TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kampania2018: Kukiz`15 też krytykuje PKM
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 11.06.2018 15:34:40
Kampania2018: Kukiz`15 też krytykuje PKM

W Poznaniu mamy do czynienia z nieodpowiedzialnie prowadzonym eksperymentem komunikacyjnym, który ma zniechęcać do korzystania z aut – uważa Kukiz'15. Stowarzyszenie krytykuje władze miasta za brak przygotowania do uruchomienia Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Poznańska Kolej Metropolitalna (PKM) to projekt komunikacyjny współfinansowany przez wielkopolski samorząd, miasto Poznań, powiat poznański oraz gminy i powiaty położone wzdłuż 9 linii kolejowych Poznańskiego Węzła Kolejowego. Pierwsze składy PKM wyjechały na wielkopolskie tory w niedzielę. System na razie połączył stolicę regionu z Grodziskiem Wielkopolskim, Nowym Tomyślem, Jarocinem i Wągrowcem. W godzinach szczytu składy na tych trasach kursować będą co pół godziny. Wdrażanie systemu potrwa do 2021 roku.

Prezes zarządu poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Kukiz'15 Bartosz Garczyński ocenił w poniedziałek, że Poznań przystąpił do przedsięwzięcia nieprzygotowany – bez bezkolizyjnych przejazdów w newralgicznych punktach miasta.

"Musimy sobie w końcu uświadomić, że w Poznaniu mamy do czynienia z nieodpowiedzialnie prowadzonym eksperymentem komunikacyjnym mającym na celu zniechęcenie ludzi do korzystania z samochodów. Poznań staje się nie tylko nieprzyjaznym miejscem dla swoich mieszkańców, ale także dla potencjalnych inwestorów. Coraz więcej szans na rozwój omija Poznań. Miasto spotkań biznesowych zamienia się na naszych oczach w miasto nieudanego eksperymentu komunikacyjnego autorstwa lewicowego prezydenta" - powiedział.

Według niego, częstsze niż dotąd kursy pociągów skutkować będą większymi korkami i komunikacyjnym horrorem w okolicach ustawicznie zamykanych przejazdów kolejowych.

W opinii Kukiz'15 "promowanie zmiany samochodu na transport publiczny powinno odbywać się stopniowo, a nie w formie wojny z kierowcami i organizowania im w mieście horroru na zasadzie: jakoś to będzie".

W ubiegłym tygodniu PKM skrytykował kandydat PiS na prezydenta miasta Tadeusz Zysk. Jak mówił w piątek, "PKM to dobra rzecz, sukces, ale porażka dla Poznania: nie ma przejazdów bezkolizyjnych, nie ma przystanków kolejowych, w ich pobliżu nie ma parkingów Park& Ride".

Odnosząc się do tych wypowiedzi, wicemarszałek województwa Wojciech Jankowiak powiedział w piątek, że gdyby stolica regionu czekała ze startem PKM na wybudowanie bezkolizyjnych skrzyżowań, system mógłby ruszyć za dekadę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM
Poznań
 • Krzysztof Ciejka – 11.06.2018

  "W Poznaniu mamy do czynienia z nieodpowiedzialnie prowadzonym eksperymentem komunikacyjnym, który ma zniechęcać do korzystania z aut – uważa Kukiz'15" Ok.od razu wiadomo że mamy do czynienia z kimś niespełna wiedzy

 • Katarzyna Zagłoba – 11.06.2018

  Panowie zapominają chyba, że PO z założenia nie jest partią lewicową, a program 500+ to akurat szczyt lewactwa. :P Mieszkam od kilku lat w Poznaniu i doceniam Prezydenta Jaśkowiaka za jego działania, za nieuginanie się pod naciskiem obecnej władzy.

 • Maciej Górowski – 11.06.2018

  I bardzo dobrze, że uruchomili. Małymi krokami, ale konsekwentnie do przodu. Gratuluję serdecznie :-)

 • Piotr Rytlewski – 11.06.2018

  Kolejna czapa prezesów. Czekam na kolej sołecką!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....