TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kolejny kontrakt Siemensa na dostawę Vectronów
INFORAIL - Opublikowano: 04.12.2012 09:25:34
Kolejny kontrakt Siemensa na dostawę Vectronów

Operator kolejowy DB Schenker Rail Polska S.A. zamówił w Siemensie 23 lokomotywy elektryczne Vectron DC. Dostawa maszyn rozpocznie się niezwłocznie, a zakończenie realizacji kontraktu planowane jest w 2015 roku. Zawarta umowa umożliwia klientowi rozszerzenie zamówienia o kolejne 13 sztuk. To drugie tak duże zamówienie na lokomotywy Siemensa nowej generacji. DB Schenker Rail Polska S.A. chce wykorzystać pojazdy do transportu towarów po polskich torach.


Nowoczesne jednostki są głównym filarem naszej koncepcji budowy pan-europejskiej sieci kolejowej, w której transporty międzynarodowe są realizowane w znacznej mierze przy użyciu lokomotyw elektrycznych. Ponadto, nowy tabor wpłynie na zmniejszenie poziomu emitowanego dwutlenku węgla, a tym samym zbliży nas do realizacji założenia, którym jest zdobycie pozycji Eko-pioniera –mówi Hans-Georg Werner, Szef Regionu Wschód, DB Schenker Rail.

Nowa lokomotywa Vectron DC Siemensa przeznaczona jest do obsługi ruchu pasażerskiego i towarowego. Pojazd odpowiada potrzebom europejskich operatorów kolejowych, którzy elastycznie chcą wykorzystywać tabor. Lokomotywy Vectron DC w wersji dla DB Schenker Rail Polska przygotowane są do pracy z siecią trakcyjną zasilaną prądem stałym i wyposażone w odpowiednie systemy zabezpieczenia ruchu kolejowego stosowane na polskiej sieci kolejowej. Jak informowaliśmy na łamach InfoRail we wrześniu br., po rocznych testach i jazdach próbnych, lokomotywa Vectron DC otrzymała bezterminowe świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego w Polsce.

Lokomotywy Siemensa produkowane są w fabryce w Monachium, gdzie stosowane są najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Do spawania elementów nadwozia, wykonanych ze stali nierdzewnej, wykorzystywana jest innowacyjna technologia hybrydowego spawania laserowego. Dostawa części zamiennych będzie realizowana zgodnie z potrzebami klienta w ciągu 24 godzin z magazynu centralnego Siemensa. Wszystkie zamówienia będą wykonywane za pośrednictwem serwisu sklepu internetowego „Siemens RailMall \'.

Poprzez zakup 23 nowych lokomotyw będziemy posiadać nowoczesną i wydajną flotę pojazdów elektrycznych, dzięki czemu nasza pozycja na polskim rynku kolejowym będzie znacznie silniejsza. Ich wykorzystanie przełoży się z pewnością na jeszcze wyższą jakość świadczonych przez nas usług, a także sprawi, że będziemy jeszcze bliżej osiągnięcia naszego celu jakim jest zdobycie statusu firmy Premium –mówi Christian Schreyer, Prezes Zarządu DB Schenker Rail Polska.

Koncepcja rodziny lokomotyw Vectron obejmuje jedno i wielosystemowe uniwersalne pojazdy przeznaczone do obsługi paneuropejskiego ruch kolejowego na liniach zelektryfikowanych w systemie napięcia przemiennego lub stałego. Lokomotywy mogą być z powodzeniem stosowane w transgranicznym ruchu pasażerskim jak i towarowym. Zastosowane warianty urządzeń pozwalają na pracę w czterech różnych systemach zasilania trakcyjnego i różnych klasach mocy. Pojazdy produkowane są zgodnie z wymogami dotyczącymi ochrony środowiska, mogą być łatwo rozbudowane dostosowane do potrzeb klienta i specyficznych wymogów danego kraju. Wszystkie elementy przedziału maszynowego lokomotywy zostały rozmieszczone w taki sposób, by optymalnie wykorzystać jego przestrzeń. Dzięki temu znalazło się miejsce na zainstalowanie w lokomotywie modułu manewrowego (silnik diesla z generatorem), który umożliwia przejazd lokomotywy na krótkich odcinkach bez zasilania z sieci trakcyjnej np. w celu wykonania manewrów lub w strefie przygranicznej.

 

Lokomotywa Vectron była już dzierżawiona przez DB Schenker Rail Polska, dlatego jej parametry są już znane przewoźnikowi. Próbna eksploatacja pojazdu przyczyniła się nie tylko do uzyskania bezterminowego świadectwa dopuszczenia maszyny, o czym wspominaliśmy wcześniej, ale pozwoliła też firmie przekonać się w praktyce o doskonałych właściwościach jednej z najnowocześniejszych lokomotyw w Europie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Siemens
Vectron
DB
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....