TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kolejne zmodernizowane ezt-y w zachodniopomorskim
INFORAIL - Opublikowano: 01.09.2015 10:53:53 3 komentarze
fot. UMWZ

Od nowego roku szkolnego na linii Szczecin-Gryfino pasażerowie będą korzystać ze zmodernizowanych przez ZNTK Mińsk Mazowiecki składów EN57AL. Pierwszy z nich wyruszył w trasę w poniedziałek 31 sierpnia.

Od 1 września 2015 r. osoby podróżujące tą linią będą korzystały już z trzech gruntownie zmodernizowanych pojazdów, wyposażonych w klimatyzowane przedziały pasażerskie, wi-fi, nowoczesne, wygodne fotele czy zamknięte obiegi wodno-kanalizacyjne. Pojazdy są również przyjazne dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

To pierwszy krok do pełnej modernizacji taboru obsługującego linię 273. Od jutra 30% połączeń będzie się odbywało za pomocą odnowionych pociągów. Województwo systematycznie realizuje plan modernizacji taboru kolejowego ? dziś to już 70% całego taboru. Trzy ezt-y, które wyjadą na tory trasy Szczecin-Gryfino są kolejnym etapem tego działania. Do końca roku odbierać będziemy kolejne maszyny i wkrótce na trasie pojawi się więcej nowoczesnych i wygodnych pojazdów ? mówił marszałek Olgierd Geblewicz na Dworcu Głównym w Szczecinie.

Przyjechałem tu "starym" pociągiem, wrócę zmodernizowanym. To dla nas wielka radość. Z pewnością ucieszy młodzież szkolną i osoby pracujące, które podróżują między Szczecinem i Gryfinem ? dodał burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn.

Najważniejsi są pasażerowi, to inwestycja dla nich ? mówił Zygmunt Dziewguć, przewodniczący Komisji Gospodarki, Infrastruktury i Ochrony Środowiska Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Oddawane teraz do eksploatacji pociągi to trzy pierwsze z dziesięciu ezt-ów, które województwo zakupiło w 2014 r. od Przewozów Regionalnych. Używane pojazdy poddawane są gruntownej modernizacji, która potrwa do 2016 roku. Po remoncie składy wracają do przewoźnika, który jest operatorem linii w regionie. Zmodernizowane pojazdy zasilą park taborowy obsługujący linie:

- Szczecin ? Gryfino ? Chojna ? Kostrzyn,

- Szczecin ? Wysoka Kamieńska ? Kamień Pomorski,

- Szczecin ? Świnoujście,

- Szczecin ? Stargard Szczeciński ? Choszczno ? Krzyż

Na początek na linii do Gryfina, zmodernizowany tabor będzie obsługiwał 7 par połączeń.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ezt
EN57
modernizacja
zachodniopomorskie
ZNTK Mińsk Mazowiecki
 • ezet – 01.09.2015

  A może ktoś wie jak będą wyglądać zmodernizowane 21 EZetów dla PR z umowy ZNTK i Pesy? Mają niby od tego miesiąca wyjeżdzać na tory. Gdyby wyglądały tak jak te to było by super ;)

 • zuza – 01.09.2015

  Ładny. Taki acatusowy.

 • cip. – 02.09.2015

  Ładnie, ale te ohydne białe, zimne wnętrze przeraża. Po kilku miesiącach brud no i zero przytulności znanych choćby z "drewnianych" wnętrz klasycznych kibelków.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....