TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

KIO oddala odwołania Newagu i PESY
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.06.2017 14:52:02 20 komentarzy
KIO oddala odwołania Newagu i PESY

Krajowa Izba Odwoławcza ogłosiła dziś orzeczenia w sprawach odwołań PESY i Newagu w przetargu Kolei Mazowieckich. Obydwa zostały oddalone.

Przypomnijmy, że odwołania zostały złożone w ramach postepowania na dostawę 71 ezt-ów dla mazowieckiego przewoźnika. Newag kwestionował m.in. wskazanie jako kryteriów oceny ofert trwałości kół monoblokowych bez określenia maksymalnej dopuszczalnej wartości tego parametru, niejednoznacznym sformułowaniu definicji awarii i uszkodzenia. Newag kwestionuje też kary umowne. Niejednoznaczne są, według producenta, zapisy dotyczące jazd obserwacyjnych, usług serwisowych, prac dodatkowych, licencji na oprogramowanie i dokumentację.

PESA natomiast kwestionowała zapisy dotyczące kół monoblokowych i wymogu ich trwałości. Nierówne traktowanie wykonawców, zdaniem PESY, to wskazanie dla potrzeb obliczania energii trakcyjnej odcinka Warszawa Wschodnia – Siedlce – Warszawa Wschodnia.

Niejednoznaczne również według producenta były żądania aby pojazd był wyposażony w urządzenia ETCS systemu zarządzania ruchem kolejowym ERTMS poziom 2, baseline, w wersji co najmniej 3.4.0. W uzasadnieniu PESA stwierdziła, że tylko Flirt3 Stadlera posiada koła monoblokowe napędowe o innej średnicy niż toczne. Stąd też PESA uważa, że na tym parametrze Stadler może zyskać więcej punktów niż konkurencja. Podobnie jest z trasą do Siedlec. Na tej trasie na co dzień eksploatowane są Flirty, PESA uważała, że wybór tej trasy nie jest kwestią przypadku. Stadler ma zatem dokładne dane dotyczące zużycia energii na tej trasie i nie musi ponosić kosztów związanych z przeprowadzaniem obliczeń. PESA proponowała odcinek Warszawa – Warka – Radom.

Co do ERTMS poziomu 2, baseline w wersji 3.4.0 PESA twierdziła, że żadna firma w Polsce nie ma na niego certyfikatu, nie jest możliwe zainstalowanie go w pociągach dla Kolei Mazowieckich.

Izba nie przyznała racji ani Newagowi ani też PESIE.

Przypomnijmy, że przetarg obejmuje 71 składów – 61 pięcioczłonowych i 10 dwuczłonowych. Termin składania ofert został przedłużony przez przewoźnika do 31 lipca 2017 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KIO
PESA
Newag
przetarg
 • DumnyzKIO – 30.06.2017

  Brawo, brawo, brawo dla KIO

 • sTADLER – 30.06.2017

  Stadler wyścielił widzę haha :) wyznaczona trasa przez KM widać że jest pod Stadler!

 • eeee – 30.06.2017

  Jakie ma znaczenie trasa? Trasa jest w 100% identyczna dla każdej firmy. Może powiemy że Stadler ma przewagę bo startuje w województwie w którym ma fabryke? Albo że miał swoich kibiców wzdłuż torów? Patologia myślowa

 • okl – 30.06.2017

  Może taka, żeby nie było takich hecy z obliczaniem zużycia energii jak w przypadku ŁKA...

 • D – 30.06.2017

  Gotowość techniczna Flirtów bije konkurencję na głowę.

 • www – 30.06.2017

  Dobrze, ale dlaczego w przetargach nikt nie stawia wymogów w zakresie bezpieczeństwa. Czy to tak oczywiste, że każdy produkt spełnia wymagania w takim samym zakresie? Nie byłbym tego taki pewien.

 • Trop – 30.06.2017

  Każdym branży wie jak działa firma na S.

