TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kampania 2019: Koleje Śląskie do Pyskowic, kolej miejska dla Knurowa i Gierałtowic
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 10.10.2019 18:15:51
Kampania 2019: Koleje Śląskie do Pyskowic, kolej miejska dla Knurowa i Gierałtowic

Wspieranie projektu Kolei Metropolitalnej, uruchamianie nowych połączeń kolejowych i przystanków, stawianie na ekologiczny transport publiczny – obiecują przedstawiciele KW SLD, startujący w wyborach parlamentarnych w woj. śląskim.

Zobowiązali się, że jako parlamentarzyści będą wspierali projekt rozbudowy i modernizacji transportu publicznego w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i walczyli o to, by te inwestycje w co najmniej połowie były finansowane z budżetu państwa.

"Podstawowa zasada proponowana przez lewicę – pociąg do każdego powiatu, autobus do każdej gminy" – oświadczył podczas czwartkowej konferencji prasowej w Katowicach przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty i lider listy w okręgu sosnowieckim. Jak ocenił, transport publiczny jest obecnie zbyt drogi, co wyklucza z korzystania z niego wielu najuboższych.

Wśród przedstawionych podczas konferencji obietnic w dziedzinie transportu w regionie znalazły się m.in. pociągi co 10 minut, 66 nowych przystanków, 317 kilometrów nowych tras, tramwaje dwusystemowe, monorail Katowice-Siemianowice, tramwaj Tychy-Mikołów-Gliwice, kolej miejska dla Zagłębia i połączenie Kolei Śląskich do Pyskowic.

"Jeżeli zostaniemy wybrani, gwarantujemy jedną rzecz – dzień i noc będziemy chodzili za tym, aby 50 procent na to przyszło z rządu i z centrali" – oświadczył Czarzasty.

Maciej Konieczny, jedynka na liście komitetu wyborczego SLD w okręgu katowickim, podkreślił, że obywatele chcą nowoczesnego państwa, w tym sprawnego transportu publicznego. O ile w regionie powstała sieć dróg, wiele do życzenia pozostawia transport szynowy - wskazał.

Pozytywnie ocenił przygotowany przez naukowców z Politechniki Śląskiej projekt Kolej Metropolitalnej (w listopadzie br. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zamierza ogłosić przetarg na wykonanie studium wykonalności dla tej kolei). Jak powiedział, jest to projekt ambitny, rozłożony na kilkanaście lat i kosztowny – bo szacowany na 17 mld zł - ale taka kolej realnie poprawi jakość życia i rozwój regionu.

"Jako lewica chcemy powiedzieć jedno – że to jest projekt, który zasługuje na finansowanie centralne (…)" – oświadczył Konieczny, zapewniając że parlamentarzyści jego ugrupowania będą o to walczyć. Kandydat dodał, że lewica chce też stworzyć monorail, czyli kolej jednoszynową łączącą Katowice z Pyrzowicami i Siemianowicami.

Kandydatka do Senatu w okręgu nr 75 Gabriela Morawska-Stanecka zwracała uwagę na wykluczenie transportowe, dotykające szczególnie mieszkańców małych miejscowości. Jak mówiła, dotyczy to wielu osób starszych, ale też uczniów dojeżdżających do szkoły. "W małych miejscowościach to ogromny problem" – wskazała.

Jak podkreślała liderka listy do Sejmu w okręgu gliwickim Wanda Nowicka, lewica stawia nie tylko na dostępność transportu, ale i ekologię. Jak mówiła, podstawowym środkiem podróżowania powinna być kolej, uzupełniana o tramwaje, trolejbusy i autobusy o napędzie elektrycznym lub gazowym.

Przypomniała, że niektóre śląskie miasta należą do najbardziej zanieczyszczonych w Europie. "Czy chcemy takiego Śląska? Nie – chcemy takiego Śląska, w którym smogu nie będzie" - powiedziała Nowicka. Obiecała m.in. połączenie Kolei Śląskich do Pyskowic i kolej miejską dla Knurowa i Gierałtowic.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
śląskie
kampania wyborcza

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....