TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Koleje Wielkopolskie: Komunikacja zastępcza bez większych problemów
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.06.2017 08:54:20
Koleje Wielkopolskie: Komunikacja zastępcza bez większych problemów (foto: KW)

Bez poważniejszych problemów odbywa się wprowadzona w poniedziałek komunikacja zastępcza między miejscowościami na trasie Września-Konin - twierdzą Koleje Wielkopolskie. Od poniedziałku trwa przebudowa linii kolejowej Poznań - Warszawa.

Pierwszy etap prac modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe, który wymagał wyłączenia ruchu kolejowego między Wrześnią a Koninem, potrwa do lipca 2018 roku.

Komunikację autobusową wprowadzono w miejsce połączeń kolejowych zarówno pomiędzy miejscowościami na trasie Września-Konin, jak i bezpośrednio między Koninem a Poznaniem. Pociągi dalekobieżne od niedzieli jeżdżą objazdami.

Jak powiedział w poniedziałek PAP dyrektor w spółce Koleje Wielkopolskie Marek Pawicki, w pierwszych godzinach funkcjonowania komunikacji zastępczej, w tym także w trakcie popołudniowego szczytu komunikacyjnego, nie stwierdzono żadnych poważniejszych problemów.

"Poza jednym zepsutym autobusem i jedną sytuacją, gdzie kurs nie został uruchomiony, nie odnotowaliśmy poważniejszych kłopotów. Nie mieliśmy też istotniejszych opóźnień jeśli chodzi o poszczególne połączenia" - powiedział.

"Po pierwszym dniu widzimy, że kierowcy muszą jeszcze może trochę lepiej oswoić się z trasą. Jeśli chodzi o odprawę podróżnych, to prosiliśmy Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK o lepsze oznakowanie drogi dojścia do dworca tymczasowego w Koninie" - dodał Pawicki.

W ciągu doby z dotychczasowego połączenia kolejowego na tej trasie korzystało ponad 5 tys. osób i dla takiej liczby trzeba było zorganizować komunikację zastępczą.

Przejazd komunikacją zastępczą wiąże się ze znacznie dłuższą podróżą. Do tej pory pociąg z Poznania do Konina jechał ok. 90 minut. Autobus bezpośredni, jadący autostradą, pokonuje tę trasę w ok. 100 minut, zaś przejazd pociągiem do Wrześni i dalej autobusem zabiera w sumie ponad 160 minut.

Sam czas podróży autobusowej między Koninem a Wrześnią wynosi ok 90-100 minut; pociąg pokonuje tę trasę w nieco ponad 40 minut.

W tygodniu roboczym między Wrześnią a Koninem codziennie będzie kursowało ponad 80 autobusów. W soboty będzie ich ponad 70, zaś w niedziele i święta - ponad 60.

W związku z modernizacją od niedzieli składy dalekobieżne kursujące między Warszawą a Poznaniem jeżdżą przez Gniezno i Inowrocław.

W ramach modernizacji trasy Poznań - Warszawa, do lipca 2018 r. zamknięty będzie 60-km odcinek Podstolice - Konin. Od lipca 2018 r. do czerwca 2019 r. najcięższe prace modernizacyjne będą prowadzone na zamkniętym dla ruchu odcinku Konin - Barłogi o długości ok. 40 km. Na pozostałych odcinkach prace będą prowadzone przy zamknięciach jednotorowych. Według PKP PLK, równoczesne prace na dwóch torach pozwolą skrócić czas robót budowlanych z 51 do 24 miesięcy.

Modernizacja obejmie w sumie 366 km torów, z czego 260 km torów zostanie całkowicie zmodernizowanych. Przebudowanych zostanie 660 km sieci trakcyjnej, 17 przejazdów kolejowo-drogowych i ponad 130 obiektów inżynieryjnych.

Projekt "Modernizacja linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa - Poznań - pozostałe roboty, odcinek Sochaczew - Swarzędz" ma kosztować ok. 2,6 mld zł. Dofinansowanie unijne przekracza 1,95 mld zł. E-20 to linia kolejowa o znaczeniu międzynarodowym i jeden z najważniejszych szlaków w województwie wielkopolskim.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Wielkopolskie
ZKA
Konin
Września
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....