TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Karkonosze zmieniły trasę, bo miały niską frekwencję
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.06.2018 17:06:32 4 komentarze
Karkonosze zmieniły trasę, bo miały niską frekwencję

Pociąg TLK "Karkonosze" w relacji Lublin – Jelenia Góra, kursujący w rozkładzie jazdy 2013/2014 i 2014/2015, z uwagi na niskie zainteresowanie pasażerów podróżujących z Lublina do Jeleniej Góry, skierowany został na inną trasę – poinformował wiceminister Andrzej Bittel.

I podał, że statystyki przewozowe z tego okresu dowodzą, że z 1 pociągu w ww. relacji ze stacji położonych na lubelskim odcinku linii kolejowej nr 7 do Jeleniej Góry korzystało w szczytowym momencie średnio 8 pasażerów na pociąg. Frekwencja na takim poziomie nie uzasadniała dalszego utrzymania kursowania omawianego pociągu w tej relacji.

W obecnym rozkładzie jazdy przewoźnik PKP Intercity, w związku z całodobowym, dwutorowym zamknięciem linii kolejowej nr 7 nie uruchamia bezpośrednich pociągów łączących Dolny Śląsk z Lubelszczyzną. Po zakończeniu prac ww. linii przewoźnik planuje uruchomienie 3 par pociągów relacji Lublin – Wrocław przez Katowice i 2 par pociągów przez Warszawę. Zakłada się skomunikowane pociągów na stacji Wrocław Główny z innymi pociągami jadącymi do Jeleniej Góry. Obecnie przewoźnik nie dysponuje rezerwą taborową pozwalającą na wydłużenie kursowania ww. pociągów do stacji Jelenia Góra.

W sprawie wydłużenia dziennego pociągu z Lublina do Wrocławia o odcinek do Jeleniej Góry informuję, że z uwagi na obiegowanie składów nie jest to obecnie możliwe. Takie rozwiązanie skutkowałoby koniecznością zaangażowania dwóch dodatkowych składów wagonowych i wiązałoby się z odwołaniem innego pociągu na bardziej obleganej trasie. Z punktu widzenia rachunku ekonomicznego przedsiębiorstwa takie rozwiązanie jest nieuzasadnione.

W kwestii założeń dotyczących rocznego rozkładu jazdy edycji 2018/2019 Bittel podał, że oferta przewozowa dla stacji Jelenia Góra kształtuje się na poziomie zbliżonym do obecnie obowiązującego rozkładu jazdy. W rozkładzie jazdy edycji 2018/2019 planuje się uruchomienie połączeń m. in. do Warszawy, Świnoujścia, Przemyśla, Białegostoku/Ełku, Bydgoszczy, a w sezonie wakacyjnym także do Kołobrzegu. Zakłada się, że połączenia z Jeleniej Góry do Warszawy przez Wrocław zapewnią pociągi EIP 6104, EIC 6150 "Śnieżka" oraz pociąg IC 6170/6150 "Słowacki" relacji Szklarska Poręba Górna/Jelenia Góra – Warszawa – Białystok/Ełk i nocny pociąg IC 61191 "Karkonosze" relacji Szklarska Poręba Górna – Białystok przez Warszawę. Ponadto pociąg IC 66100 "Barnim" zapewni bezpośrednie połączenie do Świnoujścia przez Wrocław, Poznań, a pociąg IC 63100 "Chełmoński" kursować będzie w relacji Jelenia Góra – Przemyśl Gł. przez Katowice. Dodatkowo zaplanowano kursowanie pociągów sezonowych m. in. TLK 65170 "Łebsko" Jelenia Góra – Kołobrzeg przez Szczecin oraz pociągu TLK 66110 "Halny" relacji Jelenia Góra – Bydgoszcz.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
TLK
PKP Intercity
Jelenia Góra
Lublin
 • kolejFAN – 19.06.2018

  ŁEBSKO Jelenia Góra-Kołobrzeg? a nie można po prostu zostawić tak jak jest, Wrocław-Łeba? czemu mają służyć te wszystkie co pół/co roczne przetasowania tras pociągów? chaosowi? czy stworzenie w miarę stałej siatki połączeń i nazw do nich to jest coś niemożliwego do osiągnięcia? przykład- Biebrza : jechała z Gdyni przez Ełk do Rzeszowa, od czerwca skrócona do Krakowa Płaszowa nie wiedzieć czemu. Czy naprawdę u nas IC chce wszystko obsłużyć jakimiś wielorelacyjnymi dziwolągami gnerującymi ciągłe opóźnienia? Kraków-Łeba/Hel/Świnoujście/Ustka/Kołobrzeg/Szklarska Poręba > czy taki łamaniec jest docelowym modelem pociągów dalekobieżnych?

