokomotywa wraz z trzema wagonami zatrzymała się na wiadukcie kolejowym nad rzeką Wartą, natomiast dwanaście wagonów wykoleiło się i przewróciło na wiadukcie nad ulicą Sierakowską, blokując również drugi z torów. Pozostałe wagony składu kolejowego pozostały na torach. Zawartość przewróconych wagonów częściowo wysypała się na nasyp kolejowy oraz na ulicę pod wiaduktem" – podała rzeczniczka.

Jak wyjaśniła, na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny, w trakcie których stwierdzono, że ok. 2 km od miejsca wykolejenia się składu doszło do uszkodzenia pociągu - na torach odnaleziono urwany element podwozia wagonu oraz zerwane śruby mocujące. Dodała, że śledczy zabezpieczyli do dalszych badań m.in. uszkodzone elementy wagonu. Ponadto przesłuchano świadków, zabezpieczono monitoring, gromadzona jest dokumentacja.

Wykolejony skład został usunięty z torów w minioną niedzielę. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowała PAP w poniedziałek, że usuwanie skutków zdarzenia potrwa prawdopodobnie do soboty. Na odcinku ok. 400 metrów trwa naprawa zniszczonego toru, potem zostanie zawieszona i wyregulowana sieć trakcyjna.

Pociągi od soboty kursują przez Wronki bez komunikacji zastępczej i bez objazdów, które powodowały, że czas podróży wydłużał się od 45 do ponad 120 min.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wykolejenie
Wronki
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....