TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kolejowa majówka w łódzkim
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 28.04.2017 15:43:35
Kolejowa majówka w łódzkim

W Spale - miejscowości, która w ostatnim plebiscycie na najlepszy kurort i letnisko przeprowadzonym przez Polską Organizację Turystyczną zdobyła pierwsze miejsce w Łódzkiem - rozpocznie się w niedzielę pierwszy tegoroczny jarmark antyków i rękodzieła artystycznego.

"Do Spały można w ciągu godziny dojechać z Łodzi czy Warszawy i fantastycznie spędzić weekend. Na turystów czekają nie tylko atrakcje związane z jarmarkiem. Amatorzy czynnego wypoczynku mogą wybrać się na spływ Pilicą - czeka na nich ponad tysiąc kajaków" - podkreślił wójt gminy Inowłódz Bogdan Kącki.

Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Artystycznego kilka lat temu został uznany za Najlepszy Produkt Turystyczny Roku. Obok antyków, staroci i prac twórców ludowych można na nim nabyć regionalne specjały - miód, sery, wypieki. Impreza odbywa się w malowniczym centrum Spały nad stawem.

Trzy spalskie specjalności to sport - działa tam Centralny Ośrodek Sportu, w którym o formę dbają polscy olimpijczycy, historia - było to ulubione letnisko ostatniego cara Rosji Aleksandra III i polskich elit okresu międzywojnia m.in. prezydenta Ignacego Mościckiego oraz przyroda, czyli fragment dawnej puszczy nad Pilicą, w którym Spała jest położona.

"Na co dzień żyje w Spale 400 mieszkańców, natomiast baza miejsc noclegowych sięga 1,5 tys. W plebiscycie na najlepszy kurort i letnisko przeprowadzonym przez Polską Organizację Turystyczną miejscowość zajęła ostatnio pierwsze miejsce w województwie i szóste w kraju - pokonując nawet tak słynne miejscowości jak Sopot czy Busko Zdrój" - zaznaczył wicedyrektor spalskiego oddziału Regionalnej Organizacji Turystycznej Robert Papis.

Spływy kajakowe Pilicą ze Spały do Inowłodza poleca także znawca najpiękniejszych zakątków w regionie łódzkim - dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Woj. Łódzkiego Hieronim Andrzejewski.

"Niezapomnianych wrażeń może dostarczyć również spływ kajakowy górną Wartą od Działoszyna do Kamionu, czyli przez obszar Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Rzeka nie jest wymagająca, natomiast widoki - niezwykłe. Warto wyjść czasem z kajaka i wejść np. na Górę Świętej Małgorzaty, by zobaczyć piękne mezozoiczne skały. Warto dojść do pobliskiego Żabiego Stawu - na pewno są w nim już płazy odzywające się głośnym chórem" - powiedział PAP.

Inna propozycja na majówkę to rowerowa wyprawa w międzyrzecze Warty i Widawki, mało uczęszczanymi i malowniczymi szlakami. Można nimi dotrzeć do najsłynniejszych miejsc Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, np. Strońska, z którego można podziwiać panoramę doliny Warty, największego w regionie jesionu, bunkrów z okresu II wojny światowej.

Specjalną ofertę na majówkę przygotowała Łódzka Kolej Aglomeracyjna - pasażerowie wykupujący bilet na przejazd ŁKA otrzymają zniżki na podróż rogowską Koleją Wąskotorową i wstęp do Arboretum w Rogowie.

W Rogowie zatrzymywać się będą wszystkie pociągi ŁKA Sprinter, zarówno te kursujące z Łodzi do Warszawy jak i odwrotnie. Spółka na tej trasie uruchamia w weekendy i wybrane święta pięć par połączeń. Podróż z Łodzi do Rogowa trwa 23 minuty, a z Warszawy Centralnej można tam dotrzeć w godzinę.

Obecnie w Arboretum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego podziwiać można m.in. kwitnące różaneczniki i magnolie, a w alpinarium sasanki i pierwiosnki. To jeden z największych tego typu ogrodów w Polsce. Położony jest w dawnym siedlisku leśnym i ma charakter parku leśnego, w którym znajduje się jedna z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew oraz krzewów Europy Środkowo-Wschodniej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
łódzkie
ŁKA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....