TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kampania 2018: Modernizacja kolei w programie PiS dla Śląska
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 27.08.2018 14:50:39
Kampania 2018: Modernizacja kolei w programie PiS dla Śląska

Modernizacja i rozbudowa infrastruktury kolejowej – to jedna z kluczowych zapowiedzi polityków śląskiego PiS w kampanii samorządowej.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej pt. "Maraton wyborczy - 5 dla Śląska" liderzy Zjednoczonej Prawicy w regionie przedstawili pięć założeń programu dla regionu oraz kandydatów w wyborach samorządowych do sejmiku. Na cele wskazane w tych zapowiedziach ma zostać przekazanych co najmniej 41,5 mld zł.

"Jesteśmy przekonani, że drużyna PiS, startująca w najbliższych wyborach samorządowych, ten program zrealizuje z nawiązką" - oświadczył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Jak dodał, przedstawiony przed kilkoma miesiącami przez premiera Mateusza Morawieckiego Program dla Śląska, jest obecnie w fazie "zdecydowanej, dobrej realizacji".

Szef Rady Regionalnej w śląskim PiS poseł Wojciech Szarama powiedział, że wiele punktów z Programu dla Śląska jest już realizowanych. "Jeśli dokonamy wyboru kandydatów PiS, z pewnością łatwiej będzie nam ten program realizować. Jest to rzecz zupełnie oczywista" - powiedział Szarama.

Poseł skrytykował obecny zarząd woj. śląskiego (w sejmiku rządzi koalicja tworzona przez kluby PO-PSL-SLD i Śląską Partię Regionalną) za niewykorzystanie ok. 500 mln zł budżecie na 2017 r. "O tyle jesteśmy biedniejsi w inwestycje, w drogi, w infrastrukturę i najprzeróżniejsze inne przedsięwzięcia. To już się nie powtórzy" - powiedział Szarama i oświadczył, że jeżeli władzę po wyborach przejmie PiS, woj. śląskie "na pewno stanie się nam wszystkim przyjazne".

PiS zapowiada przekazanie 13 mld zł na drogi i 8 mld zł na infrastrukturę kolejową w Śląskiem. B. minister transportu Jerzy Polaczek wyjaśnił, że chodzi m.in. o dokończenie budowy autostrady A1, dróg ekspresowych, obwodnic oraz modernizację ponad tysiąca km dróg lokalnych. Na ten ostatni cel mają trafić środki z Krajowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych, który ma być powołany jesienią br.

Jeśli chodzi o infrastrukturę kolejową, PiS wskazuje w programie m.in. modernizację dworców oraz budowę modernizację linii kolejowych, np. Tarnowskie Góry-Zawiercie (chodzi o połączenie z lotniskiem w Pyrzowicach), Zabrze-Katowice-Kraków i budowę Śląskiej Kolei Aglomeracyjnej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
śląskie
kampania wyborcza
 • Maciek Zagórny – 27.08.2018

  nie żeby coś, ale 3 lata mieli na to :v

 • Marian Gosik – 27.08.2018

  Kiełbasa wyborcza nadziana gwoździami do trumny wyborczej 😎😏👌

 • Adam Sosna – 18.09.2018

  Największym osiągnięciem było zaniechanie przebudowy Będzin - Tychy! Wymienione "osiągnięcia" to tylko kontynuacja tego co powinno być zrobione 15 lat temu. Co z częścią południową dworca PKP w Katowicach. Bo część północna pęka w szwach.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....