TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Koleje Wielkopolskie: Komunikacja zastępcza bez większych problemów
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.06.2017 08:54:20
Koleje Wielkopolskie: Komunikacja zastępcza bez większych problemów (foto: KW)

Bez poważniejszych problemów odbywa się wprowadzona w poniedziałek komunikacja zastępcza między miejscowościami na trasie Września-Konin - twierdzą Koleje Wielkopolskie. Od poniedziałku trwa przebudowa linii kolejowej Poznań - Warszawa.

Pierwszy etap prac modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe, który wymagał wyłączenia ruchu kolejowego między Wrześnią a Koninem, potrwa do lipca 2018 roku.

Komunikację autobusową wprowadzono w miejsce połączeń kolejowych zarówno pomiędzy miejscowościami na trasie Września-Konin, jak i bezpośrednio między Koninem a Poznaniem. Pociągi dalekobieżne od niedzieli jeżdżą objazdami.

Jak powiedział w poniedziałek PAP dyrektor w spółce Koleje Wielkopolskie Marek Pawicki, w pierwszych godzinach funkcjonowania komunikacji zastępczej, w tym także w trakcie popołudniowego szczytu komunikacyjnego, nie stwierdzono żadnych poważniejszych problemów.

"Poza jednym zepsutym autobusem i jedną sytuacją, gdzie kurs nie został uruchomiony, nie odnotowaliśmy poważniejszych kłopotów. Nie mieliśmy też istotniejszych opóźnień jeśli chodzi o poszczególne połączenia" - powiedział.

"Po pierwszym dniu widzimy, że kierowcy muszą jeszcze może trochę lepiej oswoić się z trasą. Jeśli chodzi o odprawę podróżnych, to prosiliśmy Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK o lepsze oznakowanie drogi dojścia do dworca tymczasowego w Koninie" - dodał Pawicki.

W ciągu doby z dotychczasowego połączenia kolejowego na tej trasie korzystało ponad 5 tys. osób i dla takiej liczby trzeba było zorganizować komunikację zastępczą.

Przejazd komunikacją zastępczą wiąże się ze znacznie dłuższą podróżą. Do tej pory pociąg z Poznania do Konina jechał ok. 90 minut. Autobus bezpośredni, jadący autostradą, pokonuje tę trasę w ok. 100 minut, zaś przejazd pociągiem do Wrześni i dalej autobusem zabiera w sumie ponad 160 minut.

Sam czas podróży autobusowej między Koninem a Wrześnią wynosi ok 90-100 minut; pociąg pokonuje tę trasę w nieco ponad 40 minut.

W tygodniu roboczym między Wrześnią a Koninem codziennie będzie kursowało ponad 80 autobusów. W soboty będzie ich ponad 70, zaś w niedziele i święta - ponad 60.

W związku z modernizacją od niedzieli składy dalekobieżne kursujące między Warszawą a Poznaniem jeżdżą przez Gniezno i Inowrocław.

W ramach modernizacji trasy Poznań - Warszawa, do lipca 2018 r. zamknięty będzie 60-km odcinek Podstolice - Konin. Od lipca 2018 r. do czerwca 2019 r. najcięższe prace modernizacyjne będą prowadzone na zamkniętym dla ruchu odcinku Konin - Barłogi o długości ok. 40 km. Na pozostałych odcinkach prace będą prowadzone przy zamknięciach jednotorowych. Według PKP PLK, równoczesne prace na dwóch torach pozwolą skrócić czas robót budowlanych z 51 do 24 miesięcy.

Modernizacja obejmie w sumie 366 km torów, z czego 260 km torów zostanie całkowicie zmodernizowanych. Przebudowanych zostanie 660 km sieci trakcyjnej, 17 przejazdów kolejowo-drogowych i ponad 130 obiektów inżynieryjnych.

Projekt "Modernizacja linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa - Poznań - pozostałe roboty, odcinek Sochaczew - Swarzędz" ma kosztować ok. 2,6 mld zł. Dofinansowanie unijne przekracza 1,95 mld zł. E-20 to linia kolejowa o znaczeniu międzynarodowym i jeden z najważniejszych szlaków w województwie wielkopolskim.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Wielkopolskie
ZKA
Konin
Września

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....