TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kolej w Małopolsce bije rekordy popularności
UMWM InfoRail.pl - Opublikowano: 26.07.2018 08:00:39
Kolej w Małopolsce bije rekordy popularności

Małopolanie pokochali podróż pociągami i są im wierni pomimo remontów trwających na torach.

Wynik z Małopolski okazał się znaczącą cegiełką do znakomitego rezultatu osiągniętego przez wszystkich przewoźników w naszym kraju. Z ich oferty w ubiegłym roku skorzystało bowiem 303,6 mln pasażerów, czyli o 3,8% więcej niż rok wcześniej. Takie wyniki przedstawił Urząd Transportu Kolejowego.

Ponad 303 mln pasażerów i wzrost o 3,8% - z tymi wynikami Polska na tle pozostałych państw Europy wypada znakomicie. To drugi wynik, lepiej wypadła tylko Finlandia, ze wzrostem liczby pasażerów na poziomie 4,4%. W ten znakomity rezultat swój wkład mieli też pasażerowie Kolei Małopolskich.

Koleje Małopolskie wyznaczają nową jakość. Udowodniliśmy, że podróż pociągami może być przyjemnością. Przekonaliśmy mieszkańców naszego regionu oraz gości, że koleje to znakomita alternatywa dla samochodów. Pasażerowie doceniają nasze starania: nowe pociągi, zintegrowany bilet, kolejne połączenia w nowe miejsca. I mimo, że remonty na torach prowadzone przez zarządcę infrastruktury skutecznie utrudniają nam pracę, to Małopolanie pozostali wierni pociągom. W pierwszym kwartale tego roku przewieźliśmy 2 mln pasażerów. Niemal tyle samo, co rok temu – podkreśla marszałek Jacek Krupa. A jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkich trzech przewoźników kursujących po Małopolsce – Koleje Małopolskie, Koleje Śląskie i Przewozy Regionalne – to okaże się, że w ubiegłym roku pociągi przewiozły ponad 12 mln osób – dodaje.

Jak zauważa marszałek Krupa, Koleje Małopolskie z miesiąca na miesiąc zyskują kolejnych sympatyków. W ubiegłym roku z usług samorządowego przewoźnika skorzystało ponad 6,3 mln osób. To aż o 40% więcej w porównaniu do 2016 roku!

W ubiegłym roku największą popularnością podróżnych cieszyły się połączenia na trasach Wieliczka – Kraków Główny – Lotnisko Balice oraz Kraków – Tarnów. Statystykę przewozową Kolei Małopolskich znacznie podniosło uruchomienie połączeń Kraków – Nowy Sącz – Krynica oraz powrót Kolei Małopolskich na trasę do Miechowa i Sędziszowa. Pasażerowie – głównie studenci – pokochali także weekendowe pociągi relacji Kraków – Gorlice – Jasło. Frekwencja na tej trasie znacznie przekroczyła wstępne założenia wojewódzkiego przewoźnika. Przysłowiowym strzałem w dziesiątkę okazało się też uruchomienie Podhalańskiej Kolei Regionalnej, czyli wspólnej inicjatywy Województwa Małopolskiego i lokalnych samorządów, a obsługiwanej przez Przewozy Regionalne, która bije rekordy popularności przewożąc tygodniowo na trasie Nowy Targ – Zakopane niemal 7 tys. osób.

Znakomite wyniki odnotowane przez polskich przewoźników kolejowych już drugi raz z rzędu uplasowały nasz kraj na drugim miejscu pod względem największego wzrostu liczby pasażerów. Wzrosty – poza bezkonkurencyjną Finlandią – zanotowały też m.in. Hiszpania, Niemcy, Szwajcaria. Na drugim końcu skali, notując największe spadki w liczbie pasażerów, uplasowały się: Macedonia (-24,5%), Chorwacja (-5%), Słowenia (-4,2%).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Koleje Małopolskie
Przewozy Regionalne

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....