TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kometa wystartowała z dworca Łódź Fabryczna
- Opublikowano: 21.12.2018 09:26:06
Kometa wystartowała z dworca Łódź Fabryczna (foto: UMŁ)

Wypatrując w tym roku pierwszej gwiazdki warto poszukać także Komety 46P/Wirtanen, która będzie tego wieczoru widoczna na niebie w pobliżu Kapelli.

Specjaliści z Planetarium EC1 chętnie wyjaśnią jak prowadzić takie obserwacje. Nieustannie zapraszamy na pokazy i prelekcje do najnowocześniejszego planetarium w Polsce!

Jedną z form tego zaproszenia jest nasza nowa inicjatywa promocyjna: pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej relacji Łódź – Warszawa, który w rozkładzie nosi nazwę "Kometa". Skład został ozdobiony specjalnie przygotowaną grafiką prezentującą szeroką ofertę Centrum Nauki i Techniki EC1.

Z pomocą naszej "Komety" chcemy dotrzeć nie tylko do Łodzian ale również do mieszkańców nieodległej Warszawy - mówi Michał Kędzierski z działu marketingu EC1. EC1 znajduje się dwie minuty drogi od głównego dworca naszego miasta. Zapraszamy absolutnie wszystkich do zgrania się z nauką! – dodaje.

Nazwa pociągu nawiązuje oczywiście do elementów oferty Centrum Nauki i Techniki EC1 – wspomnianego Planetarium oraz Stref "Człowiek w kosmosie" i "Głęboki kosmos". Tylko w CNiT EC1 podróżujemy na Międzynarodową Stację Kosmiczną. W wyjątkowej przestrzeni dawnej Elektrowni Łódzkiej można doświadczyć lotu w kosmos w symulatorze opartym na technologii rzeczywistości wirtualnej (VR). Można zobaczyć jak wyglądają poszczególne moduły ISS (International Space Station), zapoznać się z eksperymentami wykonywanymi na orbicie, czy doświadczyć na własnej skórze jak działają niektóre komponenty Stacji.

Komety są także niezwykle szybkie, tak jak podróż między obiema metropoliami – mówi Michał Kędzierski. Liczymy na to, że ten argument także przekona mieszkańców stolicy do odwiedzenia naszej placówki. To przy okazji doskonała promocja dla całego miasta – dodaje.

"Kometa" jest pierwszym elementem nowej akcji, która ma popularyzować wiedzę na temat oferty Centrum Nauki i Techniki EC1. Jej pojawienie się na szynach możliwe jest dzięki umowie, którą EC1 zawarła z Łódzką Koleją Aglomeracyjną. Porozumienie obejmuje okres trzech lat.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
dworzec
Łódź Fabryczna
  • Krzysztof Ciejka – 21.12.2018

    Super są te jednostki z motywami

  • Piotr Łężak – 21.12.2018

    Wystartowała? Ta okleina jeździ od ponad tygodnia chyba. Już w niedzielę ją widziałem na szlaku, ale na pociągu z Łowicza.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....