TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Koleje Śląskie o integracji biletowej
- Opublikowano: 07.11.2018 12:52:42
Koleje Śląskie o integracji biletowej

Z początkiem listopada oferta śląskiego przewoźnika kolejowego wzbogaciła się o dwie nowe propozycje – Bilet Katowicki i Bilet USB R-W dedykowany połączeniom pomiędzy Rybnikiem a Wodzisławiem.

W obu przypadkach podróżni mogą korzystać nie tylko z pociągów, ale również komunikacji drogowej.

Pierwsza z propozycji – czyli Bilet Katowicki – uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami, tramwajami i autobusami w obrębie Katowic. W przypadku Kolei Śląskich oznacza to zatem, że bilet obejmuje swoim zasięgiem osiem stacji kolejowych: Katowice Szopienice Południowe, Katowice Zawodzie, Katowice, Katowice Załęże, Katowice Brynów, Katowice Piotrowice, Katowice Podlesie oraz Katowice Ligota. Jest to bilet miesięczny, a jego cena wynosi 119 zł. Dzięki temu mieszkańcy Katowic otrzymali możliwość podróżny dowolnym środkiem transportu na terenie całego miasta w konkurencyjnej cenie.

Na obecną chwilę bilet jest do kupienia w kasach Kolei Śląskich i u obsługi w pociągu, w kolejnej fazie bilet będzie wdrażany do systemu SkyCash oraz wprowadzany do sprzedaży w tzw. Punktach na Mieście. W pierwszym dniu obowiązywania tej oferty sprzedało się już ponad 25 biletów.

Druga oferta jest natomiast skierowana do mieszkańców okolic Rybnika i Wodzisławia Śląskiego. Bilet USB R-W – czyli Uniwersalny Subregionalny Bilet Rybnik-Wodzisław – posiada kilka różnych wariantów dopasowanych do potrzeb poszczególnych podróżnych. W najmniej rozbudowanej opcji (strefa R – W) są to przejazdy pociągami Kolei Śląskich w relacji Rybnik-Wodzisław Śląski, natomiast strefa o najszerszym zasięgu (R++ W+) oprócz przejazdów pociągami Kolei Śląskich w relacji Rybnik – Wodzisław Śląski obejmuje również stacje Rybnik Paruszowiec, Leszczyny, Czerwionka Dębieńsko, Rybnik, Rybnik Piaski, Rybnik Gotartowice, Szczejkowice, Żory, Rybnik Niedobczyce, Rybnik Niewiadom, Rydułtowy, Łuków Śląski, Sumina Wieś, Sumina, a także przejazdy komunikacją miejską organizowaną przez ZTZ w Rybniku w granicach i poza granicami Rybnika oraz komunikacją miejską w Wodzisławiu Śląskim.

– Współpraca kolei i komunikacji miejskiej wydaje się najlepszym kierunkiem rozwoju transportu publicznego. W dzisiejszych czasach podróżni chcą na tyle funkcjonalnych rozwiązań, by nie zastanawiać się, jaki bilet w danym momencie jest im potrzebny – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich Sp. z o.o. – Bilet USB R-W zapewnia właśnie takie rozwiązanie w stylu "wszystko w jednym", a mnogość wariantów dodatkowo daje możliwość dopasowania biletu do indywidualnych potrzeb – tłumaczy.

Szybka Kolej Miejska między Rybnikiem a Wodzisławiem Śląskim to jednocześnie przykład dobrej współpracy z samorządami. Dla przypomnienia – w czerwcu br. dzięki wsparciu obu miast liczba połączeń między Rybnikiem a Wodzisławiem wzrosła w dni robocze o 29 pociągów, a w dni wolne od pracy – o 18.

- Bardzo cieszy nas, gdy miasta angażują się w rozwój komunikacji publicznej, stawiając przy tym na kolej. Na obecną chwilę transport szynowy wydaje się bowiem najszybszą i najbardziej ekologiczną formą podróżowania pomiędzy centrami miast – podkreśla Wojciech Dinges. Przy współpracy z lokalnymi samorządami Koleje Śląskie uruchamiały w tym roku również weekendowe wahadło pomiędzy Wisłą a Ustroniem działające w okresie wakacji.

Warto również dodać, że listopad w Kolejach Śląskich to nie tylko nowe oferty, ale również rozszerzenie współpracy z KZK GOP. Od 31 października papierowe bilety dobowe KZK GOP uprawniają bowiem do jednego przejazdu w pociągach Kolei Śląskich pomiędzy przystankami na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
bilet

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....