TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kolejne Swingi ruszają na włoskie szlaki
INFORAIL - Opublikowano: 14.07.2015 09:08:04 2 komentarze
Kolejne Swingi ruszają na włoskie szlaki

13 lipca Trenitalia wprowadziła do liniowej eksploatacji nowe pociągi spalinowe PESA ATR 220 Swing na liniach regionalnych w centrum regionu Toskanii. Tego dnia nie obyło się też bez oficjalnej prezentacji jednego z nowych pociągów. Było też uroczyste przecięcie wstęgi, z udziałem miejscowego komisarza ds. transportu i infrastruktury Vincenzo Ceccarelliniego, burmistrza Sieny Bruno Valentiniego i dyrektora zarządzający Trenitalia Vincenzo Soprano.

Przypomnijmy, że jednostki te, mogące kursować z prędkością do 130 km/k będą obsługiwać tu linie z Florencji do Empoli, Grosseto i Chiusi. Zastąpią starsze pociągi Fiat ALN 663/668, zbudowane w latach 1983 - 1993. Każdy zestaw o długości 55 m, składa się z trzech członów i będzie mógł pomieścić do 161 pasażerów. Ma także dwa miejsca dla wózków inwalidzkich. Swing jest jednoprzestrzenny, klimatyzowany, posiada napęd spalinowy w układzie ?S-D-S?(S - człon silnikowy, D ?człon doczepny) i może poruszać się w trakcji wielokrotnej do trzech pojazdów. Nie mogło zabraknąć klimatyzacji czy gniazdek elektrycznych, ale także informacji pasażerskiej z wyświetlaczami LED oraz monitoringu.

PESA dostarczy 13 składów ATR 220, do obsługi linii niezelektryfikowanych w Toskanii. Wartość umowy to 139,6mln € . Zakup jedenastu pociągów były sfinansowany przez rząd regionalny, a pozostałe dwa są własnością Trenitalia. Na tę chwilę bydgoski producent przekazał już osiem Swingów. Kolejne mają pojawić się w sierpniu.

Przypomnijmy, że to nie koniec taborowych nowości w tym regionie Włoch. W marcu do eksploatacji zostały wprowadzone pociągi Jazz, przeznaczone do obsługi linii zelektryfikowanych. W latach 2012-2015 zostało zaś dostarczonych także 150 wagonów piętrowych Vivalto.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Włochy
ATR 220
Trenitalia
  • grubas z Bydgoszczy – 14.07.2015

    Pesa narodowym producentem taboru we Włoszech. Jestem za budowanie polskie potęgi we Włoszech. Newag. ..może zbierać kamienie na polu hahahaha

  • lwowiak – 15.07.2015

    Super sobie Atribo radzą we Włoszech, oby tak dalej. Jestem ciekawy czy Włosi nadając im nazwę "Swing" byli świadomi, że Pesa robi też trochę inne Swingi.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....