 • G.kolejarz – 30.06.2017

  Oby te przepychanki trwały jak najkrócej. Należy się dogadać i podjąć produkcję. Tabor jest potrzebny i można nawet ten tort podzielić między producentów tak aby szybko pojawił się na torach i dobrze służył pasażerom.

 • okl – 30.06.2017

  @www - po to masz normy, które trzeba spełnić przy homologacji, aby nie trzeba było snuć takich pustych spekulacji. @G.kolejarz - po to są przetargi, aby zamawiający mógł kupić tabor, który najlepiej spełnia jego wymagania, a nie "zachcianki producentów". Gospodarka planowana skończyła się wraz z PRLem :)

 • P5 – 01.07.2017

  W Krakowie wygra "zachcianka producenta". Podobne cyrki będą w metrze.

 • Elf – 01.07.2017

  I bardzo dobrze że wygra stadler. Robi najlepsze pociągi.

 • Seweryn Knotek – 01.07.2017

  71 Flirtów dla Stadlera to będzie coś. Na razie nic nie mogą wygrać więc o to zamówienie mocno powalczą.

 • Tomek – 01.07.2017

  nie rozumiem "napinki" co poniektórych. Jeżeli jeszcze utrzymują was rodzice to rozumiem wasze fanatyczne wielbienie jednej bądź drugiej firmy. Jeżeli jednak łożycie już ze swoim ciężko zarobionych pieniędzy na ten cyrk zwany państwem, to powinniście się cieszyć, że owszem zapłacicie jako podatnicy więcej za EZT-y wiadomej firmy, ale dostaniecie produkt, który posłuży lata a nie będzie stał w krzakach i robił za "ścianę" dla graficiarzy. Finalnie, w dłuższej perspektywie czasowej wyjdzie was to o wiele taniej niż kupno badziewia.

 • advisor – 01.07.2017

  @TomekDokładnie - paradoksalnie nie stać nas na tanie rzeczy. Taki pojazd będzie w eksploatacji kilkadziesiąt lat i musi dać radę!

 • jatal – 01.07.2017

  @ eeeeW sytuacji kiedy o wygranej mogą decydować ułamki punktów to trasa jednak ma jakieś znaczenie. Każda ma bowiem inną lokalizację stacji, odstępy między nimi i dopuszczalne prędkości w innych miejscach i na innych długościach, a każdy napęd trochę inaczej pracuje w każdym zakresie swojej pracy. Stąd trasa obliczeniowa żeby miała większy sens powinna być trasą na której planowana jest eksploatacja (jej większość) zamawianego taboru. O ile się nie mylę o zmianę na taką trasę wnioskowała w odwołaniu Pesa. @ TomekZ drugiej strony pamiętać należy że PZP nie powstało żeby kupować najlepsze ale żeby nie przepłacać za najlepsze, czyli żeby "w miarę dobre było za w miarę tanio".

 • sdx – 01.07.2017

  I tak to przetarg dla Pesy. Zobaczycie.

 • gutek – 02.07.2017

  KM na ca dzień jeżdzą Elfami, Flirtami i Impulsami i wiedzą już co dobre.Nie dziwi więc że nie chcą dziadostwa choć przetarg może do tego zmusić

 • Stefan – 02.07.2017

  Dziadostwa czyli impulsów. Dlatego chcą flirty

 • Tomek – 02.07.2017

  @jatal,co się tyczy PZP - życie pokazało wielokrotnie, że teoria nie idzie w parze z praktyką, szczególnie w odniesieniu do zakupu taboru szynowego, w naszym pięknym kraju. Pozdrawiam.

 • wizard – 03.07.2017

  @jatal co do twojej opinii odnośnie wyznaczonej trasy to się zgadzam, rywalizacja może być zacięta i wówczas każda drobna część punktu może się liczyć, dlatego trasa powinna być jak najbardziej neutralna.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....