 • AdamTyczynski – 19.06.2018

  Przedłużenie TLK "Łebsko" do Jeleniej Góry to bardzo dobry pomysł. Miejmy nadzieję, że frekwencja w nim wzrośnie, bo obecnie różnie z nią bywa. Poza sezonem wakacyjnym właściwie pociąg wozi powietrze, przynajmniej na odcinku Poznań - Wrocław. Wiele razy jechałem i widziałem. Natomiast puszczenie pociągu w relacji morze - góry i góry - morze będzie strzałem w dziesiątkę. Należałoby również przedłużyć większość pendolin jeżdżących obecnie do Wrocławia aż do Jeleniej Góry (niektóre do Szklarskiej Poręby w sezonie), gdyż obecnie mają najgorsze obłożenie w kraju. Dobrym pomysłem jest również pociąg do Świnoujścia i Przemyśla z Jeleniej Góry. Jednak ten pierwszy powinien jechać tradycyjną trasą przez Węgliniec i Zieloną Górę, a drugi przez Wałbrzych, Kłodzko i Nysę. Natomiast "Karkonosze" powinny jeździć dalej na Darcie, ale starą trasą przez Wałbrzych i do Szklarskiej Poręby. Obecna trasa naokoło przez lasy to kompletna porażka.

 • empek – 20.06.2018

  Zgadzam się z poprzednikiem. Na dobrą sprawę należałoby przedłużyć wszystkie pociągi PKP IC kończące bieg we Wrocławiu dalej w głąb Dolnego Śląska (Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Wałbrzych, Kłodzko), a te których nie da się przedłużyć - zlikwidować. Wrocław generuje coraz mniejszą frekwencję (na co z pewnością wpływa oddanie do użytku dróg expresowych i autostrad, np. S8 do Warszawy, S5 do Poznania, A4 do Krakowa itd.) i duża konkurencja ze strony tańszych busów. Natomiast notuje się coraz większą frekwencję z miast Dolnego Śląska z powodu remontu linii kolejowych i co za tym idzie - znacznego podniesienia prędkości (przede wszystkim na linii nr 274). Ponadto należy odtworzyć korytarze na Śląsk po linii podsudeckiej (przez południową Opolszczyznę) oraz z Jeleniej Góry na północ przez Lubuskie i tamtędy skierować część składów, a przez Wrocław zostawić tylko niezbędne minimum.

 • lucyzucker – 20.06.2018

  Napiszcie lepiej o pociągach do Drezna, na które na Dolnym Śląsku idzie olbrzymia kasa na wynajem jednostek od Niemców, a które wożą powietrze. Cytuję artykuł na stronie Radia Wrocław:"Reaktywacja połączenia sukcesem? Koleje Dolnośląskie podsumowały pierwszy kwartał funkcjonowania połączeń transgranicznych Z Wrocławia do Drezna w związku z reaktywacją przejścia granicznego Zgorzelec – Görlitz. Przewoźnik jest zadowolony z osiągniętych wyników, ale liczby nie powalają.Średnio miesięcznie granicę pociągami Kolei Dolnośląskich przekracza ponad 2700 podróżnych. Pasażerowie najczęściej kupują bilety na całą trasę z Wrocławia do Drezna. Co ciekawe, liczba podróżnych przekraczających granicę nie jest jednak taka sama w obu kierunkach. Zdecydowanie więcej osób podróżuje w stronę Görlitz. Każdeg dnia granicę na Nysie Łużyckiej przekracza 18 składów. I choć spółka jest zadowolona z osiąganych wyników, liczba podróżnych w każdym ze składów nie jest wielka. 2700 osób miesięcznie oznacza ok. 90 pasażerów dziennie, co z kolei przekłada się na statystycznie...pięciu podróżnych w każdym z pociągów."http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/52219/Wroclaw-Drezno-z-sukcesem

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....