TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kolejowe przejście graniczne w Siemianówce czeka rozbudowa
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 07.10.2019 09:10:44
Kolejowe przejście graniczne w Siemianówce czeka rozbudowa (źródło: Wikipedia: Krzysztof Maria Różański, (Upior polnocy), lic. CC BY-SA 2.5)

Szybsza odprawa większej ilości i rodzajów towarów w bezpieczniejszych warunkach kontroli granicznej nastąpi w efekcie rozbudowy polsko-białoruskiego kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce.

Wykonawcą prac budowlanych jest konsorcjum firm Dynamik i spółką Tytan Systemy Bezpieczeństwa. Inwestycja ma być gotowa w listopadzie 2021 r.

Wartość umowy to ok. 23,7 mln zł. Ponad 22,8 mln zł z tego stanowi dotacja z UE z programu współpracy transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020, reszta to środki krajowe - poinformował urząd wojewódzki w Białymstoku. Współpartnerem projektu jest też strona białoruska - Państwowy Komitet Ceł Republiki Białoruś w Mińsku.

Paszkowski powiedział, że rozbudowa kolejowego przejścia w Siemianówce (jest tu tor szeroki i normalny) ma być impulsem do rozwoju współpracy przygranicznej, wymiany towarowej, wzrostu gospodarczego. Dodał, że ruch na tym przejściu w ostatnich latach bardzo się rozwija i chodzi o to, by rozwijał się dalej. Zaznaczył, że wokół Siemianówki inwestycje w rewitalizacje linii prowadzi także PKP PLK.

"Myślimy, że to przejście ma dużą przyszłość" - powiedział PAP wojewoda Paszkowski i dodał, że inwestycja to wyjście na przeciw rosnącym potrzebom tego miejsca i firm. "Z tego wpływy ma Skarb Państwa, z tego będą korzystały samorządy, z tego będą korzystali polscy i zagraniczni przedsiębiorcy" - zaznaczył wojewoda.

Wojewoda podkreślił, że główny cel realizowanej inwestycji w Siemianówce to szybszy przepływ towarów, stworzenie możliwości do odprawy nowych rodzajów towarów oraz warunków do bezpiecznych kontroli. Zaznaczył, że przez Siemianówkę przewożone są takie przede wszystkim paliwa, surowce energetyczne. Dodał, że chodzi też o wsparcie okolicznych rozwijających się firm i terminali.

Dyrektor wydziału infrastruktury Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego Ewa Stachowicz poinformowała, że rozbudowa przejścia w Siemianówce jest wśród dziesięciu strategicznych projektów tego typu realizowanych w kraju. W jego ramach będzie prowadzona dalsza rozbudowa przejścia w Siemianówce. Powstanie monitoring torów na odcinku ok. 10 km, zbudowane nowe budynki przejścia, lądowisko dla śmigłowców, powstaną rampy rozładunkowe, wagi. Dodała, że dzięki tym inwestycjom służby graniczne, celne, będą mogły pracować sprawniej, będą spełnione wymogi UE i oczekiwania przedsiębiorców. Podała, że niedługo przybędzie też urządzenie RTG do prześwietlania składów pociągów.

Starosta hajnowski Andrzej Skiepko powiedział, że inwestycje w Siemianówce są bardzo ważne dla całego regionu, bo działa tu i rozwija się coraz więcej firm, wskazywał, że ważny jest też dobry dojazd do przejścia i potrzebna jest tam dobra droga wojewódzka i o to apelował.

Zastępca komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ppłk SG Andrzej Stasiulewicz podkreślił, że nowa infrastruktura na przejściu w Siemianówce będzie nowym, dodatkowym narzędziem do ochrony granicy państwa. Mówił, że nie ma elektronicznego monitoringu torów, kontrolują je patrole mobilne SG, a monitoring w całości pozwoli tę trasę zabezpieczyć.

Z danych służb granicznych wynika, że obecnie przez kolejowe przejście Siemianówka-Świsłocz średnio na dobę przejeżdża około czterech par pociągów towarowych na linii szerokotorowej i tyle samo na normalnym torze.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przejście graniczne
Podlaskie
Siemianówka

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....