TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kolejne zmiany na stacji PKP Rzeszów Główny
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 11.03.2020 09:45:00
Kolejne zmiany na stacji PKP Rzeszów Główny (foto: PKP PLK)

Od środy (11 marca) na remontowanej stacji PKP Rzeszów Główny podróżni będą musieli korzystać z tymczasowego przejścia zamiast kładki nad torami – poinformowała PAP Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK.

Dodała, że nowa organizacja na stacji jest związana z kolejnym etapem prac - od środy bowiem demontowane będą konstrukcje kładki nad torami. "Prace nie zakłócą podróżnym dostępu do pociągów. Najważniejsze roboty zaplanowano w godzinach nocnych, podczas przerwy w ruchu pociągów" – podkreśliła Szalacha.

Przed pracami przy kładce wykonano oznakowanie dla nowej organizacji ruchu. Przygotowane jest dodatkowe, tymczasowe przejście.

Szalacha zaznaczyła, że zakończenie prac na stacji Rzeszów Główny planowane jest w drugiej połowie roku. "Wówczas podróżni będą korzystać z nowego przejścia podziemnego i trzech nowych peronów z windami i schodami ruchomymi" - powiedziała.

W ramach dotychczasowych prac na stacji Rzeszów Główny oddane zostały już dwa z trzech peronów. Nowe perony są większe, wyższe i umożliwiają łatwiejsze wsiadania do pociągów. Są na nich przygotowane poczekalnie i czytelne tablice informacyjne. Perony są w pełni zadaszone. Osobom niewidomym i niedowidzącym łatwiej jest się po nich poruszać, dzięki liniom naprowadzającym i nawierzchni o zróżnicowanej strukturze.

Trwają również prace przy budowie przejścia podziemnego, które będzie wyższe i szersze od dotychczasowego, powstaną schody ruchome i windy. Przejściem podziemnym już można przejść do peronu 2, a docelowo połączy ono centrum Rzeszowa z ul. Kochanowskiego.

Równolegle z przebudową stacji Rzeszów Główny, prowadzone są prace związane z remontem wiaduktu nad ul. Batorego. Te prace PKP PLK koordynuje z władzami Rzeszowa, bo to miasto będzie odpowiadać za przebudowę drogi. Wiadukt będzie poszerzony, dzięki czemu ruch będzie się odbywał w obu kierunkach jednocześnie; powstanie też chodnik i ścieżki rowerowe. Ta inwestycja poprawi komunikację w Rzeszowie.

Jak zaznaczyła Szalacha, wiadukt w połowie jest już przygotowany i przejeżdżają po nim pociągi. "W lutym rozpoczął się kolejny etap prac" - dodała.

Przebudowa stacji Rzeszów Główny to część większej inwestycji. Do tej pory w jej ramach oddany został do użytku też nowy przystanek Rzeszów Zachodni.

Zakończenie prac o wartości 205 mln zł planowane jest na kwiecień 2021 r.

Wykonawcą prac jest konsorcjum czterech firm: Track Tec Construction, Inżynieria Rzeszów, Intop Warszawa i Infrakol.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Rzeszów
remont
peron
PKP PLK

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....