TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Koleje Śląskie spodziewają się dalszych utrudnień wskutek wiatru
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 12.12.2017 08:33:28
Koleje Śląskie spodziewają się dalszych utrudnień wskutek wiatru

Na dwóch odcinkach linii kolejowych w woj. śląskim w poniedziałek od rana nie jeździły pociągi Kolei Śląskich – ze względu na poprzewracane przez silny wiatr drzewa lub gałęzie. Po południu przewoźnik spodziewał się dalszych utrudnień, także następnego dnia.

Wobec nieprzejezdnych torów przewoźnik wysyłał w poniedziałek od rana zastępcze autobusy na odcinki Żywiec - Zwardoń na Żywiecczyźnie i Goleszów - Wisła Głębce na Śląsku Cieszyńskim oraz za wybrane połączenia na odcinku od Tychów Lodowiska do Tychów.

W poniedziałek po południu Magdalena Iwańska z biura prasowego Kolei Śląskich poinformowała PAP, że o ile pociągi między Tychami i Tychami Lodowiskiem mogły już w ciągu dnia jeździć normalnie, do końca dnia zastępcze autobusy będą jeździły między Żywcem i Zwardoniem oraz Goleszowem i Wisłą Głębcami.

"Ze względu na to, że prognozy pogody przewidują silne wiatry również we wtorek, 12 grudnia, możliwe jest rozszerzenie zakresu obowiązywania zastępczej komunikacji autobusowej na tych odcinkach. Utrudnienia spowodowane przez wiatr mogą występować także na innych liniach, szczególnie w godzinach porannych" - zaznaczyła Iwańska.

"W związku z tym prosimy pasażerów, aby śledzili komunikaty zamieszczane na naszej stronie internetowej poświęconej utrudnieniom" – dodała przedstawicielka przewoźnika, przypominając adres strony: www.kolejeslaskie.com/category/informacje/.

W związku m.in. z tymi utrudnieniami, a także potrzebą zapewnienia pasażerom przesiadek na zastępczą komunikację autobusową, w poniedziałek część pociągów przewoźnika w południowej części województwa odnotowywała przeciętnie kilkunastominutowe opóźnienia.

Zastępcza komunikacja uruchamiana tego dnia na odcinku Goleszów - Wisła Głębce stała się faktycznie wydłużeniem jej codziennej relacji: Ustroń Polana – Wisła Głębce, związanej z trwającymi tam pracami zarządcy kolejowej infrastruktury, spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jednocześnie od poniedziałku do piątku, również wobec utrudnień związanych z pracami PLK między Tychami i Katowicami Ligotą, Koleje Śląskie umożliwiły swoim pasażerom, posiadającym ważne bilety, przejazdy z Tychów do Katowic dwoma porannymi pociągami InterCity, a także dwoma innymi, popołudniowymi kursami InterCity - w odwrotnym kierunku.

Według wcześniejszych informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w związku ze skutkami wiatru halnego, który dał się poważnie we znaki mieszkańcom południowej części regionu, nocą z niedzieli na poniedziałek strażacy interweniowali ponad 210 razy. Wiatr, którego prędkość w porywach przekraczała 130 km/h uszkodził kilka dachów domów i połamał wiele drzew. Nikt nie został poszkodowany.

Silny wiatr prognozowano w woj. śląskim także na poniedziałek i w nocy z poniedziałku na wtorek. Zdaniem synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, jego prędkość może w porywach sięgnąć 115 km/h.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
PKP PLK
śląskie
utrudnienia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....