TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Jest umowa, jest WiFi
UMWZ/INFORAIL - Opublikowano: 01.08.2013 11:08:00 1 komentarz
Jest umowa, jest WiFi

Spółka Przewozy Regionalne będzie od 15 grudnia 2013 r. wykonawcą kolejowych przewozów pasażerskich na terenie województwa zachodniopomorskiego oraz w ruchu transgranicznym. Realizacja tego zadania będzie kosztować łącznie prawie 76,3 mln zł. Jak już sygnalizowaliśmy na łamach InfoRail w środę, 31 lipca, marszałek województwa Olgierd Geblewicz wraz z wicemarszałkiem Andrzejem Jakubowskim podpisali umowę z prezesem spółki Przewozy Regionalne Ryszardem Kuciem. Uroczystość odbyła się w adekwatnej, bo kolejowej scenerii, na pokładzie rejsowego SA136, który zatrzymał się na postój na szczecińskim dworcu głównym przy peronie 3.

Marszałek Olgierd Geblewicz witając uczestników uroczystości, krótko naszkicował najważniejsze ustalenia umowy. Przypomniał, że w budżecie województwa na ten cel zarezerwowano 77 mln złotych, że oferta Przewozów Regionalnych dokładnie odpowiadała założonym celom oraz że jesteśmy jednym z nielicznych regionów, które musi finansować usługi przewozowe w ruchu transgranicznym. Marszałek podkreślił, że szczególnym powodem do zadowolenia jest fakt, że umowa podpisywana jest z wyprzedzeniem, co umożliwia optymalne planowanie pracy obu stronom. Olgierd Geblewicz zwrócił uwagę na znakomicie modernizowany zachodniopomorski tabor, dzięki czemu diametralnie zmienia się standard i komfort podróży. –Gwarantujemy tabor, ale co równie istotne zabezpieczamy finansowo funkcjonowanie kolei regionalnej –zaznaczył. Dodał ponadto, że liczy na to, iż współpraca z przewoźnikiem będzie układała się tak jak dotychczas. –A nawet lepiej –doprecyzował.

Prezes Ryszard Kuć podzielił zdanie marszałka, że ten termin podpisania umowy jest także powodem do zadowolenia dla jego firmy. –Mieliśmy czas, by uzgodnić warunki, czas na dopracowanie umowy w rozsądnym terminie –podkreślił. Prezes Kuć wysoko ocenia zmiany w taborze kolejowym województwa. –Cieszę się, że wygląda on coraz lepiej. Czekamy na więcej –oznajmił pan prezes.

Wicemarszałek Andrzej Jakubowski podkreślił zaangażowanie Zarządu Województwa w ostateczny kształt umowy, zwłaszcza z punktu widzenia dbałości o środki publiczne i potrzeby mieszkańców. –Życzę wszystkim dobrej podróży z Przewozami Regionalnymi po Pomorzu Zachodnim –powiedział.

Po tych słowach wstępnych przyszedł czas na złożenie podpisów oraz wymianę dokumentów. Nie był to jednak końcowy akord uroczystości.

Marszałek Olgierd Geblewicz po raz pierwszy publicznie poinformował o wdrożeniu systemu Wi-Fi w regionalnych pociągach. W całym taborze województwa (z jednym wyjątkiem) od 1 sierpnia pasażerowie mają dostęp do Internetu dzięki właśnie bezprzewodowej sieci Wi-Fi. Nie tylko słownie, ale i praktycznie marszałek zainaugurował pierwsze połączenie z Internetem z pokładu „smerfa”. Jak powiedział marszałek, to była absolutnie prapremiera nowej technologii w pociągach województwa. Przypomnijmy, że „smerfy”trzeba było w technologię tę doposażyć, w Linkach jest montowana już w fabryce. Internet dostarcza Polkomtel. Województwo musi za taką usługę zapłacić ponad 10 tys. zł.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Zachodniopomorskie
Przewozy Regionalne
umowa
  • informatyk – 06.08.2013

    zajebiście szybkie wifi, smiać się chce jak ściągałem plik pdf. 1mb w czasie 32min, albo facebook wchodzi, albo mieli i mieli...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....