Kometa wystartowała z dworca Łódź Fabryczna

inforail
21.12.2018 07:26
0 Komentarzy

Wypatrując w tym rokupierwszej gwiazdki warto poszukać także Komety 46P/Wirtanen, która będzie tego wieczoru widoczna na niebie wpobliżu Kapelli.

Specjaliści z Planetarium EC1 chętnie wyjaśnią jak prowadzićtakie obserwacje. Nieustannie zapraszamy na pokazy i prelekcje donajnowocześniejszego planetarium w Polsce!

Jedną z form tego zaproszenia jest nasza nowa inicjatywapromocyjna: pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej relacji Łódź – Warszawa, któryw rozkładzie nosi nazwę „Kometa”. Skład został ozdobiony specjalnieprzygotowaną grafiką prezentującą szeroką ofertę Centrum Nauki i Techniki EC1.

Z pomocą naszej”Komety” chcemy dotrzeć nie tylko do Łodzian ale również do mieszkańcównieodległej Warszawy – mówi Michał Kędzierski z działu marketingu EC1. EC1 znajduje się dwie minuty drogi odgłównego dworca naszego miasta. Zapraszamy absolutnie wszystkich do zgrania sięz nauką! – dodaje.

Nazwa pociągu nawiązuje oczywiście do elementów ofertyCentrum Nauki i Techniki EC1 – wspomnianego Planetarium oraz Stref „Człowiek wkosmosie” i „Głęboki kosmos”. Tylko w CNiT EC1 podróżujemy na MiędzynarodowąStację Kosmiczną. W wyjątkowej przestrzeni dawnej Elektrowni Łódzkiej możnadoświadczyć lotu w kosmos w symulatorze opartym na technologii rzeczywistościwirtualnej (VR). Można zobaczyć jak wyglądają poszczególne moduły ISS(International Space Station), zapoznać się z eksperymentami wykonywanymi naorbicie, czy doświadczyć na własnej skórze jak działają niektóre komponentyStacji.

Komety są takżeniezwykle szybkie, tak jak podróż między obiema metropoliami – mówi MichałKędzierski. Liczymy na to, że tenargument także przekona mieszkańców stolicy do odwiedzenia naszej placówki. Toprzy okazji doskonała promocja dla całego miasta – dodaje.

„Kometa” jest pierwszym elementem nowej akcji, która mapopularyzować wiedzę na temat oferty Centrum Nauki i Techniki EC1. Jejpojawienie się na szynach możliwe jest dzięki umowie, którą EC1 zawarła zŁódzką Koleją Aglomeracyjną. Porozumienie obejmuje okres trzech lat.


Komentarze